זוכרים / דוד כל טוב

אחותו גילה אפשטיין

דודי נולד כדוד אליעזר, בנם האמצעי של רחל ויעקוב כל טוב. מאחר ואחותו הבכורה הייתה רק בת שנתיים ולא ידעה להגיד דוד היא הדביקה לו את הכינוי דודי וכך זה נשאר.

דודו כל טוב ז"ל

גדלנו ברחוב קריית ספר שבאחוזה, באותו זמן היו בכל הרחוב רק ארבעה בתים וזה היה כיף. היה מקום למשחקי כדור, מחבואים וקלאס, מכוניות כמעט ולא היו, כך שכל השטח עמד לרשותנו. ברחוב היו הרבה שדות עם פרחים, חרציות בעיקר, היו הרבה עצים עליהם דודי יכול היה לטפס.

בכל פעם שהוא טפס על עץ הוא היה נופל ופותח, פעם את הראש ופעם את הסנטר, עד שאימא שלנו למדה את הפטנט וכשהוא היה יוצא החוצה, היא הייתה אומרת לו: "כשאתה יוצא החוצה, אל תשכח לטפס על העצים".

הוא היה עונה לה: " מה את מרשה לי?" והיא באמת הרשתה לו.

הבנים היו מטפסים על העצים וקוטפים צנוברים ואחר כך היינו גם הבנים וגם הבנות יושבים על גדרות ומפצחים את הצנוברים וזה היה ממש כיף. ברחוב דיזראלי הייתה משפחה שהייתה לה רפת ותמיד הילדים היו הולכים לראות איך חולבים אותה.

ברחוב גבעון היה גר גבאי בית הכנסת שהיה לו שדה פרטי והוא גידל שם חסה וזה היה כיף ללכת לקנות אצלו חסות שהיו טריות ורק יצאו מן האדמה. היה גם עגלון מוכר נפט שבכל ערב כשהוא בא הביתה הוא היה קושר את הסוס לעץ עד למחרת והילדים נהגו ללכת להאכיל את אותו סוס זה היה כיף אמיתי.

בגיל ההתבגרות, דודי ואני היינו רבים די הרבה, וכשהתגייסתי לצבא הפכנו להיות החברים הכי טובים. כשהייתי, ביום ראשון מוקדם בבוקר, צריכה להגיע למקום ההסעה שלי לבסיס, המקום לא היה סימפטי לבחורות להסתובב לבד, תמיד דודי היה קם מוקדם ומלווה אותי ורק אז נוסע לעבודתו.

אלו הם זיכרונות נעימים.דודי (דוד), בן רחל ויעקב, נולד ביום י"ד בכסלו תש"ח (27.11.1947) בחיפה, למד בבתי-הספר היסודי "הרצל" ו"אורט". דוד גויס לצה"ל בספטמבר 1966 והתנדב לצנחנים, השתלם בקורסים שונים והתקדם בסולם הדרגות.

כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים, מיהר דוד ליחידתו וצורף ליחידת חיל-רגלים משוריין. ביום י"ד בתשרי (10.10.1973), במהלך קרב שהתפתח בגזרה הצפונית בסיני, נפגע הנגמ"ש בו לחם דודי והוא נהרג במקום. במשך חודשים ארוכים הוגדר דודי כנעדר , שמקום קבורתו לא נודע. רק בסוף חודש יולי 1974, נמצאה גופתו בשטח האויב והוא הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה. בן 26 היה בנופלו.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *