זיהמת ולכן תשלם

המשרד להגנת הסביבה קנס מפעל מתכת בכחצי מיליון שקלים, בעקבות הפרות חמורות של חוק אוויר נקי. למרות שהמפעל תיקן את הליקויים, נקנס בסכום של 550 אלף שקלים

בעקבות פעילות פיקוח של המשרד להגנת הסביבה על מפעלי מתכת שביצעו הפרות חמורות, נקנס מפעל מתכת מבית אורן בסכום של 550 אלף שקלים. במסגרת פעילות המשרד להגנת הסביבה להפחתת פליטות מזהמים לאוויר, מסדיר המשרד במסגרת היתרי פליטה ודרישות ברישיונות עסק ומפעיל מנגנוני פיקוח שונים על פעילות מפעלים ברחבי הארץ ומפקח על עמידתם בדרישות אלה.

במסגרת סיורי פיקוח שביצע מחוז חיפה במפעל בבית אורן, התגלו הפרות חמורות של חוק אוויר נקי ודרישות המשרד שנקבעו בהיתר הפליטה ובהן הקמת מתקן טעון היתר פליטה ללא היתר אשר יסדיר את פעילותו, אי-חיבור מתקנים למתקן טיפול להפחתת פליטות מזהמים לאוויר (מבערים ותנורים), הסקת תנור בסולר במקום בגפ"מ (הסולר הוא דלק מזהם יותר), אי-דיווח על התאמת ארובות וכן אי-דיווח על אבני דרך לביצוע דרישות היתר הפליטה. בעקבות סיורי הפיקוח, קיים מחוז חיפה הליך שימוע למפעל, שבעקבותיו הסדיר המפעל את הליקויים, והפסיק את פעילות מקור הפליטה הנוסף.

על אף תיקון הליקויים, המשרד ראה הפרות אלה, אשר נוגעות לליבת הדרישות שלו, בחומרה רבה. ולפיכך, הוחלט על הטלת עיצום כספי על החברה. בעקבות הטלת העיצום הכספי, המפעל עתר לבית המשפט לביטולו. בפסק הדין דחה בית המשפט את עתירת המפעל. השופט ביקש מהמשרד לשקול להפחית את סכום העיצום, בגין אי-ביצוע הפרות קודמות, ומבחינה שערך המשרד, מצא שאכן ניתן לבצע הפחתה זו. בעקבות זאת, סכום העיצום הועמד על 550 אלף שקלים.

המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותו על-מנת לשמור על כך שהמפעלים יעמדו בתקנות חוק אוויר נקי ובדרישות שנקבעו על ידו להפחתת פליטות מזהמים לאוויר בהיתרי הפליטה וברישיונות העסק, ימשיך לבצע סיורים וסיורי פתע ויאכוף בחומרה כנגד כל הפרה שתימצא.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *