"זכות גדולה עבורי"

אשת העסקים המצליחה ירדנה עובדיה, אירחה כמאה ניצולי שואה מעמותת "יד עזר לחבר" בסוכתה בסביון. עובדיה מלווה את הניצולים מהעמותה כל השנה ובקרוב ייבנה מוזיאון השואה והתקומה בתרומתה

ביום שלישי השבוע, היום הראשון של חול המועד סוכות התאספו ובאו למעלה ממאה ניצולי שואה, דיירי ה"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה, לביקור מרגש אצל אשת העסקים ירדנה עובדיה, בסוכתה הפרטית בביתה בסביון.

אירוח מרגש. מימין עובדיה
צילום: יוסף הירש

המפגש המרגש בסוכה של עובדיה היה חלק מקשר ארוך ומיוחד שנרקם בשנים האחרונות בין אשת העסקים המצליחה לניצולי השואה, אותם היא מבקרת מספר רב של פעמים במהלך השנה, כשהיא בחופשתה בארץ. רק לפני חודש הוענק לעובדיה "מגן הצדק החברתי" בקרית החסד של העמותה בחיפה, על תרומתה ופעילותה לטובתם של ניצולי השואה. בביקורה, הקדישה עובדיה שעות ארוכות לשיחות עם ניצולי שואה ב"בית החם של ניצולי השואה" של העמותה בחיפה.

עובדיה (70) באה ממשפחה קשי יום בת שבע נפשות שהתגוררה בדימונה, וכבר בגיל 15 יצאה לפרנס את משפחתה, כשעבדה כקופאית ב"שקם". מאז התקדמה עם תפקידיה, בשנות ה-80 כבר הייתה אם לחמישה ילדים, עזבה את ה"שקם" ופתחה סופרמרקט פרטי משלה. כיום בונה עובדיה בתי חולים בגינאה המשוונית ובמדינות נוספות באפריקה והיא אשת עסקים מצליחה ובכלל מהמצליחות בישראל. סיפור חייה הוא סיפור של פריפריה, מוצא, עוני, תדמית, לימונים חמוצים וגם לימונדה מתוקה. ברבות השנים הפכה בעשור האחרון לעומדת בראש אימפריה כלכלית מרשימה הונה מוערך במיליוני דולרים ולה קשרים בין-לאומיים מרשימים בעולם. 

באירוע שהתקיים השבוע בסוכתה, הגיעו מלבד מאה ניצולי השואה, בתו הבכורה של הרב עובדיה יוסף, הרבנית עדינה בר שלום, רב חב"ד סביון הרב שמואל ביסטריצקי ועוד. 

התרגשנו. סבג ועובדיה
צילום: יוסף הירש

במהלך האירוח, העניק מייסד ומנכ"ל העמותה שמעון סבג לעובדיה, קולאז' תמונות מרהיב מביקורה האחרון בעמותה לפני כחודש ימים. "אני וכל ניצולי השואה התרגשנו בכלל מעצם ההזמנה לבוא ולהתארח בסוכה של ירדנה עובדיה", אמר סבג. "למען האמת, לא הופתעתי כלל מהזמנתה לבקר בסוכה בביתה הפרטי שבסביון, מבחינתי זה רק מחזק את מה שכולם יודעים על האישה הזו, שהיא בעלת לב רחב ונדבנית גדולה. למרות הגעתה של ירדנה לגדולות, לא גבה ליבה ולא רמו עיניה. ירדנה, הייתה והינה אישה צנועה וניחנה במציאת חן בעיני כל אדם. בביקורה האחרון לפני ראש השנה, הייתי עד לשיחות העמוקות והמרגשות שניהלה עובדיה עם הניצולים בסבלנות אין קץ ובחיבה אמיתית".

עובדיה הודתה לסבג על דבריו ואמרה, כי זו זכות גדולה עבורה לארח את ניצולי השואה, ולא רק בחג הסוכות, אלא כל השנה. "אינני זקוקה כלל לתארים ותעודות הוקרה למיניהם, אני עושה את פעילותי שנים רבות וכל מעשיי הם רק לשם שמיים, אתה הוא זה, מר סבג שפרס ישראל על מפעל חיים צריך מוענק לך ועכשיו על פעילותך רבת השנים למען רווחתם של ניצולי השואה והנזקקים בישראל". 

במהלך הערב האורחים שרו ורקדו במעגלים ונהנו מהופעות של הזמר ישי לפידות ולהקתו, להקת הילדים "צמד ילד" והבדרן ננסי ברנדייס. 

יודגש, כי בקרוב יוקם וייבנה ב"מוזיאון השואה והתקומה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה, אולם אודיטוריום חדשני ומפואר בתרומתה וסיועה של עובדיה. 

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *