"חבל שבמשחקים פוליטיים הילדים נפגעים"

חברת המועצה סופי נקש הצעה לסדר בנושא הצללות בגני שעשועים, לפי תקנה שיצאה לפני כחצי שנה המחייבת את הרשויות להצללת כל גני השעשועים ברשויות המקומיות ב-70 אחוזים. הקואליציה הצביעה נגד

חברת המועצה מקרית חיים סופי נקש הגישה בישיבת המועצה האחרונה, הצעה לסדר, העוסקת בהצללות גני השעשועים בחיפה. נקש הגישה את ההצעה לסדר, בעקבות תקנה שיצאה בחודש מרץ האחרון, ממשרד האוצר, וקובעת כי ההצללה על גני המשחקים תהיה על פני 70 אחוזים משטח הגן. על פי התקנה, הרשויות המקומיות חייבות לתקצב את הצללת הגנים ולעמוד בתקנות בתוך 180 ימים, כלומר חודש ספטמבר.

הבעיה היא במציע ההצעה.סופי נקש צילום: דורון גולן

"לאור העובדה כי בספר התקציב נושא ההצללה תוקצב בסכום המדהים של אפס שקלים, אבקש לדעת כיצד עיריית חיפה נערכת בנושא", כתבה נקש בהצעתה. "נבקש לקבל תוכנית מסודרת של כל גני השעשועים בעיר, בתוכנית יש לציין כמה משטח הגן מוצלל והאם הוא עומד בתקנות. נבקש גם לדעת מי מטעם הרשות יאשר שגני השעשועים עומדים או לא עומדים בתקן החדש, על מנת למנוע מצב שגנים שאינם עומדים בתקן, בטעות יתפספסו".

בישיבת מועצת העיר אמרה ראש העירייה עינת קליש, כי הגנים החדשים שהוקמו מאז יצאה התקנה עומדים בתקן. נקש טענה בפניה, כי עדיין יש ברחבי חיפה 30 גנים ללא הצללה וביקשה לדעת באילו מהגנים תוסדר ההצללה השנה.

חברי הקואליציה החלו לתקוף את נקש נגד הצעתה לסדר וסירבו להצביע כלל. בסופו של דבר, הצביעו חברי הקואליציה שנכחו במקום, נגד ההצעה לסדר, ביניהם: אריה בלינטנטל, שרית גולן שטיינברג, צביקה ברבי, תמר ברק, יעקוב פיינגולד, מנחם קפלו, נעמה לזימי, סיגל ציוני, דב חיון, נחשון צוק וראש העיר קליש.

לאר הישיבה עלו טענות כי הקואליציה הצביעה נגד ההצעה לסדר, מאחר ונקש הייתה מגישת ההצעה. חלק מתושבי קרית חיים בקריאה לחברי הקואליציה, בבקשה לדעת למה התנגדו. "על מה הקואליציה הצביעה נגד פה", שאל אחד התושבים, "מה לא תקין פה? אם יש משהו לא תקין בהצעה או במהות שלה, שיגידו, אבל אנחנו כתושבים הייתי רוצים לדעת על מה הצביעו נגד. הרי ברור לנו שמה שעומד מאחורי זה, זו העובדה שסופי הגישה את ההצעה לסדר, הרי אם מישהו בקואליציה היה מציע, ההצעה הייתה עוברת. אני מבין שסופי נקש מציקה להם, אבל היא עושה את העבודה כמו שצריך והם בחרו לעשות את זה על חשבון הילדים שלנו".

הקואליציה מאוחדת. מסך ההצבעה
צילום: מועצת העיר חיפה

סופי נקש מסרה בתגובה: "לצערי הרב בחרו חברי המועצה להצביע נגד ההצעה ובעצם הצביעו נגד הצללות, כפי שמחייב החוק. ההצעה באה להיטיב עם ילדים והוריהם המשתמשים בגני המשחקים ותו לא. לכאורה נראה שהבעיה היא לא בהצעה אלא במציע ההצעה, וחבל שבמשחקים פוליטיים, הילדים נפגעים".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *