חג הסיגד בקרית אתא

בקרית אתא בחרו לציין את חג הסיגד הנהוג בקרב יהודי אתיופיה באופן חגיגי, חוויתי ומעניין במספר דרכים.
חג הסיגד הינו יום צום לבני העדה האתיופית למטרת טהרה והתחדשות , שנועד לציין את מתן התורה, חידוש הברית בין העם לאלוהים ולעודד את השמירה על הזהות היהודית והמצוות על אחדות הקהילה.
בבתי הספר בעיר התקיימו הרצאות במסגרת פרוייקט "סיפור על הדרך". התלמידים שמעו  על סיפורי העלייה האישיים של בני העדה והסברים של משמעות החג.

חג הסיגד בישיבה התיכונית
צילום: עיריית קרית אתא


בישיבה התיכונית בעיר, התלמידים קיבלו הרצאה מעניינת על מנהגי החג, הוצגו תלבושות מסורתיות, כלי נגינה שונים שנעשו בעבודת יד ודוכן טעימות של מאכלים מסורתיים אותנטיים. התלמידים ערכו פעילות בנושא מנהיגי הקהילה האתיופית ופועלם ושמעו סיפורי עלייה וקליטה אישיים ומרגשים. 

במקביל נערך גם בחטיבה העליונה הפנינג חגיגי לציון חג הסיגד שכלל תערוכת עבודות, כלים, מאכלים, מוסיקה וריקודים. כאשר כל השיעורים נפתחו בהרצאה על משמעות החג. 

מעיריית קרית אתא נמסר כי קיימת חשיבות עליונה בציון חג הסיגד בבתי הספר בעיר במטרה לאפשר לתלמידים להיחשף לתרבות האתיופית,  לחזק את ההיכרות עם ההיסטוריה ובעיקר בכדי להבין את תרומתם האדירה של העולים למארג החברתי בארץ.

בנוסף, נערכה עבור בני העדה האתיופית פעילות חווייתית בגינה הקהילתית לציון חג הסיגד שכללה הרצאות, שירים, ריקודים ומטעמים של העדה הכוללים את התבלינים שהם מגדלים בגינה.

גינה קהילתית לעולי אתיופיה
צילום: עיריית קרית אתא

במסגרת הפעילות בשכונת נווה חן, הוקמה לפני מספר חודשים גינה קהילתית עבור התושבים, מבוגרים וילדים מהקהילה האתיופית. הגינה הוקמה בשיתוף עם מחלקת הרווחה, המחלקה לאיכות הסביבה ומחלקת הגינון בעירייה והיא פעילה לאורך השבוע. בגינה שותלים התושבים פרחים וצמחי תבלין האופייניים לעדה. 

מעיריית קרית אתא נמסר כי פרויקט הגינות הקהילתיות מהווה נדבך נוסף בתכנית העירונית לשיפור חזות פני העיר. מעבר להיותו פרויקט קהילתי חשוב, הוא מעודד את מעורבותם של התושבים בטיפוח שטחים ירוקים בסביבתם הקרובה ומקדם את נושא איכות הסביבה.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *