חודשי הקיץ המסוכנים בכבישים

חודשי הקיץ מועדים יותר לתאונות דרכים ועל פי ניתוח ניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ"ס בבחינה של חמש השנים האחרונות (2014-2018), עולה כי החודש בו המסוכנות הגבוהה ביותר להיפגע בתאונת דרכים בתחום העירוני הוא חודש יוני.

בקרית אתא נמצא כי החודש המסוכן ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הוא אוגוסט במהלכו נפגעו 93 בני אדם בין השנים 2014-2018, הבא אחריו במסוכנות הוא דצמבר במהלכו נפגעו 77 בני אדם בחמש השנים האחרונות.

בקרית ביאליק נמצא כי החודשים המסוכנים ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הם פברואר ואוקטובר במהלך כל אחד מהם נפגעו 31 בני אדם בין השנים 2014-2018.

בקרית ים נמצא כי החודש המסוכן ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הוא אוגוסט במהלכו נפגעו 71 בני אדם בין השנים 2014-2018, הבאים אחריו במסוכנות הם יוני ומרץ במהלך כל אחד מהם נפגעו 62 בני אדם בחמש השנים האחרונות.

בקרית מוצקין נמצא כי החודש המסוכן ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הוא ינואר, במהלכו נפגעו 32 בני אדם בין השנים 2014-2018, הבא אחריו במסוכנות הוא יולי במהלכו נפגעו 30 בני אדם בחמש השנים האחרונות.

בחיפה נמצא כי החודש המסוכן ביותר להיפגעות בתאונות דרכים הוא יולי במהלכו נפגעו 400 בני אדם בין השנים 2014-2018, הבא אחריו במסוכנות הוא אפריל במהלכו נפגעו 387 בני אדם בחמש השנים האחרונות.

בחמש השנים האחרונות נפגעו בחודש יוני 6,456 בני אדם בתאונות דרכים בערים ובישובים, החודש הבא אחריו במסוכנות הוא מרץ שבמהלכו נפגעו 6,312 בני אדם, לאחריו מאי שבמהלכו נפגעו 6,232 בני אדם בתאונות ואחריהם אוגוסט ויולי בהפרשים קטנים: 6,211 נפגעים בחודש אוגוסט ו6,206 נפגעים ביולי. החודש בו המסוכנות היא הנמוכה ביותר הוא החודש החורפי דצמבר כאשר בחמש השנים האחרונות נפגעו בתאונות בחודש זה 5,182 בני אדם.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בדיקת החודשים בהם נרשמת היפגעות יתר בערים מאפשרת לכלל הגופים האמונים על הבטיחות בדרכים ובהם ראשי הערים, משטרת ישראל ומשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, לפעול באופן ממוקד יותר לשיפור הבטיחות. נתונים אלה יכולים להוות כלי אפקטיבי להקטנת מספר התאונות והנפגעים. בחודשים האדומים חייבים להגביר את המודעות לתאונות הדרכים ובעיקר את הנוכחות והנראות המשטרתית כדי למנוע עבירות תנועה שיסכנו את החיים של כולנו. החופש הגדול כבר כאן וגופי הבטיחות חייבים לשלב ידיים כדי שכל הילדים יחזרו אל  ספסל הלימודים בריאים ושלמים".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *