חודש הקניות: איך לא תפלו ברשת

אם גם אתם נערכים לקראת הסיילים המטורפים הבאים עלינו לטובה לקראת סוף השנה האזרחית, כדי שתקראו איך לעשות את זה נכון

חגיגת הקניות ברשת לקראת סוף השנה כבר החלה. נובמבר הידוע בכינוי חודש הקניות מזמן לנו קניות מוזלות בשל יום הרווקים הסיני (11.11) הבלאק פריידי (29.11) סייבר מאנדי (2.12) והסיילים של כל אתרי הקניות ב-31.12 – סוף השנה האזרחית.
הרבה מאוד מהקונים ברשת אינם מודעים או לא מכירים את מדיניות החזרת המוצר ואת האפשרות לקבל את כספם בחזרה במקרה של ביטול עסקה. רבים מהם לא יודעים למי  להתקשר במקרה של תקלה, אי קבלת המוצר ולא פונים לספק במקרה הצורך.

מוכנים לחודש הקניות?
צילום: פריפיק

מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות עופר מרום מזכיר שקנייה היא אינה פעולה אוטומטית. "גם אם זה מוצר שכולם כבר קנו, גם אם זה נראה במבצע מדהים שלא יחזור, אל תקנו אם אתם לא חייבים".

כמה פעמים קרה לכם שבדיוק המוצר שרציתם, לא היה כלול במבצע, וכמה פעמים קניתם אותו בכל זאת? אל תיפלו ברשת שטומנים לכם המבצעים. בדקו כל קנייה בנפרד. ערכו השוואת מחירים עם אתרים אחרים, באתרים להשוואת מחירים ועם מחירים בחנויות רגילות. לא תמיד הרכישה המקוונת היא הזולה ביותר, אז לפני הקנייה חושבים – לקנות, או לא לקנות.

לבדוק או לא לבדוק? ברור שלבדוק! כדי לדעת שאתם נמצאים באתר מאובטח, בדקו בשורת הכתובת בדפדפן שני סימנים חשובים: הכתובת צריכה להתחיל ב https://, חפשו את סימן המנעול בשורת הכתובת עצמה. העדיפו את אתרי הקניות הגדולים והמוכרים – אלו אתרים בטוחים יותר. בדקו את דירוג בית העסק של האתר בו אתם קונים. ודאו שבאתר מצוינים פרטי התקשרות, טלפונים למקרה של בעיות וצורך בפנייה אליהם.

מוכנים לקנייה? צאו לדרך, רק שימו לב:

זכרו  לחשב את כל עלויות המוצר – מחירו, מחירי מיסים, משלוח ועוד. זכרו שקנייה מעל 75 דולרים מחויבת במס והוסיפו למחיר המוצר. בדקו את המשלוח ואת מחירו. זכרו שאין מבצעים טובים מדי, מוצר זול הוא מוצר חשוד, הוא עלול להיות פגום או לא מקורי.

לא לקנות אם לא חייבים. מרום
צילום: המועצה הישראלית לצרכנות

קופון שווה המון? לא בטוח. קראו  היטב את האותיות הקטנות. האם את הארוחה בקופון אפשר לאכול גם בסופי שבוע, האם את האירוח שמציע הקופון ניתן לממש במשך כל היום, מנעו מעצמכם אכזבות.

אבל יש גם חדשות טובות, ברכישה באתרים ישראליים או בעלי נציגות ישראלית, אתם מוגנים על ידי חוק הגנת הצרכן הישראלי: בכל רכישה מקוונת יש לכם 14 ימים להחזיר את המוצר ולקבל את כספכם חזרה (בתנאים מסוימים רשאי העוסק לדרוש דמי ביטול בסך 5% או 100 שקלים – הנמוך מביניהם) הספירה מתחילה מיום ביצוע העסקה (קבלת מסמך הגילוי מן העוסק) או מיום קבלת המוצר – המאוחר מביניהם. המוצר לא הגיע? אתם זכאים לקבל את כספכם בחזרה. אל תתביישו לדרוש אותו.

זכרו שברכישה בארץ אין לכם מיסים, אין לכם דמי משלוח מחו"ל ויש לכם את כלי ההגנה הקיימים בחוק ואתם גם תומכים במוצרים כחול לבן. לא כדאי? שתהיה לכם קנייה בטוחה וטובה ו… אל תפלו ברשת.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

יועץ פיננסי בחיפה

בניית אסטרטגיית פעולה עסקית מצליחה

ניהול פיננסי יעיל הוא המפתח להצלחה של העסק, ולעיתים קרובות דורש ידע מתקדם בנושא. המציאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *