חוזרים ללימודים ומעצבים את חדר הילדים

חדר הילדים, מהרגע שהם נכנסים למערכת החינוך, משלב בתוכו את אזור המחיה שלהם, לצד אזור המשחקים ואזור הלימודים. זה הזמן לרענן את חדרי הילדים ולהתאים אותם לקראת שנת הלימודים המתקרבת

בניגוד לסוויטת ההורים המשמשת בעיקר לשינה ולמנוחה, חדר הילדים מרכז בתוכו מגוון פונקציות ונדרשת חשיבה כדי לתכננו היטב. לקראת החזרה ללימודים נרצה לרענן את חדר הילדים ולהתאים אותו לפונקציות השונות שהוא צריך למלא.

"חדר הילדים משמש את ילדינו לא רק לשינה כי אם ללימודים, משחקים, מנוחה והרגעות ושנת לילה", אומרת מנהלת תחום אדריכלים בחברת אלוני המעצבת ענת אגסי, "לקראת פתיחת שנת הלימודים חשוב לרענן ולעצב את החדר כך שייתן פתרון ומענה לכל הפונקציות השונות הנדרשות מחדר ילדים. קיימות שלוש נקודות התייחסות שיסייעו לחדר הילדים לשרת את מגוון הפונקציות, המיטה ושולחן העבודה, צבעוניות אופטימית וריצוף חמים".

שהחדר ייתן מענה
(צילום: אלעד גונן)

אז איך תעשו את זה? אגסי מנדבת טיפים:

המיטה לשינה ושולחן העבודה ישרת את הילד להכנת שיעורי בית, אך עוד לפני שנות בית הספר, שולחן שכזה יכול לשרת לציור ולעבודה. הישיבה ליד שולחן יוצרת הרגלים נכונים ומסייעת בריכוז ובארגון.

כשאנו בוחרים שולחן ומיטה, על השולחן להיות רחב, כך שיתאפשר להניח עליו מחשב, ספרים ועזרים נוספים בלי לחוש צפיפות. וכן, מומלץ בחום לבחור בשולחן עם מגירות אחסון הממוקמות מתחת לפלטה. מגירות אלו נגישות מאוד ומאפשרות לילד שיושב סמוך לשולחן, לפתוח אותן בקלות מבלי שיצטרך לקום מהכיסא.

המיטה היא פריט ריהוט דומיננטי בחלל ועליה להיות בעלת קו אסתטי, אך הרבה יותר חשוב מכך הוא המזרן. שינה טובה מבטיחה רוגע וריכוז וחשוב להקפיד לבחור במזרן אורתופדי. כשמדובר במיטה עצמה, מומלץ לבחור באחת שכוללת מגירות אחסון המסייעות בשמירה על הסדר והארגון בחלל.

הצבעוניות חשובה
(צילום: אלעד גונן)

אווירה נעימה ועוטפת היא אווירה שכיף להיות חלק ממנה. רצפת פרקט יוצרת תחושה ביתית, כיפית ומחבקת. במיוחד לילדים שכן הם נוהגים לשבת על הרצפה בשעת משחק.  הפרקט יכול להיות בגוונים של חום – מהבהיר ביותר ועד הכהה. הבחירה בגוון תלויה באופי החדר ובגיל הילד. תחושת הפרקט מאפשרת לדרוך עליו יחפים, לשבת עליו בנוחות, ומבחינה אסתטית הוא יוצק חמימות ביתית לחלל. קיימים פרקטים למינציה ופרקטים מעץ מלא. הבחירה ביניהם היא בעיקר על בסיס הטעם האישי. הדור החדש של פרקטי הלמינציה מציע פרקט שנראה כמו פרקט עץ טבעי והוא עמיד ומאפשר שימוש למשך שנים ארוכות.

צבע הוא מרכיב חשוב ביצירת האווירה. הצבעוניות אינה חייבת להיות מצועצעת, גם כשמדובר בחדרי ילדים, רצוי שתיבחר פלטת גוונים רכה, כזו שתשרה אווירת רוגע על הילד ותאפשר לו ריכוז מירבי וכמה שפחות הסחת דעת. על המינונים ניתן לשלוט- יכול להיות שבחדר של ילד מתבגר, הצבעוניות תהיה רכה, אך רצפת הפרקט תהיה כהה. לעומת זאת בחדר של ילד או  ילדה צעירים יותר, הצבעוניות תהיה רכה וגם רצפת הפרקט תהיה בגוון בהיר. השילוב הזה יעצים מראה רך מאוד.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

צילום עצמי

ספר ילדים לזכרה של מריה טל ז"ל

ספר ילדים ראשון מסוגו העוסק באובדן הורה, נכתב על ידי שירית זמיר תושבת קרית ביאליק, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *