חוזרים ללימודים? לא עבור חמישה תלמידים מקרית מוצקין

חמישה תלמידים מבית הספר בגין בקרית מוצקין לא התחילו הבוקר ללמוד את שנת הלימודים. הילדים חוו בריונות בכיתה וההורים דרשו להעביר את המחנכת. כשזה לא עזר, נקבעה פגישה להיום, בה יבקשו להעביר את הילדים כיתה. בינתיים, הילדים בבית

חמישה תלמידים מבית הספר בגין בקרית מוצקין לא התחילו הבוקר את שנת הלימודים, במחאה על המורה המחנכת. "היום הראשון לפתיחת שנת הלימודים תש"פ עומד בפתח וילדים רבים עומדים נרגשים אל מול המעמד. אך אם נעצור רק לרגע ונקשיב, נגלה כי לא לכולם תינתן הזכות הזו", אמרה אחת מהאימהות. "היום, חמישה ילדים מבית ספר בגין לא ילבשו את החולצה החדשה עם סמל בית הספר ולא יכנסו בפתחי שער בית הספר לקבל את חבריהם ואת חיוכה של מחנכת הכיתה. על הילדים האלה ויתרו. מישהו שכח שמאחורי המלחמות הבירוקרטיה והנהלים נמצאות נשמות של ילדים צעירים שלא ביקשו הרבה. רק שיראו אותם ויקשיבו לקולם. ילדים ששנה שלמה סבלו מבריונות, השפלות וחוסר שוויון. הצוות החינוכי שהיה אמור לכוון ולהגן עליהם לא עשה זאת, אלא נתן כוח להתנהגויות כוחניות ושליליות".

ילדינו לא יכנסו בשערים. בית ספר בגין
צילום: דורון גולן

מדובר על כיתה שתלמידיה סבלו מבריונות במהלך השנה ונמנע מהם לספר להורים, תוך איומים. כשהבינו ההורים את גודל המחדל, נגמרה השנה, אך הם פעלו כדי שהמורה לא תחנך את ילדיהם, לשווא.

"אנחנו כהורים החלטנו לשים סוף לדרך החינוכית הזאת ולהפסיקה ולכן עד שמערכת החינוך לא  תדאג לשלום ילדינו ולסביבה חינוכית בטוחה ומכבדת, ילדינו לא יכנסו בשערי בית הספר. עצוב וכואב".

ההורים פנו אל מחלקת החינוך בעיריית קרית מוצקין, שם ניסו לסייע להם, ואף ניסו לערב את ראש העירייה חיים צורי, שניסה בכל כוחו לעזור, אך לבסוף ההחלטה היא של משרד החינוך. ההורים ניסו לקיים פגישה כבר בשבוע שעבר עם מנכ"ל משרד החינוך ד"ר הראל סער והמפקחת המחוזית, אך הפגישה נקבעה רק להיות בשעה 11:30 בבוקר. בעקבות כך החליטו ההורים שלא לשלוח את הילדים אל בית הספר.

"זה עצוב לנו שככה מתייחסים לילדים שלנו", אמרה אחת מהאמהות. "הילדים לא מוכנים ללמוד איתה ואף אחד לא הסכים להקשיב לנו, שלפחות יעבירו אותם לכיתה אחרת, זה עצוב".

בעיריית קרית מוצקין סירבו להגיב, אך נמסר, שגורמים ברשות מצרים על הילדים שהוריהם החליטו להשבית את שמחתם.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו סומכים על שיקול הדעת המקצועי של הפיקוח, הנהלת המוסד החינוכי בנושא. יחד עם זאת, מפקחת בית הספר נאותה להיפגש עם קומץ ההורים".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *