חזר לחיים ותרם אופנוע

אהרון מלצר מקרית מוצקים התמוטט ברחוב לאחר שלקה בדום לב. פראמדיק של מד"א הגיע למקום והציל את חייו. השבוע תרם אופנוע

לפני כחצי שנה, לקה אהרון מלצר (73) מקרית מוצקין בדום לב והתמוטט ברחוב, סמוך לביתו. עוברי אורח הבחינו בו, התקשרו מיד למוקד 101 של מד"א, והחלו בביצוע פעולות החייאה בסיסיות בהדרכת החובש במוקד. תוך שלוש דקות הגיע למקום פראמדיק כונן במד"א איציק שושן והחל מיד לבצע במלצר פעולות החייאה מתקדמות, שכללו מתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור בו הוא מחזיק. תוך כדי ביצוע פעולות החייאה, העביר שושן את מלצר לניידת לטיפול נמרץ של מד"א, שהגיעה במהירות למקום. במהלך הנסיעה לבית החולים, ליבו של מלצר שב לפעום והוא חזר לחיים.

מלצר והאופנוע, השבוע
צילום: אלירן אביטל, דוברות מד"א

שבוע לאחר מכן שוחרר מלצר מבית החולים, לאחר שבלבו הושתל קוצב לב. אז, הוא החליט שמעבר להצלת החיים שלו, הוא רוצה לסייע להציל חיים נוספים. יחד עם אשתו אן ובנו ארז, תרם אופנוע רפואת חירום לארגון מד"א, שהצטרף למאות האופנועים שפועלים במסגרת מד"א, שבאמצעותם מגיעים החובשים והפראמדיקים במהירות לחולים ופצועים, ומצילים חיי אדם.

"כמה שבועות לאחר המקרה, כבר חזרתי לעבוד, לנהוג, לבלות עם משפחתי ועם חברים. יש לי לקוחות שאפילו לא ידעו שקרה משהו, כי לא נעדרתי להרבה זמן", סיפר מלצר. "האופנוע שתרמתי יחד עם משפחתי למען הצלת חיים במסגרת מד"א הוא תודתי הענקית לארגון שהציל את חיי שלי, כשטיפל בי באופן מהיר, מסור ומקצועי. אם בזכות האופנוע הזה שיגיע במהירות לחולים ופצועים, ינצלו חיים אפילו של עוד אדם אחד, לא יהיה מאושר ממני. התרגשתי לפגוש את לביב והבי, פראמדיק מד"א שירכב על האופנוע, ואני מודה למגן דוד אדום מכל הלב, תרתי משמע".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *