חיי כלב

עמותה הפועלת להטסת כלבים כנעניים למשפחות בארה"ב, מבקשת תרומות לפרויקט הייחודי. דליה רחמים מקרית אתא, המשמשת כמשפחת האמנה היחידה בצפון: "זה קשה ויש דמעות, במיוחד כשנפרדים"

בשנים האחרונות, חייהם של הכלבים הכנעניים בארץ קשים, בעיקר כשהם מגיעים להסגר. בשל העובדה שאין להם ביקוש בישראל, בדרך כלל בהסגר הם מוצאים את מותם, ולמעלה ממאה אלף כלבים מומתים מדי שנה, למרות שמחציתם כלבים בריאים.

בשנת 2015 הקימה אביטל רוזן את עמותת wings of rescue israel שמטרתה להציל את הכלבים הכנעניים ולהעניק להם בית, מעבר לים, בארה"ב. אחרי פיילוט שכלל ארבע משפחות וחזון ברור, קמה העמותה לפעילות מלאה.

סיכוי לחיים טובים יותר

"ראיתי איך אנשים מאמצים בארץ כלבים גזעיים, כלבים קטנים, כלבים שעולים אלפי שקלים, כשאותם כלבים מעורבים נדחקים לפינה, או יותר נכון, מסיימים את חייהם", סיפרה רוזן, "בסך הכל רציתי לתת לכולם סיכוי לחיים טובים ובית. הכלבים הכנעניים הם כלבים שקופים, הכי נפוצים והכי פחות מאומצים ומחובתנו לעזור להם".

משנת 2016 ועד היום הצילו והטיסו 200 כלבים כנעניים שמצאו בית בארה"ב. הכלבים שניצלים מועברים למשפחות אומנה, עד ליום הטיסה.

דליה רחמים מקרית אתא, משמשת כמשפחת אומנה היחידה בצפון הארץ לכלבים הכנעניים, לפני הטסתם לארה"ב. מאז תחילת הפרויקט טיפלה בשלושה כלבים, מרגע הצלתם ועד הרגע בו הם עולים על המטוס.

"מישהי שכבר הייתה מעורבת בפרויקט הציעה לי לקחת חלק ולשמור על כלבה בשם פרינסס, לבדוק אם היא מתאימה", נזכרת רחמים, "אחרי חודש של עבודה, לא הצלחנו להכין את הכלבה והיא לא עלתה על המטוס, אבל כך הכרתי את אביטל ואת הפרויקט".

רחמים ואחד הכלבים שטס לארה"ב
(צילום: עצמי)

רחמים לא ויתרה והחליטה לקחת יוזמה בעצמה. היא הוציאה כלב העונה לשם סימבה מהסגר והחליטה להכין אותו לטיסה. "צריך לבחון קודם שהוא מתאים, אם זה מבחינת סוג הכלב שחייב להיות כנעני או מעורב באיזו שהיא צורה, לא אגרסיבי, לא פחדן ובשורה תחתונה ידידותי", סיפרה. הכלב סימבה לא התאים, אך רחמים לא ויתרה והחליטה לשלוח אותו לאילוף, כדי שיוכל לטוס. האילוף הצליח וסימה טס לארה"ב ורחמים קיבלה כלב נוסף.

לדבריה, בכל פעם שהיא אומנת כלב, היא נקשרת אליו ואז, ברגע הטיסה, קשה לה להיפרד. "מצד אחד זה מאוד קשה, ברור שהייתי רוצה שכולם יישארו אצלי, אך אם יש אפשרות למצוא לו בית טוב, אין דבר שישמח אותי יותר. זה קשה ויש דמעות, במיוחד ברגע שנפרדים". העמותה זקוקה לתרומות כדי לממן את הטיסות על תקן קבוע. רוזן יוצאת בקריאת עזרה מהחברות הגדולות, כי התרומות הפרטיות לא מספיקות. "הטסת הכלבים הוא הפתרון הטוב ביותר עבור הכלבים ועבור המדינה, פחות המתות מיותרות של כלבים בריאים. זה מרגש לראות את אותם כלבים מוצאים בית מעבר לים, במקום להיות נעולים שנים על גבי שנים בכלוב קטן. זה מעבר למעשה טוב, זה מחובתנו לעזור להם".              

               

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

6 תגובות

  1. איזה יופי של פרגון!! איזה אחלה של פרויקט ועמותה!
    הנה העומתה שהיא כל כולה כחולה ולבנה!
    wwww.wingsofrescue.org.il

  2. וואו איזה מרגש. לא להאמין שעושים את כל זה כדי להציל כמה עשרות כלבים! יישר כח!!

  3. כיף לשמוע על מחוות אנושיות ,
    בזמנים כאלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *