חיפה: אושרה העלאת ארנונה למפעלים המזהמים

מועצת העיר חיפה אישרה הערב העלאת ארנונה לתושבים ולמפעלים המזהמים במפרץ חיפה, ברוב של 18 חברים

חברי מועצת העיר חיפה אישרו לפני זמן קצר את העלאת הארנונה הקבועה בחוק. בנוסף, תועלה הארנונה בעשרה אחוזים למפעלים המזהמים. ההחלטה להעלות לכלל המפעלים במפרץ חיפה, הועלתה בשבוע שעבר לוועדת הכספים על ידי יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן.

ההצעה ההתחלתית דיברה על העלאת ארנונה רק למפעלים הנמצאים במתחם בז"ן. חברי ועדת הכספים אישרו את הצעתו של האן, להעלות ארנונה לכל המפעלים המזהמים, גם לאלה שנמצאים מחוץ למתחם בז"ן.

גזבר העירייה ג'קי וואקים הציג את הדברים ואמר בתחילת דרכו, כי כתושב חיפה, גם הוא מסכים שהאנונה חיפה גבוהה ומדובר בדבר לא פופוליסטי וגם ראש העיר לא רצתה להעלות ארנונה. וואקים העלה את נושא רחובות המדרגות הפזורים ברחבי העיר התחתית והדר והציג את תוכנית ראש העיר לגבי החנויות הממוקמות בסמוך למדרגות.

"המטרה היא להפוך את המרכז העירוני, כדי שתייר שבא לבלות בחיפה, ימצא מקום אטרקטיבי. יש לנו הרבה מה לעשות, זה לא נכון שבלב עירוני יהיו רק מסעדות ופאבים, צריך להעיר את המרכז ההיסטורי של העיר שיכול להציע פעילויות לתיירים".

על רחובות בהם מדרגות אמרה קליש, שמדובר בנכס עירוני שאין שני לו בישראל. "אנו מקדמים תוכנית של דרגנועים, מערכות הסעה שיוכלו לייצר סביבות עירוניות חדשות, במטרה היא לעודד את התושבים להקים את העסקים שלהם, קטן ואותנטי. אין כוונה לשלב מותגים מחוץ לחיפה להיפך, לעודד את החיפאים לפתוח עסקים".
האן אמר בדיון: "כל האזור שם לכלוך טינופת ואת מוכרת משהו, ששום דבר ממנו לא יצא לפועל. אנשים גרים שם בסמוך למדרגות ואף אחד לא ירצה שיהיה שם בית קפה שיעבוד עד אמצע הלילה. את מוכרת חלומות שלא יתממשו לעולם. הכי חמור הוא, שמגיעים לוועדת הכספים באחריותך ומעלים את הארנונה רק לבז"ן. תודה לחברי הוועדה שהסכימו להעלות ארנונה לכל המפעלים, אבל הצענו להעלות לקניונים שיכניסו עוד כסף לקופת העיר".
ההצעה התקבלה ברוב של 18, נגד 6 ואין נמנעים.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *