חיפה מפולגת

מחר בבוקר ישבתו לשעה אחת עשרות בתי ספר ברחבי הארץ, כחלק מהמאבק הארצי לילדי השילוב והחינוך המיוחד. יום אחרי שחיפה הודיעה כי תשבות, חזר בו ועד ההורים היישובי. בקרית חיים החליטו לשבות ובתי ספר נוספים בחיפה הצטרפו

מחר בבוקר יוצרים הורי ישראל למאבק, השבתת מחאה בת שעה אחת, הלימודים יחלו בשעה 09:00 בכל הארץ. הודעה כזו קיבלו עשרות אלפי הורים ברחבי הארץ השבוע, לאחר שהנהגת ההורים בערים רבות החליטו להצטרף למאבק. עם הוצאת המכתב, הודיעה ההנהגה ההורית בחיפה ליו"ר ההורים בבתי הספר בעיר, כי הנהגת ההורים בחיפה מצטרפת לישובים רבים בארץ, בקריאה למקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה לפתור את סוגיית התקציב. "בחינוך המיוחד החלה רפורמה של שילוב ילדים בכיתות הרגילות", כתבה הנהגת ההורים בחיפה. "במקביל קיים חסר בתקציב להכשרת המורים לשילוב ולעזרים נחוצים נוספים. במצב זה, בהיעדר הכשרה מתאימה והכנת הכיתות, השילוב עלול לפגוע הן בילדים המשולבים ובתהליך שעליהם לעבור והן בהתמודדות הכיתה כולה בהכלת הילד המשולב".

חבל שחיפה לא מאוחדת. לבוב
צילום: עצמי

יום לאחר מכן, חזרה בה ההנהגה ההורית וחבריה קיבלו את ההודעה הבאה: "קיימנו בימים האחרונים דיונים מעמיקים בנושא, והחלטנו לצאת לטיפול שורש מסודר בנושא. אנו קוראים להורי חיפה לקיים את הלימודים כסדרם ביום ו', ולמנהלות בתי הספר בעיר לייחד את שעת הלימודים הראשונה לנושא קבלת האחר והשונה. בכוונתנו להקים צוות פעולה שיעבוד עם אגף החינוך בעיריית חיפה ומנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך על מנת להביא פתרון מסודר לתלמידי העיר".

יו"ר ועד ההורים בבית הספר ארלוזורוב בקרית חיים יוסי לבוב, החליט שהשביתה מספיק חשובה וכי למרות החלטת ההנהגה ההורית, בתי הספר בקרית חיים ישביתו את הלימודים לשעה אחת מחר בבוקר (יום שישי). בין בתי הספר שישבתו מחר בקרית חיים: מגינים, ארלוזורוב, גורדון, דגניה ותיכון קרית חיים עם שתי חטיבות הביניים שבו. מלבד בתי הספר בקרית חיים, הודיעו גם בתי ספר נוספים מחיפה שישבתו מחר, ביניהם: רעות, פיכמן, רוממה ועירוני ה'.

"בתור יו"ר ועד ההורים בבית הספר ארלוזורוב, החלטתי שאנחנו נשארים במאבק, כי לפני ארבעה ימים כל חיפה, כולל ההנהגה החליטה שמשביתים את בתי הספר", אמר לבוב. "ההנהגה היישובית החליטה על דעת עצמה, שהם לא מצטרפים למאבק ורוצים  לעשות שעת חינוך בכיתות. אני לא רואה בזה שום ערך, כי זה לא יעניין את משרד החינוך, מדינת ישראל מבינה רק דרך השבתות. זה לא הגיוני שילדים שזקוקים לשילוב לא יקבלו את מה שמגיע להם, מה גם שלא רק הילדים האלה נפגעים, גם הילדים שלומדים איתם בכיתה נפגעים. לילדים האלה מגיע להם לקבל את העזרה לה הם זקוקים ואני שמח שמכניסים אותם להשתלב עם כל תלמידי בית ספר. לכן החלטתי שהזגזוג הזה לא מתאים והחלטנו, כל בתי הספר בקרית חיים לשבות, כי אנו כן מבינים את הצורך. לאחר שהחלטנו לשבות, בתי ספר נוספים בחיפה החליטו שהם לא הולכים אחרי ההנהגה היישובית, חבל שחיפה לא מאוחדת בנושא הזה".

יצוין כי ההנהגות ההוריות ברחבי הארץ קיבלו הודעות תמיכה מהתאגדות מנהלי בתי הספר ויו"ר התאגדות מנהלי בתי הספר העל-יסודיים מנשה לוי, ארגון המורים ורן ארז ועוד.

יו"ר ועד ההורים של בית הספר רוממה בחיפה, טלי לוי הראל מסרה בתגובה: "ההנהגה הרשמית של חיפה לא הצטרפה לשביתה לצערי הרב, אני מברכת את הצפת הבעיה מול הילדים, הם חיים ביחד, אך מי שצריך לשמוע את הזעקה, אלה הם משרדי הממשלה ולכן בבית הספר רוממה החליטו להצטרף למאבק. הרפורמה עוסקת בילדים בחינוך המיוחד שמשתלבים בכיתות הרגילות. חשוב שתהיה מעטפת שתחזק את כל הצדדים המעורבים בשילוב, התלמידים המשולבים, התלמידים שנמצאים בכיתה שבה משתלבים והצוות כמובן, כשצוות לא מקבל הכשרה מתאימה זה מתסכל אין להם את הכלים, ודרושים לכך משאבים, הדרישה היא לתת תקציב מתאים לרפורמה הזו".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *