חיפה: נוהל חדש פוגע בחלשים

נוהל חדש בעיריית חיפה, מחייב את התושבים המתלוננים במוקד העירוני על עבירת חנייה, להציג תעודה מזהה ולפגוש את הפקח במקום. תושב חיפה המרותק לכיסא גלגלים ולא יכול לפגוש את הפקח: "אנחנו חוששים שיתנכלו לנו"

נוהל חדש של עיריית חיפה מכריח מתלוננים למוקד העירוני להזדהות ולהיפגש עם הפקח. תושב חיפה, נכה לכיסא גלגלים שניסה להסביר למה יהיה לו קשה להיפגש עם הפקח, נמסר בלקוניות כי אלו הנהלים החדשים.

צילום: דוברות עיריית חיפה

ד', תושב חיפה המרותק לכיסא גלגלים, הופתע כשצלצל למוקד העירוני בבקשה שיאתרו מי חסם לו את החניה. בשל נכותו, הכניסה לחניית ביתו מסומנת במעטפה, כפי שנהוג. "מישהו חנה על המעטפת ובעלי לא יכול לצאת או להיכנס לחנייה", סיפרה אישתו. "במצב כזה בשעות היום מצלצלים לעירייה, לא למשטרה ואז הם שולחים פקח, שנותן דוח של אלף שקלים או שמזיזים את הרכב החונה שלא כחוק. כשצלצלנו היום, אמר לנו המוקדן במוקד העירוני, שיש הוראה בעל פה, משבוע שעבר, כנראה מראש העיר, שכל אחד שמתלונן על עבירת חניה צריך לפגוש את הפקח, מה שיצריך מבעלי לרדת למטה עם כיסא גלגלים, להזדהות עם תעודת זהות. זה חושף את עצמך כמתלונן. באף עירייה אין דבר כזה. אנחנו חוששים מהשכנים, ממי שלא יהיה העבריין, שיתנכל לנו".

ד' מרותק לכיסא גלגלים המתקשה בירידה במדרגות, הסביר לנציג השירות על מצבו הרפואי וכן על  החשש מפגיעה באנונימיות, שעלולה לסכן אותו על ידי התנכלויות כאלה ואחרות, מצד תושבי השכונה או בעל הרכב. לדבריו, הוא גר בשכונה משולבת בבני מיעוטים, שלא פעם איימו באלימות כתוצאה מאותה חשיפה.

מעיריית חיפה טרם התקבלה תגובה.

אודות תומר קופמר

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *