חיפה נפרדה מדני נישליס

מאות אנשים ליוו את איש הרדיו בדרכו האחרונה. "לא הצלחתי להיפרד ממך באופן אישי", ספד לו ראש עיריית חיפה לשעבר יונה יהב

מאות אנשים הגיעו ללוות את דני נישליס, מי שהגה וניהל את רדיו חיפה למעלה מעשרים שנה. נישליס, שבשנים האחרונות היה חולה בסרטן, נכנע בבוקר יום חמישי האחרון ועצם את עיניו. להלוויה הגיעו ראשי ערים, ביניהם ראש עיריית קרית ים דוד אבן צור, ראש עיריית קרית אתא יעקב פרץ, השר משה כחלון, ראשי העיר לשעבר בחיפה יונה יהב ועמרם מצנע, חברי המועצה סופי נקש, חדוה אלמוג, מוטי בליצבלאו, אביהו האן ועוד. להלוויה הגיעו הרבה מאוד אנשי תקשורת ועיתונאים, ביניהם מנחם הורוביץ, חיים הכט, אופירה אסייג, אלי לוי ועוד.

דרכו האחרונה. נישליס
צילום: עצמי

נישליס השאיר אחריו את רעייתו ענבל וילדיו עידן, ליעד ודולב וארבעה נכדים. בימיו האחרונים מסתבר, שנישליס תכנן לעצמו את הלוויה. השירים שהושמעו, הפרחים שחולקו לאנשים שיניחו על הקבר במקום אבנים ואפילו את הנואמים, נישליס קבע.

סיים את עבודתו ברדיו חיפה. נישלי
צילום: עצמי

מסתבר שנישליס אף השאיר הודעה שהועברה בקבוצת הוואטס אפ של רדיו חיפה, בא כתב להם: "בצער עמוק ויד רועדת אני מודיע לכם על סיום עבודתי ברדיו חיפה".

בין הסופדים היו ילדיו, אחיו אריאל, חברו הטוב צביקה הרשקוביץ וראש עיריית חיפה לשעבר יונה יהב. "כדני חזר ארצה הוא ביקש לראות אותי", סיפר יהב "הייתי אז חבר מועצה ודני סיפור לי סיפור הזוי, שהוא עומד להקים רדיו בלב ים. הוא אמר לי, שמאחר ואני מתמחה בלשון הרע, שאגיע ואלמד את הכתבים. מישהו אמא פעם לדני, לא? עליתי על האוניה הרעועה ומאז קשרתי את חיי בחייו. לא הצלחתי להיפרד ממנו באופן אישי, האיש שהמציא כל יום משו חדש".

מי שניהל את הטקס היה נמרוד שיין שאמר: "אנחנו קוברים את האדם הציוני, הפטריוט, החיפאי, אוהב האדם.
מאז הבשורה, אנו למדים דני כמה היה נוכח בחיי אנשים, כי הוא השאיר אחריו אוקיינוס של זיכרונות".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *