"חלום שלא העזתי לחלום"

רק אחרי שהצטרפה לקורס, שמקדם נשים מכל המגזרים לפתוח עסק, העיזה רבקה ציקול, מורה חרדית מקרית שמואל, לממש את האהבה שלה לעיצוב ופתחה עסק לעיצוב מטפחות ותכשיטים

אישה צריכה להיות קודם לעצמה. דגם של ציקול
צילום: אמונה לש

הרבה נשים נכנעות לשגרת היומיום, שקועות במשרות נוחות לגידול הילדים וטיפול בבית ולא הולכות אחר החלומות שלהן. רבקה ציקול (32) מקרית שמואל, נשואה ליובל ואמא של תהילה (3). ציקול מלמדת בבית הספר לוינסון בקרית ים ובמקביל, עובדת גם בפרויקט לחונכות. למרות שהיא עסוקה עד מעל הראש, החליטה להצטרף לקורס "עסק משלך", פרויקט בליווי הבנק הבינלאומי, שמטרתו קידום אפשרויות כלכליות וחברתיות של בעלות עסקים ופיתוח יזמות עסקית. בקורס לומדות נשים מכל המגזרים, חילוניות וחרדיות, יוצאות אתיופיה וערביות, צעירות ומבוגרות. ציקול הייתה אחת מ- 19 נשות הקבוצה שנפגשה בחיפה.
"תמיד היה לי עניין לייפות כל דבר שנגעתי בו", היא מספרת, "מגיל קטן הייתי הופכת כל דבר פשוט למשהו מיוחד ומשדרגת אותו. הבנתי שהעשייה שפשוטה עבורי להכין את הפריטים המעוצבים, מורכבת וקשה עבור אחרים. הפידבקים שקיבלתי ממשפחה וחברות הלכו וגדלו ובכל פעם שהכנתי לעצמי פריט לבוש או תכשיט מיוחד, ביקשו ממני להכין גם להן".

היא שמעה על פרויקט "עסק משלך" דרך חבר משפחה והחליטה להצטרף לתוכנית ולפתח את אהבתה לעיצוב ותפירה לעסק משלה. בשם העסק שילבה את שם בתה "בוטיק תהי- לה'". "הפרדתי את השם לשני חלקים, כי אני חושבת שאישה צריכה להיות קודם כל לעצמה, דרך החיבור לבורא. כשאישה תאהב את עצמה, המרדף לא יהיה סביב קניית פריט שיעשה אותה יפה, אלא דרך הפריט היא תבליט את יופייה. אני מלמדת נשים לעשות שימוש נוסף במטפחת ראש, שיכולה לשמש אותן כצעיף או כשל. אני מלמדת אותן לעצב את אותו פריט בדרך ייחודית, למשל לקשור את המטפחת במספר דרכים, שישוו מראה שונה שיתאים להלך הרוח של האישה, באותו יום שתלבש את המטפחת על ראשה".

פריטים מיוחדים. המטפחות של ציקול
צילום: אמונה לש

רוצה לפרוץ

הדגמים שהיא מעצבת ייחודיים וכך גם התכשיטים והמטפחות העשויות מכמה שילובי בדים. היא מייצרת מכל פריט עד חמש יחידות בלבד, על מנת לשמור על ייחודיות של הלקוחות שלה. "הלקוחות אומרות לי שהן מרגישות מלכות כשהן הולכות עם המטפחת שעיצבתי, כי הן יודעות שהיא מיוחדת ואין לאף אחת כזו. בורא עולם נותן לי כוחות והפידבקים הם מהלקוחות שלי, בזכותן אני ממשיכה בעשייה".
במהלך הקורס קיבלה ציקול כלים לפתיחת עסק ולשיווק, המשתתפות לוו במנחה עסקית ובמנחת העצמה. "דרך הקורס עבדנו על אמונות מגבילות בנושאים של כסף ופחדים אישיים. הבנתי, שכשאדם משוחרר יאמין בעצמו, הוא ירגיש שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה. הקורס נתן לי כלים לפתיחת עסק, אבל הם משמשים אותי גם להתמודדות אישית בחיי היום יום".
בכל יום ראשון, פותחת ציקול מיני בוטיק בסלון. "אני מסדרת את כל המטפחות, תולה תמונות, מפזרת את התכשיטים שעיצבתי וכשהאישה נכנסת אלי הביתה, היא מרגישה שנכנסה לבוטיק. חשוב לי להשקיע בנראות ובפרטים הקטנים, כי אז אני שומעת מנשים שהתחושה היא ממש של חנות אמיתית".
היא מקבלת תגובות רבות מלקוחות באזור וגם רחוק יותר, אך לא עומדת בקצב. "בעיניי זו הצלחה ואני מאוד רוצה לפרוץ מהקריה. זה חלום שלא העזתי לחלום, ואני מקווה שבהמשך, העסק יתפתח גם מחוץ לגבולות קרית שמואל".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

יועץ פיננסי בחיפה

בניית אסטרטגיית פעולה עסקית מצליחה

ניהול פיננסי יעיל הוא המפתח להצלחה של העסק, ולעיתים קרובות דורש ידע מתקדם בנושא. המציאות …

4 תגובות

 1. בוטיק תהי-לה׳, מעבר לכך שרבקה מעצבת מהממת ומוקסמים מאופיה ומהמקצועיות שלה. כיסויי הראש שלה ייחודיים והיא יודעת להתאים לכל אחת את הכתר שלה. כל אחת הופכת להיות מלכה.

 2. אלופה ומוכשרת ✌?
  אני מאמינה שלא תחצי רק את הגבולות של הקריה
  אלה את הגבולות של חו"ל
  תמיד היית מוכשרת יצוגיות וכשרונית
  והכי יפה שאת שומרת על היחודיות בעסק
  תענוג להרגיש יפה ומיוחדת יותר
  בזכותך
  תודה

 3. חן כהן - ק.שמואל

  יש לך מטפחות מהממות זכיתי לרכוש ממך ובאמת שבכל מקום אליו אני הולכת עם המטפחת מחמיאים לי.

 4. מהממת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *