חנה קנייזבה מיננקו בדרך לאליפות העולם באתלטיקה

האתלטית החיפאית קבעה את הקריטריון לאליפות העולם שתתקיים בסוף חודש ספטמבר בקטאר. נבחרת האתלטיקה של הנשים זכתה במקום השני באליפות הארץ

תמשיך לעבוד קשה. מיננקו
צילום: מכבי חיפה כרמל

האתלטית הקופצת לרוחק חנה קנייזבה מיננקו, קבעה את הקריטריון לאליפות העולם באתלטיקה, שתתקיים בדוחא בקטאר, בסוף חודש ספטמבר. ביום רביעי שעבר קבעה מיננקו את הקריטריון, במהלך תחרות בינלאומית בצרפת, שם קפצה למרחק של 14.20 מטרים והשיגה את התוצאה הטובה ביותר שלה השנה. כעת מיננקו עם הפנים קדימה להמשך העונה, כשאירוע השיא יגיע כאמור באליפות העולם, בה תנסה הקופצת לקבוע את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו שעומד על 14.32 מטרים. "אני שמחה שיש שיפור בתוצאות וממשיכה לעבוד קשה", אמרה מיננקו לאחר התחרות.

מנכ"ל אגודת מכבי חיפה כרמל רועי שווץ מסר בתגובה: "אני גאה בהישג של חנה ונרגש מכך שתייצג את האגודה באליפות העולם הקרובה. אני מקווה מאוד שחנה תמשיך במגמת השיפור ושתצליח להגיע למשחקים האולימפיים בשנה הבאה".

תצא לשווייץ. כרואן חלבי
צילום: מכבי חיפה כרמל

בנוסף, כרואן חלבי ואריאל אטיאס, ייצגו את אגודת מכבי חיפה כרמל בתחילת חודש יולי, כשיצאו לתחרויות בחו"ל. אטיאס, אלוף ישראל, ישתתף בתחרות גביע אירופה בקרב רב בפורטוגל, וינסה לשבור את שיאו האישי פעם נוספת. חלבי, אלופת ישראל במירוצי שדה לנשים, תצא לאליפות אירופה במירוצי הרים בשוויץ, למרות ההחלטה שהתקבלה באיגוד האתלטיקה, לפיה אין תמיכות כספיות בספורטאים לתחרויות בחו"ל בענף ריצות השדה. מכבי חיפה פועלת בין היתר גם לחיזוק הספורט במגזר הדרוזי, וכזכור, חלבי הינה הדרוזית הראשונה שהוכתרה לאלופת ישראל באחד מענפי האתלטיקה. 

הנשים זכו במקום השני בארץ

סיימה ראשונה. סיון אוירבך
צילום: טיבור גאגר

המחזור השלישי והאחרון של הליגה התקיים בסוף השבוע באצטדיון האתלטיקה הדר יוסף בתל אביב. נשות מכבי חיפה סיימו את העונה במקום השני הכללי עם 26,511 נקודות. במחזור השלישי בריצת 400 משוכות, סיימה מיה להיס במקום הראשון עם שיא אישי של 1:01.24. באותו מקצה קריסטינה יורובסקי סיימה שלישית עם 1:03.02 דקות. בקפיצה המשולשת סיימה חנה קנייזבה מיננקו ראשונה לאחר שקבעה השבוע את הקריטריון לאליפות העולם, וסיוון אוירבך סיימה ראשונה בריצת 800 מטר עם זמן של 2:17.04. בגזרת הגברים, תום יעקובוב סיים ראשון בקפיצה המשולשת עם 15.91 מטר, צ'וקריאנפון טיפ סיים ראשון בריצת 800 ועומר סדן סיים במקום השני בריצת 100 מטרים.

מנהל מחלקת האתלטיקה באגודה, אליעזר בן הרוש: "מאמץ עונתי משותף של האתלטיות והשקעה מסורה ומקצועית של המאמנים הביאו אותנו להישגיות מוצלחת. כעת אנו מתכוננים לאליפות ישראל ולתחרויות בינלאומיות בחו"ל שעוד לפנינו".

אודות מרסל אפרת כהן

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *