חקירת הירי בסלומון טקה נמצאת בשלב מתקדם

לפני זמן קצר הסתיימה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בירושלים פגישה בין בני משפחתו של סלומון טקה שנהרג מירי שוטר ובאי כוחם, לבין מנהלת מח"ש, קרן בר-מנחם, והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, מומי למברגר.

בפתח הפגישה הביעו נציגי מח״ש והפרקליטות השתתפות בצערה העמוק של המשפחה. במסגרת הפגישה שמעו נציגי מח"ש והפרקליטות בהרחבה את טענות בני המשפחה ואת בקשותיהם. במהלך הפגישה הודגשה החשיבות הרבה בקיום שיח עם בני המשפחה, במגבלות המתחייבות לנוכח השלב בו מצויה החקירה. עוד נמסר כי החקירה מצויה בשלב מתקדם לקראת העברה לבחינת פרקליטות מח״ש.

בתוך כך, נמסר לבני המשפחה, כי במהלך החקירה בוצעו עד כה בדיקות מדעיות פורנזיות שונות, בהן ניתוח פתולוגי, בדיקות בליסטיות של הירי, בדיקות של הנשק בו בוצע הירי, ובחינת הזירה על ידי מעבדה לזיהוי פלילי. הממצאים לעת הזו של בדיקות אלו תומכים בטענה כי הקליע פגע תחילה בקרקע, כאשר נתז מהירי בקרקע הוא שפגע במנוח והביא למותו המצער.

לצד זאת הובהר, כי החקירה עדיין נמשכת, וכי עדיין לא ניתן לגבש תמונת מצב ברורה וסופית באשר לנסיבות הירי ומהלך האירועים שהביאו לתוצאה הטראגית. כן הובהר כי מטבע הדברים, עדיין מוקדם לקבוע מה המשמעות המשפטית של הממצאים העובדתיים, שכן כאמור החקירה טרם הסתיימה. מח"ש הזמינה את המשפחה ואת באי כוחה להמשיך לעמוד עימה בקשר.

בנסיבות העניין, הוחלט כי מח״ש תקיים בדיקה בנוגע לפרסומים השונים אודות עברו הפלילי של סלומון טקה. קצין המשטרה שירה, חזר על גרסתו במהלך השחזור שנערך הלילה תחת אבטחה כבדה. ממצאי החקירה כפי שידועים עד כה תומכים בטענות לפיהן הקצין פעל מתוך הגנה עצמית ללא כוונה לפגוע במנוח.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *