"חתכו את ההיררכיה"

תושבי חיפה יצאו היום (שוב) להפגין, והפעם נגד העובדה שהעברת מבני ציבור לציבור החרדי, לא עברה בצינורות הבירוקרטיה המקובלים. אביהו האן: "יש ועדות, יש מועצת עיר, זה לא צחוק"

היום בערב (יום שני) מתוכננים להגיע תושבי חיפה להפגין מול בית העירייה כנגד התנהלות העירייה הכוחנית והלא תקינה. "זו אינה הפגנה נגד החרדים כפי שמנסים לצייר זאת", מסרו מארגני ההפגנה. "זו מחאה על חטיפת נכסים אשר אמורים לשמש את תושבי וילדי עירנו! הפגיעה בתושבים ובמוחלשים חייבת להיפסק".

להחזיר את השפיות. האן
צילום: עצמי

הקריאה להפגנה קמה במהלך סוף השבוע, לאחר שהתברר שיש בכוונת העירייה להעביר נכסים לטובת הציבור החרדי, מבלי לעבור בוועדות העירייה, מועצת העיר או לתת זמן סביר להתנגדויות.

"תושבים שחיפה חשובה להם החליטו שלא לעמוד מנגד, ומתארגנים להפגין כדי לומר לעינת קליש, שלא תעשה צעדים חד צדדים, ליצור מבני ציבור לקהילות שונות ובעיקר חרדיות ותדלג על מבנה פורמלי של הקצאת מבנים ציבוריים לטובת ארגונים כאלה או אחרים", אמר יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן.

לדבריו, אחד המבנים החשובים הוא מבנה עמותת לב חש, שפועלת עבור נזקקים, שבכוונת העירייה לפנות אותו לטובת הקמת בית ספר לקהילה החרדית. "יש מבנה בבית אלפא בקרית חיים, שרוצים להקצות לקהילה חרדית וכל זה ללא תהליך של ועדת הקצאות. התבצעה פניה למשרד הפנים, שנתן לקליש אישור לוותר על ההקצאות, כשהתחלנו לפעול משרד הפנים השהה את ההחלטות שלו. מדובר על שישה מבנים והעירייה לא מתכחשת. הם אומרים שיש דחיפות בעניין לכן פנו למשרד הפנים. יש תהליך של הקצאת מבנים, בוחנים, מפרסמים לראות שאין התנגדות, לאחר מכן ועדת הקצאות עירונית ואז אישור של מועצת העיר, כך נשמר המאזן הציבורי, פה חתכו את כל ההיררכיה".

שום רצון לפגוע בחרדים. לאופר
צילום: דורון גולן

לדברי האן, ההפגנה מחר נועדה כדי להחזיר את השפיות לעיר. "המבנים האלה זה קטליזטור, כל מה שקשור לבלאגן עם הקייטנות, הקהילה הלהט"בית, סיוע לאגודת ספורט ועוד. אנחנו רואים תהליך של קבלת החלטות כושל מאוד וחושבים לומר לה שתפעל כמו כל ראש עירייה, יש ועדות, יש מועצת עיר, יש עיר לנהל, זה לא צחוק".

חברת המועצה ותושבת קרית חיים הילה לאופר מסרה בתגובה: "אנחנו מפגינים נגד הרבה עוולות, מאוד נוח להסית את זה כנגד החרדים. אנחנו חיים בשלום עם השכנים שלנו בקרית שמואל, אין לנו שום רצון לפגוע באוכלוסיה החרדית. אם נתמקד בקרית חיים, לוקחים מבנה שאמור לשמש כאולם ספורט. יש לנו שלושה גנים מדעיים בסמוך, מעל למאה ילדים ולוקחים את האולם שיכול לשמש לכל כך הרבה דברים שחסרים בקרית חיים, מבחינת פנאי והעשרה. לכאורה מעבירים את המבנה לישיבה חוץ חרדית, נוער שנפלט ממסגרות אחרות והם מתיישבים בקרית חיים. מדובר בהבטחת בחירות, סגן ראש העיר שמייצג את הזרם הליטאי בחברה מקיים הבטחות, כל המבנים מוקצים לזרם אחד לזרם ליטאי. יש הדרה של שאר הזרמים".

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *