טיפוח שיער – עשי ואל תעשי

השיער מהווה את עטרת ראשנו, כאשר, נשאלת השאלה איך ניתן לשמור על אותה עטרת בצורה הטובה ביותר? ולהלן התשובה לשאלה (או ליתר דיוק, התשובות):

מה לא לעשות? זה הזמן להכיר את הטעויות הנפוצות
הדרך להשגת שגרת טיפוח שיער, עוברת (בין היתר) בהיכרות עם הטעויות הנפוצות הנעשות בתחום זה. בין אותן הטעויות הנחשבות כנפוצות ביותר:

 • להשתמש במוצרי שיער אשר אינם מתאימים לסוג השיער – בהליך בחירת שמפו, מרכך או כל מוצר אחר, חשוב לוודא שהמוצר מתאים לסוג השיער: שיער יבש, שיער דק, שיער צבוע, שיער חלק, שיער מתולתל וכיוצא בזה.

 • לחפוף בכל יום – נשים רבות מרגישות שהמקלחת איננה שלמה או מושלמת בלי חפיפה. וזה אומנם נכון, שבכוחו של שמפו איכותי לנקות את השיער באופן יסודי, יחד עם זאת, השמפו גם מנקה את השמנים החיוניים המיוצרים באופן טבעי על ידי הקרקפת. מהסיבה הזאת, ההמלצה היא לחפוף בין פעמיים לשלוש בשבוע ולא בכל יום.

 • לאסוף את השיער בצורה הדוקה – איסוף השיער בצורה הדוקה עלול להחליש את השיער ולגרום לתלישתו. לכן, ההמלצה היא לאסוף את השיער בצורה מרושלת או להעדיף שיער פזור.

 • להימנע מהחלפת שמפו בתדירות גבוהה –  החלפת סוג השמפו בכל תקופת זמן קצרה, עלולה לגרום להופעת קשקשים וליבוש בשיער. מהסיבה הזאת, כדאי לנסות ולמצוא את השמפו הטוב והמתאים ביותר ולשמור לו נאמנות לאורך זמן.

.

מה כן לעשות – איך לייצר שגרת טיפוח שיער נכונה

אז אחרי שהבנת מהן הטעויות, זה הזמן לערוך היכרות עם הפעולות אותן כדאי ומומלץ לעשות על מנת לשמור על שיער בריא או לעבור תהליך של שיקום שיער:

 • להסתרק על בסיס יומי – מומלץ להקפיד על הברשה יומיומית של השיער, פעולה אשר מסייעת לעסות את הקרקפת ואף מאיצה את זרימת הדם אל זקיקי השיער – מה שמחזק את השיער.
  בהליך ההברשה, מומלץ לעשות שימוש במברשת איכותית ומתאימה – אשר תאפשר למצות את מלוא התועלות הטמונות בהברשה יומיומית.
  כאן חשוב להדגיש, שמומלץ להבריש את השיער פעם אחת ביום, מכיוון שהברשה בתדירות גבוהה מדי עלולה לגרום למצב של מתיחת השיערה ותלישתה.

 • להשתמש במרכך שיער – כפי שצוין, פעולת השמפו גורמת במידה כזאת או אחרת להסרה של השומן הטבעי אשר נמצא על הקרקפת והשערה. מהסיבה הזאת, מומלץ להשתמש גם במרכך, אשר הפעולה שלו מפצה במידת מה על אובדן השומן אשר נגרם מהשימוש בשמפו. ההמלצה היא להשתמש בשמפו ומרכך כ-2 מוצרים נפרדים ולא בתכשיר אחד המכיל את שניהם.

 • לייבש את השיער בצורה הנכונה – ההמלצה היא להימנע משימוש במייבשי שיער חשמליים למיניהם ולהעדיף להשיג את המטרה בצורה טבעית – לדוגמא, ניתן לייבש את השיער באמצעות המגבת, כאשר, חשוב לבצע את הייבוש על ידי טפיחות וספיגה של המים.

 • לצבוע את השיער בצורה נכונה – איך שלא נסתכל על זה, צבע לשיער פוגע בו במידה כזאת או אחרת. יחד עם זאת, עם מקפידים לצבוע את השיער בצבעים ללא אמוניה, הפגיעה תהיה הרבה יותר מינורית. מעבר לכך, ההמלצה היא לנסות ולרווח את הזמן בין צביעה אחת לאחרת לפרק זמן הארוך ביותר המתאפשר. 

 • השתמשו בתכשירי השיער הנכונים – לא משנה באיזה תכשיר שיער משתמשים ומה המטרה שלו – שיקום שיער, הזנת השיער וכיוצא בזה, ההמלצה היא לבחור בקפידה את התכשירים. ההמלצה היא להעדיף תכשירי שיער אשר מכילים נוגדי חמצון וויטמין E. מעבר לכך, כדאי להעדיף תכשירים מבית מותגים אשר נחשבים לבעלי שם ומוניטין.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *