טיפת חלב ניידת בצפון

בשירותי מכבי פיתחו שירות חדש לתינוק ולאם הטרייה – טיפת חלב בעזרת מרפאה ניידת, שפועלת כבר בחוף הכרמל, ובעתלית

מרפאת טיפת חלב הניידת של שירותי בריאות מכבי
צילום: שירותי בריאות מכבי

שירותי טיפת החלב בישראל הם שירות ייחודי  המוכחים כמובילים בעולם, בין ארגוני הבריאות השונים.  שירותי טיפת החלב מעניקים מעקב, טיפול וחיסונים בגיל הינקות חשובים מאד להתפתחות תקינה ובריאה של התינוק. באזור הצפון יש מרחקים גדולים ויישובים קטנים, לכן נאלצים הורים רבים לנסוע עם התינוק אל טיפת החלב שנמצא במרחק רב.

בשירותי בריאות מכבי החליטו לשנות את המצב על ידי יוזמה חדשה המביאה את טיפת החלב ליישובים מרוחקים, מרפאה על גלגלים בעזרת קרוון נגרר שמצויד היטב בכל מה שקיים בטיפת חלב. 

הניידת תפעל בכל אזור הצפון בהתאם לצורך והחלה לפעול מחוף הכרמל ועתלית, דרך אזורי עמק יזרעאל ועד ליישובי רמת הגולן, כאשר בהמשך ייבחנו נקודות נוספות. המהלך מהווה באופן מעשי הכפלה של מרפאות טיפת החלב של שירותי בריאות מכבי באזור הצפון.

ניידת טיפת החלב תוכננה אדריכלית בקפידה על פי סטנדרט משרד הבריאות וכללי משרד התחבורה וכוללת  חדר אחות מאובזר, פינת המתנה, עמדת החתלה, מערכות מידע מותאמות ונגישות מלאה. בשירותי בריאות מכבי מוסיפים כי מסלולי הניידת לקבלת השירותים ייקבעו בהמשך על פי צרכי האוכלוסייה, הביקוש ובתיאום עם ראשי ערים, ישובים וקהילות.

 נכון להיום, לשירותי בריאות מכבי יש עשר נקודות של טיפות חלב שונות בצפון שמטפלות בכ-5000 ילדים עד גיל 6, במכבי מאמינים כי בזכות הניידת ניתן יהיה  להכפיל את כמות תחנות טיפת החלב בצפון תוך שנתיים ובהמשך מתוכנן להרחיב  את פעילותה באזורים פריפריאליים נוספים בחלקי הארץ.

מנהלת התפעול המחוזית של מכבי בצפון, חמדה שטויאר, אחות טיפת חלב בעברה והוגת הרעיון מסבירה: "הצורך ברור, השירות חיוני ביותר וזה בדיוק מסוג השירותים שמעלים תהיות איך לא עשינו זאת קודם.  זה פשוט ויעיל ומאפשר שוויון בין שירותי המרכז לפריפריה. אם יוצאים מהקופסה – מוצאים רעיונות חדשים. טיפת החלב החדשה שלנו היא  בעיניי המהות של ציונות, שליחות ובריאות יחד״.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *