טעויות נפוצות בקניית דירה חדשה

קנייה של דירה חדשה היא אחד המאורעות המרגשים בחייו של כל אדם. יש הקונים דירה ראשונה למגורים ויש כאלו  המוסיפים עוד דירה כנכס מניב. כיום יש מגוון רחב של פרויקטים המוצעים למשפחות בכל הארץ, מהצפון ועד לדרום, וכולם נראים אטרקטיביים להפליא. כיצד תוכלו לבחור את המקום המתאים ביותר? באמצעות הימנעות מטעויות שונות. אספנו עבורכם מספר נושאים שכדאי לבדוק כדי למנוע את מרבית הטעויות.

האם יש מקום עבודה ליד הבית החדש?

ראיתם בית שנראה נפלא בקטלוג. ריצוף שיש מושקע, לובי מפנק ואפילו פארק רחב ידיים בסמוך. אתם מגיעים לראות את הדירה לדוגמה ומתרשמים עמוקות. חכו עוד רגע לפני שאתם חותמים על החוזה. האם בדקתם שיש מקומות עבודה זמינים עבורכם בקרבת מקום? מרבית העובדים השכירים כיום מגלים כי אם הם מתרחקים יתר על המידה ממקום העבודה הקודם אין טעם לשמור עליו. לכן, חשוב לבדוק האם ישנם מקומות עבודה בתחום שבו אתם עוסקים או היצע רחב של מקומות עבודה כלליים, הן עבורכם, הן עבור בני־הזוג והן עבור הילדים לאחר שיגדלו. הימנעו מטעות נפוצה של מעבר למקום ללא תעסוקה מספקת.

האם מחיר הנכס מצדיק מעבר?

טעות נפוצה נוספת כאשר מתחילים לחשוב על דירה חדשה היא האם מחיר הנכס מצדיק את המעבר. אם אתם חיים בתקציב דחוק כבר היום, משכנתה גבוהה לא תקל עליכם לסיים את החודש. כדאי לבחור דירה ביישוב מרוחק מהמרכז במחיר סביר ובעלות שתוכלו לעמוד בה לאורך שנים רבות.

בדקו היטב את המחיר של הנכס המוצע לכם וחשבו כמה הדירה תעלה כאשר תוסיפו לה את הריבית של המשכנתה. למשל, אם מצאתם דירה בתל­־אביב בשני מיליון שקלים, בפועל תשלמו מחיר כמעט כפול אם לקחתם משכנתה לעשרים וחמש שנה. אם תרכשו דירה בחריש תוציאו סכום נמוך משמעותית, הן על תג המחיר של הנכס והן על הריביות הנלוות למשכנתה. כמו כן, כדאי לחשוב מראש כיצד תגייסו את ההון העצמי לדירה שלכם. ככל שמחיר הנכס נמוך יותר, תצטרכו סכום נמוך יותר. לכן, הימנעו מטעות נפוצה של רכישת נכס במחיר שאינו מתאים לתקציב שלכם.

האם הנכס החדש גדול מספיק?

נושא שלישי שחשוב לבדוק הוא גודל הדירה המוצעת לכם. אם אתם מתכננים להרחיב את המשפחה לא כדאי להסתפק בדירת סטודיו או דירת שני חדרים, יפה ככל שתהיה. בחרו אזור שבו תוכלו לקנות דירה של שלושה חדרים לפחות וכךהנכס שאתם קונים יוכל להוות קרש קפיצה לנכס הבא שלכם בעתיד.

בנוסף, כדאי לנסות לחשוב מראש האם תרצו להוסיף משרד ביתי או חדר משפחה נוסף על הסלון. את חלוקת החדרים הזו כדאי לתכנן מראש עוד לפני שקניתם את הנכס. כך, תימנעו מטעות נפוצה שגורמת למשפחות רבות לעבור לנכס אחר שוב לאחר מספר שנים כי הדירה קטנה מדי עבורם.

האם יש קהילה בסגנון החיים שלכם ביישוב שאליו תעברו?

האדם הוא יצור חברתי כפי שכולם יודעים. אנו מרגישים טוב יותר לחיות במקום שבו יש קהילה תומכת ואפשרות ליצור קשרים חברתיים חדשים. דמיינו את העתיד שלכם לצד משפחות בגיל ובסגנון החיים שלכם. עתיד שבו הילדים גדלים יחד, הולכים למוסדות לימוד קרובים לבית ומשחקים יחדיו מגיל צעיר. חיי הקהילה משמעותיים מאוד להתפתחות שלהם כמו גם לתכנון שעות הפנאי שלכם. אין כמו לשבת לשיחה ערה על קפה בשעות הבוקר עם שכנים־חברים שנמצאים ממש קרוב אליכם. אל תשגו בטעות נפוצה של בחירת מיקום שבו אין קהילה מגובשת.

לסיכום, ישנם נתונים רבים שכדאי לבדוק לפני שאתם בוחרים את מקום המגורים הבא שלכם, ורוכשים דירה חדשה. הימנעו מטעויות נפוצות וכך תוכלו ליהנות מכל יום במקום החדש.

pexels.com

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *