יורה לכל הכיוונים / בני סלמון

העונה שעברה לא הייתה הצלחה מסחררת של המועדון, בלשון המעטה, אבל מרקו בלבול כן הצליח, ובהחלט שמגיעה לו ההזדמנות לקחת את הקבוצה לשנה הבאה, טובה הרבה יותר. מגיע לו

מרקו בלבול הצליח. בני סלומון
צילום: עצמי

בדיעבד, התקציב לא משחק כאן כלום. שמונה שנים שמכבי חיפה נמצאת במצב של ירידה חדה תלולה ומסוכנת, שמחמירה משנה לשנה. למרות התקציבים, היו לנו בשנים האחרונות שגיאות על גבי שגיאות, הדלפות בלתי פוסקות, שחקנים נחתכים או מנודים, קבוצה בקריסה טוטלית.
ואחרי כל זה , כנגד כל סיכוי אפשרי מגיע מרקו בלבול לשחקנים גמורים שעברו תלאות, ביניהן מחאת ענק, שריקות בוז מהקהל, חמישה מאמנים, מנהל מקצועי שמבטיח שיעשה ויעשה, אבל אז לאחר שלושה חודשי שיזוף בקריביים ועל חוף הים של חיפה, הוא אורז את הפקלאות והולך, מאמן שגומר את הקריירה עם אשפוז לאחר אירוע לב ופורש מכדורגל. ואם לא די בזה, זה נמשך בביזיון ענק בדרבי, סופר ביזיון מול מכבי תל אביב עם פערים בלתי ניתנים לגישור, אוהדים שצועקים שהם לא רוצים את שחר בחיפה, הפגנות שמגיעות גם לרחוב המסגר, סטיקרים שיענקל׳ה ישחרר את הקבוצה, מקום עשירי עם ביטחון נמוך מים המלח, 2 נקודות הפרש מהקו האדום.
לכל הכאוס הזה מגיע מרקו בלבול ולוקח את מכבי חיפה למצב בו שיחקה את המחזור האחרון בנתניה, בידיעה שהכל תלוי בה ומצליחה לעלות לאירופה. בלבול הצליח להביא את הקבוצה למקום השני, מקום בו לא סיימה כבר שבע שנים.
אני מניח שלאף אחד לא הייתה ציפייה שזה יקרה. הציפייה גברה כשהקבוצה התחילה לקחת נקודות ולא הפסידה עד סיום הליגה הסדירה, אבל עם האוכל בא התיאבון.
תחשבו שאתם מגיעים למקום עבודה כזה, מת לחלוטין אבל שיש בו די מוטיבציה וללא אנרגיות. לאן הייתם יכולים להתרומם? בלבול הצליח, למרות כל זה, להביא את הקבוצה לאירופה, לאחר שאף אחד לא האמין שזה יקרה.
נכון שהקבוצה סיימה בהפרש גדול מאוד ממכבי תל אביב, 31 נקודות ועם כמות נקודות שהיה מספיק לה לסיים בשנה שעברה במקום השישי, אבל הוא הבריא את הקבוצה, ייצב את ההגנה, חתך שחקנים לא רצויים והביא את יענקל’ה שחר למצב שהוא פותח את הארנק ומביא כוכב צעיר לקבוצה, לאחר שנים שלא עשה את זה.
העונה שעברה לא הייתה הצלחה מסחררת של המועדון, בלשון המעטה, אבל מרקו בלבול כן הצליח, ובהחלט שמגיעה לו ההזדמנות לקחת את הקבוצה לשנה הבאה, טובה הרבה יותר. מגיע לו.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *