אבישר: גירעון הקומפוסט עומד על 10 מיליון שקלים

יו"ר האופוזיציה בקרית מוצקין ציקי אבישר, שמונה לחבר דירקטוריון של מפעל הקומפוסט, הכין מסמך על המפעל, ממנו עולה התנהלות כלכלית רעועה. אבישר קורא לצורי להתפטר, אם לא יתוקנו הליקויים

מועצת העיר של קרית מוצקין תדון היום במסמך שנוגע לפעילותו של מפעל הקומפוסט  ומצביע על שורת ליקויים. המסמך הוכן על ידי יו"ר האופוזיציה העירונית, יו"ר סיעת רוח חדשה במוצקין ציקי אבישר, שמונה כחבר בדירקטוריון של מפעל הקומפוסט לפני כחצי שנה בישיבתה הראשונה של מועצת העיר.

מפעל הקומפוסט מיועד למחזר את האשפה הרטובה של תושבי קרית מוצקין והבעלות עליו, נחלקת בין תשע רשויות מקומיות שונות, בהן קרית מוצקין, קרית ביאליק וקרית ים וכיום הוא מנוהל על ידי קבלן חיצוני. המסמך המפורט שהוכן על ידי אבישר ומשתרע על פני 14 עמודים, מראה כי בין השנים 2009-2018 לא התכנס דירקטוריון הקומפוסט אף פעם אחת על מנת לדון בתלונותיהם של תושבי שכונת נווה גנים בעיר, על מפגעי הריח שפוקדים את השכונה לעתים קרובות. עוד עולה כי המפעל אינו ממחזר את האשפה הרטובה של רוב הרשויות שחברות בו, התנהלותו הכספית היא התנהלות גירעונית וחובותיו מוערכים בלפחות עשרה מיליון שקלים. עוד מעלה המסמך ליקויים נוספים הנוגעים להתנהלות הקומפוסט מול קבלן חיצוני, הטמנת האשפה ויחס לקוי של הרשויות החברות בו להתנהלותו של המפעל.

בסיכום המסמך המפורט עולה כי הקומפוסט אינו עובד לפי אמות המידה הנדרשות ממנו בהיבטים סביבתיים ותברואתיים. הוא אינו ממחזר את האשפה הרטובה של רוב הרשויות שחברות בו. תוצרי הלוואי משפיעים באופן שלילי על ושבי קרית מוצקין וקרית ביאליק. אבישר מסכם את התנהלות הקומפוסט בכך שמן הראוי שראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, יוביל מהלך להפסקת פעילות הקומפוסט כפי שהוא פועל היום והסדרת היחסים עם הקבלן המבצע. הוא קורא להקדיש את כל המשאבים המשותפים לרשויות המקומיות שחברות בקומפוסט על מנת לשדרג ולהפעיל אותו בצורה מבוקרת ונקייה. במידה והדבר לא ייעשה קורא אבישר לצורי לפרוש מהקומפוסט ולפעול נגדו בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשות העירייה.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *