ייעוץ משכנתאות בחיפה – הדרך הנוחה והבטוחה לדירה

מחירי הנדל"ן עולים ברציפות, ובאופן משמעותי, כבר יותר מ-10 שנים. במציאות כזו גם בעיר כמו חיפה שרמת המחירים בה נמוכה במידה ניכרת בהשוואה לתל אביב נדרש סכום גבוה מאוד כדי לקנות דירה. למעשה ברוב שכונות העיר, ובפרט אלה המבוקשות, מחירי הנכסים כבר עברו את רף המיליון שקלים, וכשזה המצב גם המשכנתא הממוצעת הדרושה לצורך הרכישה הולכת ותופחת.

משכנתא משתלמת באמת

כשאדם או משפחה מבינים שהם זקוקים למשכנתא כדי לקנות דירה, בדרך כלל תשומת הלב הראשונית מופנית לשאלה האם הבנק יאשר את הבקשה או לא. זוהי מחשבה מובנת, שכן ללא ההלוואה ארוכת הטווח אי אפשר לממש את הרצון ולרכוש את אותו נכס – אבל במקביל חשוב לוודא שהמשכנתא המתקבלת היא אכן האופציה המשתלמת ביותר.

זוהי גם התועלת העיקרית בשירות של יועץ משכנתאות בחיפה – לוודא שההחזרים החודשיים, גם בעתיד הנראה לעין וגם בטווח הרחוק, לא יכבידו יתר על המידה על התקציב החודשי.

ניתוח מעמיק של המשאבים והצרכים

השלב הראשון בשירות של יועץ משכנתאות בחיפה שהוא איש מקצוע מנוסה ומיומן הוא לבחון מהו סכום המשכנתא הנכון עבורכם. טעות נפוצה במיוחד בעת לקיחת משכנתא היא לבקש סכום גבוה מדי וכתוצאה מכך גם ההחזרים החודשיים יהיו גבוהים מאוד ויקשו על ההתנהלות השוטפת לאורך עשור שלם ואפילו שני עשורים. גם משכנתא נמוכה מדי היא טעות, ולכן יועץ מקצועי ממפה קודם כל את כלל המשאבים העומדים לרשותכם, בוחן את הצרכים בהתאם לנכס המבוקש – ועוזר לכם להגיע לסכום האופטימלי.

מחויבות מלאה אך ורק לאינטרסים שלכם

השלב השני בשירות הוא בניית התמהיל המפורסם, כלומר האופן שבו סך ההלוואה מחולק בין המסלולים השונים האפשריים במשכנתאות – קל"צ, פריים, ריבית משתנה כל 5 שנים וכו'.

זוהי גם הנקודה שבה בא לידי ביטוי ההבדל בין יועץ משכנתאות בחיפה שמחויב אך ורק לאינטרסים שלכם לבין יועץ משכנתא של הבנק, שמקבל משכורת מהבנק ולכן באופן טבעי שיקול הדעת שלו כולל גם את האינטרסים של הבנק.

במהלך בניית התמהיל חובה להתייחס במלוא תשומת הלב גם להתרחשויות עתידיות אפשריות – כדי ששינויים כאלה ואחרים לא יגרמו לזינוק דרמטי בהחזר החודשי. בפרט כדאי לזכור שכרגע ריבית הפריים נמוכה מאוד אולם אי אפשר לקחת זאת כמובן מאליו בטווח הארוך, ולכן חובה לאפשר מרחב תמרון מספיק בעתיד.

קרדיט FLICKR

מו"מ עם הבנק

כשאתם מגיעים למשא ומתן עם הבנק עם יועץ מנוסה, למשל מחברת אלפא משכנתאות, נקודת הפתיחה שלכם טובה בהרבה. איש מקצוע שכבר ניצב בסיטואציה הזו פעמים רבות יודע איך ללחוץ על נציגי הבנק ואיך להתנהל מול מספר בנקים במקביל כדי להגיע בסופו של דבר לתנאים האופטימליים בהתאם לתמהיל שנבחר. מרכיב זה מוזיל עוד יותר את העלות החודשית והמצטברת של המשכנתא ובכך מאפשר לכם להגשים את החלום על הדירה במינימום מחיר.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *