יצאנו לחופש, מיד נשוב

תקופת בין המצרים היא הזמן בו אנשי המקצוע בעולם האירועים יכולים לצאת לחופשה משפחתית מתוכננת. שאלנו אותם איך אפשר לשלב משפחתיות עם התחום שאף פעם כמעט אין בו חופש

בתקופת בין המצרים יש תקופה בעלת אינספור סמנני אבלות, בעיקר לא חוגגים אירועים. זה הזמן שבעלי המקצוע, בעלי אולמות אירועים, תקליטנים ושאר אנשים המעורבים בעולם האירועים יכולים לצאת לחופש. ניצלנו את הימים האלה כדי לתפוס לשיחה כמה מאנשי הלילה, שזו התקופה היחידה שהם יכולים לצאת לחופש עם בני המשפחה, כדי להבין איך משלבים חיי משפחה עם חיי לילה.
מי שעובד בתחום האירועים יודע שישנם תאריכים ספציפיים בשנה בהם יש הפוגה. מדובר בחגים ומועדים שאינם ניתנים לשינוי, תקופת העומר ותשעה באב. אם תחפשו אותם בתאריכים האלה תמצאו אותם בדרך כלל בנופש שנקבע מראש, שהרי בשאר השנה הם עובדים ללא הפסקה, טפו טפו וצריכים לשלב עבודה ובית. בשל העובדה שיש לאנשי המקצוע רק פעמיים בשנה, ספירת העומר ותקופת בין המצרים, לצאת לחופשות מאורגנות, שאלנו אותם, דווקא איך הם מנהלים חיי משפחה בצורה כזו.

היום משתדל לפצות. רפי ושירלי זוהר בחופשה
צילום: עצמי

שאלנו את רפי זוהר, צלם זה 30 שנים, איך הוא הצליח לשלב חיי משפחה עם מקצוע שדורש ממנו לעבוד לילות ולפעמים גם ימים סביב השעון. "אני מצלם כבר 30 שנים, את הילדות של הילדים קצת פספסתי, כי בתקופה שהם היו קטנים הייתי בשיגעון של עבודה, אבל תמיד שישי שבת הוקדש קודם למשפחה ולילדים ועד היום זה כך. הצלחתי לשמור על הזוגיות שלי, בעיקר בזכות אישתי שירלי, שכל החיים נתנה לי גב ותמכה בי, גם שבקושי ראתה אותי בשעות הלילה, אף פעם לא ישבה לי על הוריד והיום אני משתדל לפצות כמה שיותר על השנים העסוקות".

לנה זינמן בת 33 מקרית חיים מאפרת כלות וערב, זה 13 שנים, נשואה ואמא לשני ילדים, מנצלת את תשעה באב לחופשה עם המשפחה. לשאלתנו איך היא מצליחה לשלב חיי משפחה עם עבודתה כמאפרת וכאמא, ענתה: "עם המון עזרה מההורים ומהבעל, אחרת זה מאוד קשה כעסק עצמאי, אבל אני כל כך אוהבת את העבודה שלי והסיפוק ממנה, לגרום לנשים להראות ולהרגיש יפות, אני עשיתי את שלי".

יצאנו לחופש. לנה זינמן עם בעלה ישי והילדים
צילום: עצמי

"הכי חשוב זה לדעת לנהל את הזמן נכון", אומר אושרי קאשי, בעל סטודיו "מבטים" לצילום אירועים. "יש חלוקות תפקידים, בשעות היום עד הצהריים זה אני, לוקח את הבנות למסגרות, עושה סידורים שקשורים לבית. אחר הצהריים זו אישתי, אבל סופי שבוע זה נטו משפחה. בימי שישי בבוקר קבוע זה אני והאישה, תל אביב ליום כיף של קניות ובילויים ואם לא מסתדר אז ארוחת בוקר בקבוע. יש אנשים שיודעים לשלב בין העבודה לבית וזו חובה, העבודה היא לא כל החיים, אסור להזניח את המשפחה והזוגיות. יש שבועות מתים של החגים, שצריך להקדיש להנאות של החיים, אז אנחנו מסדרים את החופשות לפי לוח השנה".

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *