"יצאתי בנס"

סדק מאמצע כף היד עד אמצע הזרוע ועוד שני סדקים במפרקי האצבעות, זה הנזק שספגה יובל צימרמן, שגילתה בדרך הכואבת, שסדק במעבר חצייה, הוא למעשה בור. צימרמן מתכוונת להתחיל בהליכים משפטיים מול עיריית חיפה

יובל צימרמן (21) מנשר, עובדת לפרנסתה במחלקת המדיה של הפועל חיפה. בשבוע שעבר, בדרכה מאצטדיון סמי עופר ושברה את היד, כשנפלה לאחר שנתקלה בבור.

מתפתלת מכאבים. צימרמן
צילום: אסי קיפר

"יצאתי מאזור סמי עופר, אני לומדת כל יום ראשון בויצ"ו במושבה הגרמנית, אז נסעתי במטרונית וירדתי בתחנה שאני אמורה לרדת בה", סיפרה צימרמן השבוע, "יש שם שני כבישים שצריך לחצות, אז חציתי את מעבר החצייה הראשון וממש באמצע שלו, היה כמו מן שיבוש של כביש, אבל בפועל זה בור עם מלא תעלות. מרחוק זה נראה לי כסדק במדרכה, אז לא חשבתי לדלג מעליו. התחלתי ללכת ומסתבר שהבור היה כל כך עמוק, שכל הרגל שלי הסתובבה, עפתי עם הפנים על הכביש וכדי שלא יקרה לי כלום לפנים, ניסיתי להדוף את הנפילה, כל היד שלי התקפלה ושמעתי משהו זז שם".

האשמתי את העירייה. צימרמן
צילום: עצמי

בהתחלה, צימרמן לא ייחסה משמעות לכאבים, היא המשיכה בדרכה ללימודים, עד שהיד שלה התחילה להכחיל. "באותו רגע הבנתי שאני לא יכולה להזיז את היד וכל תזוזה שלה, אני מתפתלת מכאבים. בעצת המורה שלי הלכתי לביקור רופא וכשיצאתי לקבל טיפול רפואי, שמתי לב שפחד אלוהים ללכת שם, כל המדרכות והכבישים שם במצב על הפנים. בגלל שהיה לי שטף דם פנימי בתוך העצם, לא ראו את הסדקים, אבל הרופא אמר שיש לי סדק מאמצע כף היד עד אמצע הזרוע ועוד שני סדקים במפרקי האצבעות".

הרופא שבדק אותה, קיבע את היד בסד ובגבס, איתו צריכה צימרמן ללכת כשבוע, עד שיעברו שטפי הדם, אז יחליטו הרופאים מה לעשות.  "אף פעם לא שברתי את היד, אז לא ידעתי איך זה מרגיש לשבור משהו, חשבתי שאולי זו סתם מכה יבשה, והאשמתי את העירייה. כשקמתי לאחר הנפילה שאלתי את עצמי למה העירייה לא מתקנת מפגעים ברחוב סואן באזור די מתוייר. אני באמת יצאתי בנס, אבל כמו שאני סדקתי את היד, מישהו היה יכול לספוג חבלה רצינית מזו".

צימרמן מתכוונת להתחיל בהליך משפטי מול עיריית חיפה ולא בשביל הכסף, אלא יותר העיקרון. "אני חושבת שרק אם העירייה תקבל תביעה רצינית, הם יתחילו לטפל במפגעים ולהבין שיש דברים הרבה יותר חשובים מלצבוע מעברי חצייה ויש לזה קשר ישיר לפגיעה בביטחון של התושבים. אני אמנם תושבת נשר, אבל עובדת וחיה את העיר חיפה. לי זה הרגיש שהתושבים רצו שינוי, אבל השינוי מתחיל בדברים הקטנים והמאוד משמעותיים".

טרם התקבלה תגובה מעיריית חיפה.

אודות אבירם פישר

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

תגובה אחת

  1. סירושטיין

    החלמה מהירה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *