יתרונות וחסרונות לאילוף כלבים עם קולר חשמלי, קולר חנק, קולר דוקרנים

איזה מרגש, קיבלתם גור כלבים חדש וכמובן שנושא האילוף שלו עולה על הפרק. אז כמובן כמו בהרבה דברים גם פה יש שיטות גישות ודרכים שונות, יש אביזרים וכלי אילוף שונים, יש אנשים שמעדיפים לאלף את הכלב שלהם לגמרי לבד ויש כאלו שמעדיפים לאלף בעזרת מאלף בין אם באופן פרטני או כחלק מקבוצה. בין אביזרי האילוף הנפוצים והמוכרים אפשר למצוא קולר חשמלי, קולר חנק, קולר דוקרנים, קולר נקודות לחיצה ועוד.

קולר חשמלי, קולר חנק, קולר דוקרנים מה ההבדלים ביניהם וכיצד הם עובדים

כל הקולרים הללו מולבשים על צווארו של הכלב כחלק מתהליך האילוף שלו אך כל אחד מהם פועל מעט שונה. קולר חשמלי הוא קולר אשר באמצעות לחיצה על כפתור בשלט רחוק שולח זרם חשמלי לקולר שעל הכלב וסוג של מחשמל אותו. למעשה הבעלים לוחץ עליו ברגע שהכלב עושה פעולה שרוצים שהוא ימנע מלעשות כאשר במרבית המקרים זהו סוג של קולר בו משתמשים לאילוף כלבים בעייתיים ביותר. קולר חנק לעומת זאת הוא קולר עשוי ממתכת, חבל או שילוב של שניהם כאשר הייחודיות של הקולר הזה זה שהוא מתהדק סביב הצוואר של הכלב ברגע שמושכים אותו וגורם לצביטה ותחושת חנק לכלב, הוא בין כלי האילוף הפופולריים. קולר דוקרנים הוא סוג של קולר חנק אשר עשוי מתכת כאשר בחלקו הפנימי חוליות מעוגלות בקצה שלהן שעל ידי משיכה של הרצועה יוצרות צביטה מקומית בעור של הכלב מה מאפשר לשלוט בו כי הכלב רוצה להימנע מתחושת אי הנוחות.

מה היתרונות של שימוש בכל אחד מסוגי הקולרים הללו

כולם רוצים שהכלב שלהם יהיה קשוב, ושיהיה אפשר להסתובב איתו בצורה בטוחה מבלי שיתקוף אנשים או כלבים אחרים, שידע להתנהג נכון בבית ולמעשה ידע מי הבוס, מי קובע ויקשיב לו. באמצעות קולרים מסוג חשמלי, חנק ודוקרנים למעשה גורמים לכלב סוג של כאב מה שמלמד אותו מה מותר ומה אסור. למשל אם כלב עולה על הספה ומפעילים שימוש בקולר חשמלי הוא מרגיש אי נוחות, אם כל פעם שהוא יעלה על הספה הוא ירגיש זאת הוא ידע שאסור לעלות על הספה. אם כאשר יוצאים לטייל עם הכלב ונתקלים בכלב אחר או במשהו שגורם לכלב לרצות לרוץ או לעשות משהו שאינו מקובל על הבעלים, משיכה ברצועה שמחוברת לקולר חנק או קולר דוקרנים תגרום לכלב תחושה של צביטה וכאב באזור הצוואר והוא ימנע מלעשות את הפעולה.

מה החסרונות של שימוש בכל אחד מסוגי הקולרים הללו

למרות שעל פניו שיטות אילוף באמצעות קולרים בסגנון של קולר חשמלי, חנק או דוקרנים נראות שיטות טובות ויעילות יש לשיטות אלו חסרונות לא מעטים. בין החסרונות אפשר למנות השיטות עלולות להכאיב לכלב מי יותר ומי פחות אבל עדיין כאב שיכול להיות מאוד לא נעים, סיבה נוספת היא שההחלטה על שימוש בקולר נובעת מהתבוננות של האדם על ההתנהגות ופרשנות שלו של המצב מה שמוביל למצב שלא תמיד הכלב יוכל לקשר בין המעשה לתגובה. בנוסף יכולות להתפתח תגובות של חרדה או תגובות אגרסיביות. בקולר חשמלי למשל יש גם נושא של תלות, זאת אומרת שהכלב ילמד להתנהג נכון רק כאשר הקולר עליו וסיבה נוספת היא שיכולות להיות תקלות בין אם תקלה שהקולר עובד ללא הפעלה או שהוא לא עובד כמו שצריך כאשר מפעילים אותו. חשוב לדעת שיש דרכים נוספות לאילוף, דרכים נעימות יותר וחיוביות יותר בעיקר לאור החסרונות שציינו, למשל שימוש בקולר אילוף שנקרא קולר נקודות לחיצה.

מה זה קולר אילוף לכלב ללא כאב – קולר נקודות לחיצה

גורי כלבים משחקים עם אחיהם בחודשי החיים הראשונים כאשר חלק מתהליך טבעי זה קבלה של המנהיג שדרך הקבלה שלו היא באמצעות 4 ניבים אשר תופסים אותו בצווארו, זה יכול להיות תפיסה של ההורים או האחים. קולר נקודות הלחיצה מורכב מניבים הממוקמים בדיוק באותם אזורים ספציפיים בצוואר, נגיעה באזורים אלו מעוררת אצל הכלב בהמשך חייו את הזיכרון הראשוני הבסיסי מה שמשפיע באופן ישיר על ההתנהגות שלו. למעשה מדובר על קולר שמדבר בשפת הכלב ללא כאב, ללא חנק אלא בדרך טבעית.

למי מתאים להשתמש בקולר נקודות לחיצה

למעשה שימוש בקולר נקודות לחיצה הינו קולר המתאים לכל כלב, בין אם כלב שעבר תהליך אילוף ובין אם כלב שלא עבר תהליך אילוף. ישנו קולר שנקרא תיקון מלא שהוא מתאים לכלבים שעברו תהליך אילוף, כלבים שמושכים כאשר הם נחשפים לגירוי אבל הולכים באופן קבוע בצד אחד בעוד שקולר חצי תיקון זהו קולר המתאים לגורים מגיל 3 חודשים ולכלבים שמושכים לכל כיוון תוך כדי הליכה משום שלא עברו תהליך אילוף.

אודות mekomeus

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *