"אל תבכו על הבן שלי, אנחנו דורשים שהרוצח יקבל את המגיע לו וימצא הצדק"

כך ספד דוד, אביו של סלומון טקה ז"ל על קברו. כאלף אנשים הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה. "אם יש שופטים בירושלים, שיעשו צדק"

בשעה זו מובא לקבורה סלומון טקה ז"ל שנהרג מירי שוטר בקרית חיים, ביום ראשון השבוע. כאלף אנשים הגיעו לכבד את טקה בדרכו האחרונה.

נפרדים. הלווייתו של טקה ז"ל
צילום: דורון גולן)

טקה ז"ל נהרג מירי של שוטר שהיה לא בתפקיד, בסמוך לבית העם בקרית חיים, בשעה שישב עם חברים נוספים.

אביו של טקה ז"ל, דוד ספד לו: "אנחנו מבקשים צדק. הבן שלי כבר הלך. אני מקווה שהוא יהיה הקורבן האחרון. אל תבכו על הבן שלי, אנחנו דורשים שהרוצח יקבל את המגיע לו וימצא הצדק. תעזרו לי במאבק הזה, זה לא הפנים שלנו להרוס ולשרוף ולעשות נזקים. לא באנו לדרוש כסף אלא לומר שזו המדינה שלנו גם ובאנו בגלל הציונות. היינו חיילים ושוטרים ואף פעם לא רצחנו בדם קר. אנחנו דורשים שהצדק והחוק ייעשו".

הלווייתו של טקה ז"ל
צילום: דורון גולן

עוד אמר האב: זה ילד שהייתה לו אהבת חיים ושמחת חיים. היה חייכן ורגיש לחברה ולחברים. ילד שתמיד היה אופטימי. לא ייחלתי לעמוד ליד גופתו. ייחלתי למדינה שהילד יתחנך וישרת בצבא ויתרום את חלקו כמו שרובנו מסכנים את חיינו ומגיעים ליחידות מובחרות למען המדינה האהובה הזאת, שמחנכת את בניה למעשים טובים ולכבוד ולצערי מנצלים את זה למקום של חולשה. למקום שלא טוב. אני מבקש להיות ההורה האחרון שקובר את בנו. אין עדה שמסוגלת להתאחד ולעשות את הדברים האלה. אלו אנשים שישכבו בשביל החבר ויפקירו את עצמם".

כאב של אמא. אמו של טקה מעל קברו
צילום: דורון גולן

את דברי האב תרגם מאמהרית מראשי העדה האתיופית בקרית חיים אסף גבאנה. "אני רוצה שתבטיחו לי שהוא יהיה אחרון ושמשפחות לא יקרעו עוד. הקהילה והמשפחה נקרעה והעם צריך להיקרע מול הטרגדיה הנוראית הזאת. אם יש שופטים בירושלים שיעשו צדק ולא ישלחו את הרוצח לחופשה במרכז הארץ. אנשים פוגעים בחיות, בכלבים והם נכנסים מאחורי סורג ובריח ושוטר וקצין שפוגע ומפקיר ורוצח את הילדים שלנו. אנחנו נותנים לו פרס 15 יום שיישב ויתכנן וייערך ובסוף יאשימו את הילדים שלנו".

מנכ"ל תיכון קרית חיים אילן וקנין ספד לו: "הכאב חלחל והגיע לכולנו, כואבים את לכתך בטרם עת. אנו מחבקים את המשפחה, נמשיך לסייע ולתמוך, קהילת יוצאי אתיופיה היא חלק בלתי נפרד מאיתנו".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *