כך תטפלו במחזור לא סדיר

המחזור הפתיע יומיים לפני שתכננת שהוא יגיע? מאחר בשבוע ואת כבר בודקת מחירים של עגלות תינוק וחיתולים? מחזור לא סדיר הוא תופעה נפוצה אצל נשים והוא לא נובע רק מהריון. ישנן סיבות רבות לשינוי בקצב המחזור הקשורות באיזון ההורמונלי של הגוף, מידת הלחץ והשגרה היום יומית. אספנו עבורך כמה עצות כדי שתוכלי לגרום למחזור שלך להיות מדויק כמו שעון שוויצרי.

למה הוא לא עונה?

סביר שגם אם תשאלי את המחזור שלך כל יום מתי הוא הולך להגיע, הוא לא יגיד לך. ראשית, צריך לזכור שלכל אחת יש קצב מחזור שונה ועל אף שהרגילו אותנו לחשוב המחזור הנשי נמשך 28 יום, האמת היא שהוא נמשך בין 21 ל-35, באופן שונה אצל כל אחת ואחת. כך או אחרת, אם את כבר מכירה את זמני המחזור שלך ויודעת מתי הוא צפוי להגיע והוא בכל זאת לא מדייק, יכול להיות שהדבר נובע מחוסר איזון הורמונלי. מחזור לא סדיר יכול לנבוע מסיבות כמו מתח, מחלה או שינוי בשגרת היום. בנוסף, גם גורמים כמו מחלה, או פעילות גופנית אינטנסיבית עשויים להוות סיבה למחזור לא סדיר.

מתי אני יודעת שיש לי בעיה?

ראשית, כדאי אכן לוודא שאת יודעת מה אורך המחזור התקין שלך. הדרך הנוחה ביותר לוודא זאת היא לעקוב אחרי הופעת המחזור באמצעות סימון ימי המחזור ביומן או באמצעות אפליקציות הייעודיות למטרה זו. בהנחה ואכן יש שינוי בזמני הופעת המחזור או שיש מחזור לא סדיר, כדאי לבדוק האם בחודשים האחרונים היית תחת מתח גדול, עברת שינוי בחיים, סבלת ממחלה, התחלת או הפסקת לנטול גלולות, ערכת פעילות גופנית אינטנסיבית או עלית או ירדת באופן דרסטי במשקל. אם אחד מהדברים האלו קרו סביר שהן הסיבה לאי סדירות המחזור ועל כן אין סיבה לדאגה. אם אף אחת מהתופעות לא התרחשה, קיימת אפשרות שמדובר בבעיה רפואית מורכבת יותר כמו תסמונת השחלות הפוליציסטיות או שינוי בפעולת בלוטת התריס. במקרים כאלו יש לפנות לייעוץ רפואי.

המחזור שלך הוא מראה של אורחות חייך

אם שללת אפשרות של מחלה, סביר שאת סובלת ממחזור לא סדיר בשל אורח חיים לקוי. על מנת למנוע מחזור לא סדיר, יש לשמור על אורח חיים בריא, תזונה נכונה, להימנע משתיית אלכוהול ועישון טבק וכן להקפיד על שתיית מים מרובה. בנוסף, אם הסיבה לשיבוש סדירות המחזור היא במתח, כדאי לטפל גם בבעיה הזו. עבודה תובענית, לחץ בבית או בזוגיות או פשוט עומס רגשי יכולים להפוך ברבות השנים לבעיות נפשיות הדורשות טיפול פסיכולוגי ותרופתי והמחזור הלא סדיר הוא הדרך של הגוף שלך להגיד לך – קחי הפסקה, תני לעצמך את הזמן והמנוחה שאת צריכה, אל תשכחי לדאוג גם לעצמך.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *