כלב מי שמלכלך

מחלקת חזות העיר תגברה את הפקחים ולוכדי הכלבים שיצאו למבצע אכיפת כלבים משוטטים ואי איסוף צרכים בעיר, במטרה למגר את התופעה

במסגרת המאמץ העירוני בקרית אתא, להתמודד עם תופעת הכלבים המשוטטים בעיר, פתחה מחלקת חזות העיר במבצע אכיפה נרחב, הכולל תגבור של פעילות הפקחים ולוכדי הכלבים. המבצע יתחיל מחר, יום ראשון (17.11) ויהיה חלק כתגבור לפעילות האכיפה השוטפת למשך שבועיים, במוקדים בהם קיים ריבוי של תלונות בנושא זה. במהלך המבצע יחולקו דוחות לתושבים שלא ישמעו לחוקי העזר העירוני לאחזקת כלבים. במהלך המבצע יחולקו דוחות על סך 730 שקלים עבור כלבים משוטטים, ודוחות על סך 475 שקלים על אי איסוף צרכי כלבים. 

בהתאם לחוק העזר לפיקוח על כלבים, נקבע כי אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה, לעתים גם במחסום, כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה.  בנוסף, על פי חוקי עזר מקומיים, חלה על הבעלים חובת איסוף צואת כלבים במטרה למנוע מפגעים תברואתיים ומחלות. 

במקרים בהם נלכד כלב משוטט, נדרש בעל הכלב לשלם עבור הובלת הכלב לתחנה הוטרינרית בקרית אתא ודמי אחסון במכלאה, עד לשחרורו על ידי בעליו.

מעיריית קרית אתא נמסר: "תופעת הכלבים המשוטטים ללא בעליהם נתפסת כמטרד סביבתי ותברואתי העלול לפגוע באיכות החיים בעיר. על מנת לשמור על עיר נקייה ומטופחת אנחנו זקוקים לשיתוף פעולה תמידי עם ציבור התושבים ותלויים גם באכפתיות של כל תושב ותושב, לפעול למען עצמם ולמען איכות החיים בעיר. בעלי כלבים מתבקשים לאסוף אחר צרכי כלביהם ולא לשחררם ללא השגחה. תושבים הנתקלים בכלב משוטט או במפגע במרחב הציבורי מוזמנים לפנות למוקד העירוני 109".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *