כל מה שצריך לדעת על אי ספיקת לב ומהן הזכויות המגיעות לכם?

מהי אי ספיקת לב?

אי ספיקת לב מתרחשת כאשר קיימת ירידה ביכולתו של הלב להזרים דם המשמש לתפקוד תקין של מערכות הגוף השונות. מדובר באחת ממחלות הלב השכיחות, בהתאם לנתונים בישראל מאובחנים כיום כ 2% מהאוכלוסייה הכללית וכ10% מהאוכלוסייה מגיל 65 ומעלה כסובלים מאי ספיקת לב, אשר עלולה להתרחש ממספר סיבות ובהן מחלות בעורקי הלב הכוללות היצרות וחסימות, מחלות הפוגעות בשריר הלב, זיהומים ודלקות בשריר הלב, לחץ דם, סוכרת, הפרעות קצב, תפקוד לקוי של מסתמי הלב ומחלות לב תורשתיות. מרגע אבחון המחלה ולאורך השנים החולים עלולים לסבול מסימפטומים שונים שמחריפים, עד למצב קיצוני שמחייב השתלת קוצב לב או השתלת לב.

אלה התסמינים שצריכים לעורר את תשומת ליבכם

בשלבים הראשונים של אי ספיקת לב אתם עלולים שלא להעניק תשומת לב לתסמינים השונים ולכן במידה ואתם סובלים מאחד התסמינים הבאים אנו ממליצים לכם לגשת לבדיקת רופא: קוצר נשימה המופיע גם במנוחה ואף במצבים של ישיבה או שכיבה, שעול יבש שאינו חולף, הצטברות נוזלים בגוף והופעה של בצקות, תשישות ועייפות, קושי בשינה רציפה, הפרעות בקצב הלב, הטלת שתן מרובה בעיקר בשעות הלילה. אנשים רבים אינם מייחסים תשומת לב לסימנים שמעניק להם גופם כאות אזהרה, לכן חלק חשוב מאוד באבחון אי ספיקת לב בזמן מצריך שיתוף פעולה של החולה שעתיד לסבול מירידה בתפקוד היומיומי ובשל כך גם ראוי לסיוע במימוש זכויות רפואיות למחלות לב.

כיצד מטפלים באי ספיקת לב?

לא ניתן להחלים ממחלת אי ספיקת לב ולכן המטרה של הטיפולים הם לעצור את הדרדרות התסמינים ולאפשר שגרה באיכות החיים. השלב הראשון בטיפול הינו שינוי אורח החיים והוא כולל ירידה במשקל, פעילות גופנית, הפחתת לחץ ושינוי תזונתי. לצד אלה יש להתחיל בטיפול תרופתי אשר משפר את איכות החיים ומאריך את חיי המאובחנים במחלה.

זכויות רפואיות לסובלים מאי ספיקת לב

מחלת לב כרונית יכולה לפגוע בתפקוד היומי ובשגרת החיים של החולים, לכן אנו עדים ללא מעט מקרים בהם חולים הסובלים מאי ספיקת לב אינם פונים למימוש הזכויות המגיעות להם כדוגמת נכות, פטור ממס ועוד בשל ההליך הבירוקרטי שהם צריכים לעבור מול המוסד לביטוח לאומי. לעיתים אי הפניה למימוש הזכויות נובעת גם מחוסר ידיעה של האפשרויות העומדות בפניכם ולכן ננסה לרכז לכם את הזכויות המגיעות לכם לאחר אבחון של אי ספיקת לב: טיפולים רפואיים ותוכניות שיקום, זכאות להחזרי מס אי ספיקת לב במידה ותקבע נכות משוקללת של 90% לפחות או 100% נכות בשל המחלה עצמה, קצבת נכות במידה והחולה חווה ירידה של לפחות 50% בכושר העבודה, שירותים מיוחדים כדוגמת סיעוד במקרה של פגיעה קשה בתפקוד היומי.

סובלים מאי ספיקת לב? זה מה שעליכם לעשות

אם אובחנתם כחולים במחלת אי ספיקת לב מגיעות לכם זכויות שונות כפי שפירטנו, בהתאם לחומרת המחלה עצמה. בוולך, מימוש ומיצוי זכויות רפואיות, פועלים מתוך ניסיון רב שנים לשם מיצוי מלוא הזכויות המגיעות לכל חולה תוך מקצועיות וליווי צמוד לכל אורך הדרך. מחלות לב כרוניות כאי ספיקת לב יכולות לפגוע באיכות החיים שלכם ולגרום לתסמינים שיקשו עליכם את ההתנהלות היומיומית לכן דאגו לבחון את הזכויות המגיעות לכם כדי שתוכלו להמשיך ולחיות בכבוד, אתם מוזמנים לפנות ליועצים המומחים שלנו אשר יסייעו לכם במימוש זכויות רפואיות למחלות לב.

אודות לירן לביא

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …