כשאישתו גססה, צלצל למשטרה לדווח כי התאבדה

הוגש כתב אישום נגד מקסים טל מקרית ביאליק בגין רצח אישתו מריה טל. מכתב האישום עולה, כי לאחר שגילה על קשר עם גבר אחר, החליט להמיתה

פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (ב') אל בית המשפט המחוזי בעיר, כתב אישום נגד מקסים טל (29) מקרית ביאליק, בגין רצח אשתו המנוחה מריה טל, לאחר שדקר אותה בצווארה, בעת ששכבה על מיטתה.

מכתב האישום עולה, כי בסוף חודש אוגוסט האחרון, החל הנאשם לחשוד כי אישתו מקיימת קשר עם אדם אחר, התעמת איתה במספר הזדמנויות והטיח בה את החשד, אך היא הכחישה בפניו. עוד עולה מכתב האישום, כי על רקע הקנאה, במהלך ספטמבר האחרון, תקף טל את אישתו בפניה וגרם לה שבר באפה. עוד צוין בכתב האישום, כי במהלך העימות הפיזי ביניהם, הכתה טל את הנאשם וגרמה לו שריטות בפלג גוף עליון, חבלה ונפיחות בעין ימין.

הנאשם ברצח מקסים טל, הבוקר בבית המשפט
צילום: עצמי

בעקבות מקרה האלימות, נעצר טל ושוחרר לאחר מספר ימים, תוך שהוצא נגדו צו הרחקה מאישתו, או מקרית ביאליק לתקופה של חודש. על פי כתב האישום, במהלך תקופה זו, על אף תנאי השחרור שנקבעו על ידי בית המשפט, שמרו טל ואישתו על קשר טלפוני, והוא אף הגיע מספר פעמים לדירה. בתחילת אוקטובר, חזר הנאשם להתגורר בידרה עם אישתו.

בכתב האישום מצוין עוד, כי מספר ימים לאחר שחזר להתגורר בדירה, נכנס באחד הלילות לחדר השינה בה שהתה אישתו והבחין שהיא מתכתבת עם גבר אחר בטלפון הנייד, אותו החביאה מתחת לכרית. מעיון בהודעות הנאשם הבין כי אישתו מקיימת קשר עם אחר. "הוא צילם את ההודעות באמצעות הטלפון הסלולרי שלו והחליט להמית את המנוחה", נכתב בכתב האישום.

ביום הרצח, יצא הנאשם מהדירה בשעה בה אמור היה לצאת לעבודה, אך חזר לאחר שאביה של טל יצא מהדירה לעבודתו, לאחר שהודיע למעסיקו, שהוא לא חש בטוב ולא יגיע לעבודה.

על פי כתב האישום, העיר טל את בנותיו וכשאישתו התעוררה, אמר לה שתחזור לישון והוא ייקח את הבנות לגן. אחרי שלקח את בנותיו לגן הילדים הנמצא ליד הדירה, חזר לדירה, נטל סכין בעלת להב באורך של כ- 16 סנטימטרים ממטבח הדירה, נכנס לחדר השינה של המנוחה ובעת שכבה על מיטתה, דקר אותה בצווארה משמאל. זמן קצר לאחר הדקירה התקשר לאימו ולאחר מכן למוקד המשטרה, ובעוד המנוחה גוססת לנגד עיניו, ומבלי לעשות דבר על מנת לסייע לה ולנסות להצילה, דווח להם כי המנוחה התאבדה.

במקביל לכתב האישום שהוגש היום, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט, להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. השופט, ארז פורת, האריך את מעצרו של טל עד לתאריך 12 בדצמבר, כדי לאפשר לסניגור עו"ד רועי קרן, ללמוד את חומר החקירה.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

תגובה אחת

  1. מנוול רוצח פסיכופט. לא היתה צריכה לחזור אליו. טעות! מכה פעם אחת, ימשיך לרצח. אל תחיו עם גברים אלימים. מאחלת לו סבל נוראי בכלא. שיסבול כל חייו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *