"כשיש לאנשים אוכל במקרר הם פנויים להרים את עצמם"

לפני כשלוש שנים החליט נדב גבאי שמר מקרית ביאליק להקים מסגרת שתסייע לאנשים במצוקה כלכלית. הוא מסייע למשפחות מעוטות יכולת, קשישים, חיילים בודדים וכל מי שצריך עזרה. כרגע הוא עסוק לאסוף ילקוטים וציוד לבית הספר, אתם מוזמנים לתרום

"אהבת חינם זה לא משפט, זו דרך חיים", אומר נדב גבאי שמר (36) מקרית ביאליק, שהקים לפני כשלוש שנים מסגרת, דרכה הוא מעניק סיוע לאנשים, מכל קצוות האוכלוסייה, שנקלעים לסיטואציות לא נעימות. הוא נשוי ואב לשני ילדים והוא החליט לפני כשלוש שנים, לא להישאר אדיש לנוכח מצוקת האנשים סביבו. הוא החליט לעשות מעשה ולהיות בצד שנותן.

עוזר לכל מי שצריך. גבאי שמר
צילום: עצמי

הוא הקים את קבוצת הפייסבוק "סיוע למשפחות נזקקות", בה הוא מעלה מפרסם קריאות שונות לסיוע ודרכה מגיעות אליו פניות שונות לעזרה. כך גם מגיעות את התרומות. אחד הפרויקטים בהם הוא עוסק בימים אלה הוא איסוף ילקוטים וציוד לבית הספר עבור ילדים ממשפחות מעוטות יכולת. "קשה לי לראות ילד שעולה לכיתה א' ולא יקבל תיק חדש, עם מה שהוא רוצה וצריך שיהיה בו. כשיהיה לילד חיוך על הפנים תהיה לו מוטיבציה ללמידה, נעזור לילד לצאת מהמעגל בו הוא נמצא".

גבאי שמר מסייע ותומך גם רגשית במשפחות שנקלעו למצבים קשים בעקבות סיבות שונות. "אני מגדיר את האוכלוסיות להם אני מסייע, כמשפחות נורמטיביות שנקלעו לסיטואציות קשות. אימהות חד הוריות שהגיעו ממצב סוציו אקונומי נמוך, כאלה שנישאו בגיל צעיר ומוצאות את עצמן אימהות צעירות מטופלות בילדים, ללא בן זוג תומך ונאלצות אף לעזוב את הבית. אני מסייע להן בסלי מזון, בתשלום חשבון החשמל, הן סומכות עליי ומתייעצות איתי לפני כל צעד שהן עושות", הוא מספר.
גבאי שמר, מסייע לכל מי שצריך את עזרתו, בין השאר גם לחיילים בודדים. "הצבא מתגאה שיש חיילים מכל העולם, אך לא נותן להם מענה הולם", הוא מספר, "היה מקרה בו חייל היה מאושפז בבית חולים והצבא כלל לא ידע מזה. החייל היה צריך להוכיח למפקד שלו שהוא אכן היה מאושפז. המנטליות של החיילים הבודדים שהגיעו ממדינות אחרות שונה מהמנטליות בארץ ולא תמיד הם מבינים מה רוצים מהם. אני מסייע להם בענייני בירוקרטיה, אבל גם כל דבר אפשרי אחר, אני נעזר בפעילים שעוסקים באופן ישיר עם חיילים".

למרות שבתחילת פעילותו סייע לאנשים מכל רחבי בארץ, עיקר פעילותו נעשית באזור הקריות. "אני מעדיף לא להתפזר, כי בתחילת הפעילות הייתי מסייע לאנשים בכל הארץ, אך החלטתי להישאר קרוב אל הבית, כך האפשרות שלי לסייע בצורה הטובה ביותר. התורמים, אגב, הם מכל הארץ".

משלוח של אוכל מבושל, בדרך למשפחות
צילום: עצמי

בבחירות האחרונות התמודד שמר גבאי כחלק מרשימת "צעירים למען ביאליק" וכיום הוא מכהן כחבר בוועדת הרווחה של העיר. לדבריו, רוב המשפחות שהוא מסייע להן, יודעות מי הוא. "את חלק מהאנשים להם אני מסייע להם, בכלל לא פגשתי, אני בודק את הסיפור שלהם דרך אנשים שאני מכיר ודרך מסמכים שהם שולחים אלי", הוא אומר.
אחד מהאוכלוסיות להם הוא מקפיד לסייע, הם הנכים וקשישים. "הרבה מהקשישים במדינה חיים מהיד לפה עם קצבאות זעומות", הוא אומר, "אני עושה מה שהמדינה ורשויות הרווחה לא מצליחות לעשות עם התקציבים שלהם. אני מגיע למשפחות שמתמודדות עם קושי, ומעבר לעזרה בסלי מזון אני מסביר להם ומכוון אותם, במטרה לעזור להם לצאת מהמעגל בו הם נמצאים. כשיש לאנשים אוכל במקרר הם פנויים להרים את עצמם, אני בונה יחד איתם את היסודות לבית" הוא אומר.
אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מבוקש באירופה. עוד קבוצה פוזלת לכיוון אבו פאני

ידיעות ברשתות ההולנדיות מציינות כי טוונטה ההולנדית סימנה את מוחמד אבו פאני למועמד רציני להצטרף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *