כתב אישום: הפיצו מאות תמונות מיניות של נשים

שני אחים מקרית אתא, המואשמים בהפעלת הקבוצה, מואשמים עוד, כי הפיצו את פרטי הזיהוי של הנשים, ללא ידיעתן. בנוסף, מואשמים השניים בקיום יחסי מין עם קטינה, תיעוד יחסי המין והפצתם ברשת

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לבית משפט השלום בקריות נגד אורן (21) ומאור (27) עוזיאל, מקרית אתא, בגין עבירות של הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות, פעולות אסורות בתוכנה לפי חוק המחשבים ועבירות נוספות. כתב האישום הוגש נגד השניים, לאחר שהקימו והפעילו קבוצת טלגרם, בה הופצו תמונות של מאות נשים ונערות ישראליות.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין איתי גוהר ומורן אשול, הפצת התמונות אלו, נעשו לרוב בצירוף של תצלום מתוך הפרופילים האישיים של אותן נשים ברשתות החברתיות, המכיל את פרטיהן האישיים, כדי שיוכלו לזהות אותן וכדי להוכיח לחברי הקבוצות שמקור התכנים המיניים, הוא אכן נשים ישראליות שאינן עובדות בתעשיית המין. בקבוצות שניהלו הנאשמים היו למעלה מ-6,500 חברים, שצרכו את התכנים המיניים שהופצו בהן.

עוד מתואר בכתב האישום כיצד יצרו וניהלו הנאשמים את הקבוצות הייעודיות הללו, וכן כיצד יצרו 'בוט' (כלי עזר ביישומון, ה"מ), ששימש כמאגר לתמונות ולסרטים. באמצעות השימוש ב'בוט', הצליחו הנאשמים להפיץ את התכנים המיניים בצורה אפקטיבית יותר.

באישום נוסף, מתואר כיצד שני הנאשמים קיימו יחסי מין עם קטינה כבת 16, צילמו ותיעדו את יחסי המין ללא ידיעתה של הקטינה, והפיצו את הסרטונים בקבוצת טלגרם שניהלו.

עוד מיוחס בכתב-האישום לנאשמים כי השניים הפיצו באופן חוזר ובממדים נרחבים תמונה אינטימית של צעירה שמסרה עדות בעניינם. בעניינו של הנאשם אורן עוזיאל, כתב האישום מייחס לו אף עבירות של הדחה בעדות ואיומים, בכך שאיים על צעירה במטרה להניע אותה ממסירת עדות במשטרה בנוגע למעשיו.

בד בבד עם הגשת כתב האישום, הגישה הפרקליטות בקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגד אורן עוזיאל, ובקשה למעצר בית והרחקה מאינטרנט עד תום ההליכים נגד אחיו, מאור עוזיאל.

החקירה בפרשה זו התנהלה על-ידי מחלק הסייבר בימ"ר תל-אביב, במסגרתה נעצרו מעורבים נוספים, האחראים לניהול קבוצות טלגרם נוספות המוקדשות לפרסום תכנים מיניים של בחורות ישראליות או לפרסום של תכנים בקבוצות אלה. בכוונת הפרקליטות להחליט בתיקיהם של המעורבים הנוספים בעת הקרובה.

במחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ציינו כי תיק זה הוביל לחשיפה חסרת תקדים של מיזם עברייני להפצה של תכנים אינטימיים ללא הסכמת הנשים המצולמות. בינואר 2014, הוחלט לתקן את החוק למניעת הטרדה מינית ולקבוע עבירה ייחודית של פרסום תצלום סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, ללא הסכמתו. לאחר תיקון החקיקה, פורסמה הנחיית פרקליט המדינה בנוגע לעבירה זו, וממנה עולה כי הפרקליטות רואה בחומרה את התופעה העבריינית האמורה, בפרט כאשר מדובר בפרסום בהיקף ניכר הכולל מאות קורבנות כבמקרה הנוכחי.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אני גר ליד הביניין
    שארונות חשמל נדלקו , והייתי למטה שקרה הדבר , אז למה לנפח ולספר שקרים לתושבים ולקוראים שיש פה ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *