כתב אישום נגד הווטרינר העירוני

משרד החקלאות הגיש כתב אישום פלילי נגד ד"ר דוד דדיה בגין השלכת כלבה למיכל האשפה. במקביל, בוחן המשרד פתיחה בהליך משמעתי נגד הווטרינר בגין רשלנות מקצועית. עו"ד תמי אולמן: "הופתענו היום, לקבל הודעה בעניין כתב האישום שהוגש על ידי משרד החקלאות"

משרד החקלאות הגיש לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד הרופא הווטרינר הרשותי של קרית מוצקין, קרית ים וקרית ביאליק, ד"ר דוד דדיה, בגין השלכת כלבה, שסבר שמתה, למכולה לפינוי אשפה במהלך חודש יוני האחרון. מן החקירה עולה כי הנאשם נתבקש לבצע המתת חסד בכלבה חולת סרטן על ידי הבעלים. ד"ר דדיה, גבה תשלום עבור ההמתה והטיפול בגווייה, אך בפועל נמצאה הכלבה על ידי עוברי אורח לאחר יומיים וחצי מושלכת בפח אשפה, כאשר היא חיה ומייללת.

אירוע חריג. ד"ר דוד דדיה
צילום: אלי שוסטרמן

הפרשה נחקרה על ידי משטרת ישראל בחשד לביצוע עבירות צער בעלי חיים. לאחר שהמשטרה לא מצאה די ראיות להעמדה לדין, התיק נסגר והועבר, לבקשת משרד החקלאות, לבחינת התנהגות הווטרינר בהיבט הפלילי והמשמעתי. לאחר שתובע משרד החקלאות מצא כי השלכת הכלבה לפח האשפה מהווה עבירה בפני עצמה בהיבט הפלילי, הוחלט להגיש את כתב האישום לעיל.
בד בבד בוחן המשרד פתיחה בהליך משמעתי נגד הווטרינר בחשד להתרשלות רפואית חמורה והתנהלות שאינה הולמת רופא וטרינר. בסופו של ההליך המשמעתי רשאי שר החקלאות על רופא וטרינר אמצעי משעת שונים, החל בהתראה ועד ביטול רישיונו של הרופא לעסוק ברפואה וטרינרית.

עו"ד תמי אולמן, מסרה בשם ד"ר דדיה: "משטרת ישראל החליטה שלא להגיש כתב אישום נגד הווטרינר, לאור העובדה שלא היו מספיק ראיות כדי לקשור אותו לביצוע עבירה פלילית. הופתענו היום, לקבל הודעה בעניין כתב האישום שהוגש על ידי משרד החקלאות. נצלם את חומר הראיות, נלמד אותו ונמשיך על המשך הדרך המשפטית".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *