"לא ייתכן שראש העירייה תבחר, לכאורה, שלא לקיים את פקודות העירייה"

פקודות העירייה קובעות, שאם שליש מחברי המועצה מגישים בקשה לישיבה שלא מן העניין, על הישיבה להתקיים בתוך שבוע. למרות זאת הודיעה ראש עיריית חיפה כי בקשת האופוזיציה לישיבה, נדחית. הם פנו ליועצת המשפטית

אם יש ספק, להתיעץ. סופי נקש
צילום: דורון גולן

כבר שבועות ארוכים שלא מתקיימים שידורי לייב בישיבות המועצה של עיריית חיפה, לאחר שראש העירייה עינת קליש, החליטה להסירם, בעקבות ויכוח מילולי אלים שהתקיים במועצת העיר. 11 חברי האופוזיציה הגישו בקשה לקיים ישיבה שלא מן המניין, שתעסוק בביטול שידורי הלייב מהמועצה. כל חברי האופוזיציה חתמו על המכתב, סיעת הירוקים, סיעתו של יונה יהב וסיעת הליכוד.

בתשובה שהתקבלה הבוקר (יום שני) מראש העירייה, נכתב: "כפי שפרסמנו בכל אמצעי התקשורת כבר לפני שבועיים לשדר בשידור חי את ישיבות המליאה. בשבועיים האלה היו דיונים במסגרת הוועדה המקומית בנושאים עקרוניים וחשובים לציבור החיפאי, מדיניות הבניה לגובה, תוכנית קמפוס הנמל ומדיניות תמ"א 38. בהמשך להחזרתנו את השידורים החיים, גם ישיבות המועצה הקרובות ישודרו. בתחילתן נודיע במפורש כי יש לשמור על כללי התנהגות המכבדים את המעמד. לאור זאת, בקשתכם לישיבה שלא מן המניין אינה מתקבלת".

סעיף 8 א' בפקודות העירייה, פרק מועדי ישיבות שלא מן המניין, קובע במפורש: "ראש העיריה יכנס ישיבה שלא מן המנין למועד שלא יהא מאוחר משבעה ימים מהיום שבו הוגשה לו דרישה לכך בכתב, חתומה בידי שליש לפחות מחברי המועצה ומפרטת את סדר יומה והצעת החלטה לגביו".

בקשתכם לא מתקבלת. קליש
צילום: עיריית חיפה

בהסתמך על סעיף זה, חברי האופוזיציה שמודעים לחוק, מיהרו לכתוב ליועצת המשפטית של העירייה עו"ד ימית קליין. "אנו חברי האופוזיציה העברנו מכתב בקשה לקיום ישיבה שלא מן המניין. בבסיס הצעתנו בקשה לאישור של מועצת העיר לקבלת החלטת מועצה לשידור ישיבות המועצה בלייב", כתבה חברת המועצה סופי נקש בשם חברי האופוזיציה. "מצורפת התשובה של ראש העיר שדוחה את בקשתינו. על פי פקודת העיריות יש לקיים ישיבה שלא מן המניין, ברגע שהוגשו שליש מחתימות חברי המועצה, תוך שבע ימים מיום ההגשה, נבקש לקבל את חוות דעת והנחיותיך בנושא".

"פקודות העירייה קובעות בפירוש שברגע ששליש מחברי המועצה מבקשים לקיים ישיבה שלא מן המניין, יש לקיים את הישיבה תוך שבוע", אומרת חברת המועצה סופי נקש. "נושא שידורי המועצה לא יכול להיות נתון לגחמותיה של ראש העירייה, אלא צריך להיות מקובע בהחלטה מסודרת עבור הציבור החיפאי שרוצה להיות שותף למה שקורה בעיר. לא ייתכן שראש העירייה תבחר, לכאורה, שלא לקיים את פקודות העירייה. אם יש ספק, אני מציעה להתייעץ עם היועץ המשפטי שינחה בנושא פקודות העירייה והחוקים".

חאפריות לשמה. הילה לאופר
צילום: דורון גולן

חברת המועצה הילה לאופר, מסיעת הירוקים מסרה בתגובה: "שוב התחושה היא שראש העירייה פועלת כראות עיניה בלבד. ראש העירייה מעגלת פינות, מתעלמת מחוקים וזו ההוכחה. זה לא נתון לשיקולה. ברגע שיש מספיק חתימות וכל חברי האופוזיציה חתמו, היא מחויבת לקיים ישיבה שלא מן המניין תוך שבוע. גם אם החליטה שהיא מחזירה את השידורים, היא צריכה להכריז על זה במועצת העיר קבל עם ועדה, אבל הכל מתנהל בצורה חאפרית".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *