"לא לחשוש להכניס מכשירי הקלטה"

לאחר מחאת ההורים בקיץ האחרון, הקימה שרה בכר מקרי סיירת הורים בקרית ביאליק, שתפקידה לאתר מקרי התעללות בגני ילדים. העבודה של הסיירת מצליחה ואפילו משתפת פעולה עם העירייה. סיירת הורים קצת אחרת

בקיץ האחרון, לאחר מחאת ההורים שהתעוררה בעקבות מקרה ההתעללות של המטפלת בראש העין, החליטה שרה בכר מקרי מקרית ביאליק להקים סיירת הורים, שתפעל ברחבי העיר וקריות נוספות, לפי פניות שיתקבלו מהורים ואנשי צוות. אין מדובר בסיירת הורים רגילה, שחבריה מסיירים בפארקים ובגנים הציבוריים במטרה לאתר בני נוער ששותים אלכוהול או עושים שטויות, מדובר במשהו אחר.

הטריגר להקמת הסיירת. בכר מקרי בהפגנות ההורים בקיץ
צילום: בת אל הרמן

אל הסיירת הזו מגיעות פניות ותלונות מהורים, החושדים כי ילדם עובר איזו התנהגות לא הולמת בגן הילדים או בית הספר. הסיירת בודקת כל פנייה ותלונה שמגיעה בכובד ראש, מייעצת משפטית להורים, מנחה אותם בפעולות שעליהם לנקוט על מנת שיוכלו לבדוק את תלונות ההורים ואף מכניסה צוותים לבדוק את התלונות מבפנים. מאז תחילת פעילות הסיירת, הצליחו חבריה לחשוף 13 גנים וצהרונים ולגרום לפיטורי ארבע עובדות, אחת מהן ותיקה.
"אני שמחה לגלות שהמודעות של ההורים עלתה, ההיסטריה פחתה ויש פחות שאננות מצד ההורים", אומרת בכר מקרי. "מנגד יש התנהלות של גנים שחוששים ומחפשים להתנקם באופן אישי, תלונות שווא וסרק על העסק הפרטי שלי, אך זה לא מצליח כי העבודה שלי שקופה ואני קוראת להורים להמשיך ולפנות לסיירת".

הסיירת מקבלת גיבוי מעיריית קרית ביאליק ומראש העירייה אלי דוקורסקי, "הסיירת מערבת את העירייה בכל פנייה, ולא מתעלמים מכל מהפניות שלנו, הן נבדקות גם על ידי העירייה, מעורבות של ראש העירייה וסמנכ"ל העירייה. אני קוראת להורים לא לחשוש לפנות לסיירת, או להכניס מכשירי הקלטה לגן. היה מקרה בקרית ביאליק בו נתפסו שני מכשירים בגנים והתגובה הייתה איום הוצאת הילד מהגן"
בכר מקרי מדגישה, כי על ההורים אין ממה לפחד ומדגישה כי עבודת הסיירת מגובה משפטית. "יש עורכי דין שמייעצים לנו ואנחנו עובדים על פי חוק. חשוב שההורים ידעו שההתגייסות שלהם חשובה, והילדים לפני הכל".
מלבד חשיפה של תלונות הורים שמגיעות לגבי התנהלות לא תקינה בגנים, חשוב לבכר מקרי להוסיף, שישנם גם חשיפות שמראות התנהלות טובה של גנים. "בגן 'נאות מרגלית' התקבלו תלונות במהלך הקיץ, שנבדקו בתחילת שנה ונראה שהתנאים בגן טובים, התברר שהתלונות לא היו מוצדקות וההתנהלות תקינה. הורים מתקשרים אלינו לשאול לגבי גנים והסיירת נותנת פידבק חיובי על גנים שנבדקו ויש רשמים טובים עליהם".
מיזם נוסף שהסיירת מתכננת לצאת איתו, הוא נושא החרמות בבתי הספר, נושא שהולך וגובר בשנים האחרונות ויוצא אל הרשתות החברתיות. "בשבוע הבא אנחנו  יוצאים בפרסום לגבי עניין החרמות שילדים חווים בבתי הספר, מילדים ומצוותים חינוכיים. אנחנו שואפים למגר את התופעה הזו ולגבות את הילדים, להחזיר את המצב לשפיות".


אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *