לא עוזב את העיר

מנדי כץ הוא שם יחסית חדש בעולם העיצוב, אבל בתוך זמן קצר הפך למעצב הבית של תוכנית טלוויזיה וכל האירועים הכי נחשבים בסצנה התל אביבית. למרות זאת, הוא לא עוזב את היציבות אליה, אותה הוא מוצא כל ערב בחיפה

אולי שמעתם את שמו, אבל ספק אם כשתעברו לידו ברחובות חיפה או בגרנד קניון, תבינו שמדובר בכוכב עולה בשמי העיצוב, מי שאחראי לעיצוב האירועים המדוברים ביותר שקרו בשנה האחרונה ומשמש כמעצב הבית של תוכנית הטלוויזיה של גלית גוטמן ואילנית לוי. למרות שמנדי כץ (38) עובד כמעט רק באזור המרכז, הוא לא מוותר על החיים בחיפה ובסוף כל יום, הוא מעדיף לחזור אל הרוגע בסמטאות ילדותו.

ככה אמיתי. כץ
צילום: נעם ציפי שרון

כץ נולד בחיפה, כילד סנדוויץ' בין אחות גדולה לאח צעיר, אחד שתמיד היה לו מה להגיד. "הייתי ילד עצמאי כמו היום ודעתן, לא הולך עם הזרם תמיד מוצא את הזרם שלי ובסופו של יום יודע להצדיק למה בחרתי בו ולמה דווקא הוא נכון עבורי", הוא אומר השבוע. "עניינה אותי מוזיקה תמיד, שרתי בלהקות זמר וכאלה, הייתי ילד פסטיגל, בשנת 1992 כשהפסטיגל עדיין היה מותג, שרתי בלהקת הנוער הלאומי שם הכרתי את החברות הטובות שלי, עד היום, שירי מימון ואילנית לוי".

בגיל 17 התאהב ונשאב לזוגיות ארוכה בת 12 שנים, התמסר אליה לחלוטין. "הזוגיות הייתה מרכז חיי וכמו בכל דבר שאני עושה בחיים, הייתי טוטאלי אליו. מהמקום האישי שלי לא באמת יכולתי להתפתח ולהתבגר החוצה, כי כל הזמן הייתי עסוק בטיפוח של אני והיא. בגיל 29, אחרי שזה נגמר, מצאתי את עצמי מתחיל מחדש, כמו ילד. בין אם זה ברמת לצאת למועדון, הייתה לי התנהלות של מישהו שכרגע סיים צבא ויצא לעולם, הייתי בקבע, אבל מסוג אחר. אני שמח שזה קרה בגיל הזה, כי יצאתי לעולם שאני עם עמוד שדרה ולא תלוש, מאוד מודע לכל מה שקורה ויכול לקרות, הכל בצורה שהיא מאוד מושכלת ומחושבת".

כץ הפך לבורגני וחיפש עבודות עם טייטל מפוצץ ושכר גבוה, בין השאר ניהל מתחם של נייק ובד כמנהל תיקי לקוחות אסטרטגיים בחברת תקשורת גדולה. "כל מה שגדול, קשה ומאתגר, זימנתי אלי, וככה נכנסתי לאיזה לופ של רדיפה אחרי יעדים ומספרים, תחרותיות גם אל מול עצמך וגם מול אלה הסובבים אותך בפן המקצועי".

הפכתי למעצב הבית. כץ עם אילנית לוי וגלית גוטמן
צילום: עצמי

השינוי לא התחיל אצלו מזעזוע גדול, אלא מאירוע שגרתי לחלוטין, כזה שיכול לקרות לכל אחד מאיתנו. "לפני שנתיים נולדה לי אחיינית, בת לאחי וגיסתי רצתה לעשות אירוע גרנדיוזי. היא ראתה עיצוב בחול באינסטגרם והתחילה לבדוק בארץ איך אפשר לעשות את זה פה, עד שהגיעה למישהי תל אביבית שנתנה לה הצעת מחיר מוגזמת. התחיל ויכוח בינה לבין אחי וזה הפך לאישיו של האירוע, אז אמרתי להם שאני לוקח את זה על עצמי, שיסמכו עלי, שאעשה את זה. חודשיים עבדתי נון סטופ ועשיתי את זה. תוך כדי עבודה לא חשבתי שזה משהו שאמשיך לעשות, לא היו לי תוכניות שיקרה עם זה משהו. למרות זאת, כדי שזה יראה  מושלם ואמיתי, עשיתי לוגו, אבל באמת בלי שום כוונה אמיתית. באירוע עצמו סגרתי ארבעה אירועים, ככה אמיתי".

כץ לקח את שם החיבה שחבריו מכנים אותו MENAZZZ והפך אותו ללוגו. כל האירוע אנשים ניסו לנחש מי זה. "בלי שהתכוונתי, בלי תוכניות מגירה, הדבר הזה התחיל להתגלגל כמו כדור שלג. תוך כדי הבנתי מה קורה, כי בהתחלה לא הבנתי, עבדתי כמו רובוט, כן, תמיד עם הנשמה והלב, לא מונע מתוך מחשבה עסקית איך אעשה כסף, נטו בתוך זה. כשהתחיל גל שאנשים רוצה שאעצב להם את האירוע הבנתי שקורה פה משהו. כל אירוע שעשיתי, חשבתי שזה הדבר הכי גדול שעשיתי ואז עוד ועוד דבר. לפני שנה קיבלתי טלפון מפקטורי 54 שמאוד אוהבים את העיצובים שלי ואמרו שישמחו שאעצב להם את חנויות הרשת. כשזה קרה חשבתי שהגעתי לטופ אבל לא. אילנית לוי, שהיא חברה כמו אחות, ומן הסתם הייתה לצדי כל הדרך, אמרה לי לבוא לאולפן ולעצב להם את ספיישל שבועות. כמו כל אירוע, נערכתי אליו ברמה של ללכת לארכיון הקיבוצים ולשדות ולבדוק לעומק, לא סתם לסמן וי. הגעתי לאולפן, סידרתי הכל וכשנכנסו כל אנשי הקונטרול והמפיקה, הם היו המומים, לא הבינו מה קורה. מאותו הרגע נשארתי שם וממש עכשיו חתמנו על העונה השלישית".

עם כל הכאב. עם מאיה בוסקילה
צילום: עצמי

כץ הפך למעצב קבוע של האולפן בתוכנית ואפילו קיבל פנייה מתוכנית טלוויזיה אחרת, אבל בלעדיות של התוכנית קודמת לכל. "בכלל לא חשבתי שאגיע למקומות האלה, קורים תוך כדי הרבה דברים. הצבתי רף חדש בעיצוב אולפן, כן הייתה לי פנייה מתוכנית אחרת שזה מאוד מחמיא, אבל קיבלתי סטופ כי אני בלעדי ואני לא יכול. זה קטע להיות פתאום מבוקש. עיצבתי את האירוע של איתי לוי, הכנסת ספר תורה שהפכה להיות הצעת נישואים ולמחרת המדיה הייתה מפוצצת. בהתחלה זה היה אמור להיות אירוע קטן, אבל הוא הפך להיות של כולם. עיצבתי את מסיבת הרווקות של מאיה בוסקילה, שם נכנס הקטע של ההפלה, שזה נתן עוד יותר הדים, עם כל הכאב שבעניין. כל אירוע שעשיתי, הייתה מאחוריו איזו בומבה שהקפיצה אותו עוד יותר למעלה ויצרה עניין. בשבוע שעבר עיצבתי את יום ההולדת של ליאם גולן ודווקא באירוע הזה, בפעם הראשונה דניאל ואייל ואילנית ואלירז שחררו תמונה משותפת, שבוע מטורף".

הוא רווק אטרקטיבי, שמצליח מאוד במרכז העניינים, אבל עם זאת, הוא נשאר בחיפה ולא מתכוון לעזוב אותה. "מה שמשאיר אותי בחיפה, זה היציבות והחזרה לשפיות. רוב הזמן אני נמצא במרכז, רואה כל מה שקורה, נמצא באמצע הסצנה והיא לא כזו מגניבה וזוהרת, גם מי שנמצא שם, בסופו של יום, מחפש את מה שיש לי פה. מאוד קל להישאב לתוך האשליה הזו, גם אחרי שאני עושה אירוע מגניב והטלפון מפוצץ באנשים שמתקשרים וכותבים, או שפתאום צצים כי זה מגניב, אני חוזר הביתה לשכונה הקטנה, למשפחה ולחברים הקרובים עד לדבר הבא. זה כמו סינדרלה לכמה שעות".

חברה טובה. עם שירי מימון
צילום: עצמי

בחודש הבא הוא יכבוש עוד הישג, כשיעצב את אירוע ההשקה הגדול, שאמריקן איירליין עושה למשרד התיירות. "חו"ל בהחלט בתוכנית שלי, כי עשיתי אירועים לזוגות מחו"ל שהגיעו לישראל, עשיתי בר מצווה בירושלים לזוג שהגיע מניו יורק ובמהלך ההכנות הם אמרו לי שהם צריכים אחד כמוני בניו יורק. אני מאמין שבשלב מסוים אגיע לשם, אני רק חושב שאת כל מה שאני יכול לעשות, עדיין לא עשיתי, ולאו דווקא ברמה של סלבס. חשוב לי שידעו שאני נגיש לכולם, מבחינתי מאיה בוסקילה ושלומית מקרית אתא הן אותו הדבר, נהפוך הוא, ירגש אותי יותר לראות תגובה דווקא של מישהי שלא רגילה לדברים האלה. הרבה אנשים פרטיים חושבים שאני לא נגיש, אם זה מבחינת הסכומים שאני גובה או האנשים איתם עובד ואז כשהם מגיעים אלי, הם רואים שהשד לא הכי נורא".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מבוקש באירופה. עוד קבוצה פוזלת לכיוון אבו פאני

ידיעות ברשתות ההולנדיות מציינות כי טוונטה ההולנדית סימנה את מוחמד אבו פאני למועמד רציני להצטרף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *