"לא צריך לפטר אותי, אני לא גננת מתעללת"

נטליה קוסטיאוקסקי עבדה כמטפלת בגן ילדים בחיפה, עד שנחשפו סרטוני אבטחה בהם היא נצפית בהתנהגות לא נאותה כלפי הילדים. התעללות לא הייתה שם, היא אפילו לא נחקרה במשטרה, אבל פוטרה ושמה הוכפש. היכן עובר הגבול? אתם מוזמנים לשפוט

לפני כשבועיים נחרב עולמה של נטליה קוסטיאוקסקי מחיפה. בתקופה בה סרטוני אבטחנה מגני ילדים חושפים התעללויות קשות בתינוקות ופעוטות, סרטון של קוסטיאוקסקי, מטפלת בגן ילדים בנווה שאנן, מושכת ילדה ברגליה ומשליכה נעל על ילד אחר, בסיטואציה נוספת, גרמו לפיטוריה באחת.

יודעת שאני בסדר. קוסטיאוקסקי עם הנעל בידה
צילום: מתוך סרטוני האבטחה

הכל התחיל כשאחת האמהות ביקשה ממנהל הגן לצפות בסרטוני האבטחה כדי לגלות מי מהילדים מרביץ לבתה. כשישבה לצפות בסרטונים, ראתה שני מקרים. במקרה אחד קוסטיאוקסקי השליכה נעל על ילד ובמקרה אחר, בעת השכבת הילדים לשנת צהרים, משכה ילדה שהתנגדה לישון, מרגליה.

"האמא עשתה רעש גדול, חלק גדול מההורים בגן כלל לא התייחסו לזה", הסביר השבוע עורך דינה. "בעל הגן הלך עם זה למשטרה וגם שם לא עשו עם זה כלום, כי אין שם כלום פלילי. על נטליה עשו עליהם, למרות שאין שום דבר שמצביע על התעללות או חבלה. בסרטונים עצמם אין כלום, הרי אם תראו סרטונים של גנים אחרים, בלי ווליום ותראו סטואציה בה הגננת מדברת בצד עם גננת אחרת ויש ילד בצד שבוכה, הורה יכול לשאול למה היא לא מתייחסת לילדים, הרי אין לזה סוף, כל תרגום יכול להתקבל כשאין ווליום. אם יש ילד, שני מטרים ממנה ורואים אותה זורקת עליו את החיתול, אף אחד לא יודע אם הילד ביקש שתזרוק עליו את החיתול והפרשנויות שההורים לוקחים הן איומות. לא מדובר במעודה, לקחו צל הרים ועשו איתם הרים".

היא נקראה לשיחה, שם הסביר לה בעל הגן שההורים הגישו תלונה במשטרה וכי היא מוצאת לחופשה כפויה. לאורך השבועות שעברו מאז, היא לא נקראה לחקירה במשטרה, אך בעל הגן הפיץ את הסרטונים בין ההורים ואף עדכן אותם לכל אורך הדרך בהודעות וואטס אפ.

לשון הרע. עו"ד שמעון צור
צילום: שלמה שהם

בעל הגן העביר מסרונים להורים וכתב שהעניין בחקירה ויכול להיות שיסגרו את התיק, אבל הוא פועל לפטר אותה. הוא גמר אותה, עשה לה שימוע ציבורי מה שנקרא", אומר עו"ד צור. "הרי זו העבודה שלה, גמרת אותה. הוצאת את זה בקבוצת וואטס אפ, אבל אין נגדה כתב אישום, כלום לא נמצא, אבל זה ידוע שבגן  עשו לה שימוע ופיטרו אותה, איזה גננת תיקח אותה לעבוד? הוא גמר לה על המקצוע".

קוסטיאוקסקי היא אם חד הורית לילד בן 11, מתגוררת בחיפה. לדברי עו"ד צור, מצבה הנפשי רעוע. "לא צריך לפטר אותי, אני לא גננת מתעללת", היא אמרה השבוע. "לא הייתה שם התעללות, לא הפעלתי כוח, זה הכל היה משחק, גם עם הנעל, הילדים זורקים נעליים וזרקתי אליו בחזרה. לגבי ההשכבה, זה סוג של משחק, הילדה התנגדה, אבל אין פה התעללות. אני יודעת שאני בסדר".

כרגע היא חותמת אבטלה, אבל לדברי עו"ד צור, היא שוקלת ללמוד מקצוע אחר ולעשות הסבה. הוא מצד, שלח מכתב לבעל הגן, לפני נקיטת הליכים, בנוגע לפיטורין שלא כדין ולשון הרע.

"העברת סרטונים המראים את מרשתי כאילו נקטה לכאורה באלימות כלפי הילדים", כתב עו"ד צור, "עצם זה שבקבוצת ההורים כתבת כי ישנם הליכים במשטרה נגדה ושהתיק בחקירה, כולל רישום השמות שלה ושל עובדת נוספת, הינם לשון הרע".

מצפייה בסרטונים באמת מצטיירת תמונה עגומה, קוסטיאוקסקי בפירוש לא מתעללת בילדים, אבל גם לא מתנהגת בצורה נאותה כל כך. השאלה היא היכן עובר הגבול. אתם מוזמנים לשפוט.

צפו בסרטונים:

משחק? משליכה נעל על ילד
צילום: סרטוני האבטחה של הגן
הילדה התנגדה
צילום: סרטוני האבטחה של הגן

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

גל הרמן

גל הרמן השם החם של עולם הקידום הדיגיטלי ממשיך להפתיע ובדרך לכבוש את עולם הכדורגל

הוא כבש את עולם הפרסום הדיגיטלי בסערה כאשר הקים את חברת TGMEDIA לבניית אתרים, קידום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *