להתנדב מכל הלב

כנס הוקרה מיוחד לכבוד 200 מתנדבי תוכנית 'נפגשים' במחוז צפון מכבי שירותי בריאות

במכבי שירותי בריאות רואים בבדידות כבעיה מרכזית הגורמת באופן ישיר לבעיות רפואיות, רגשיות ופיזיות. על מנת להתמודד עם בעיית הבדידות , החליטו במכבי להקים  את 'פרויקט נפגשים', במסגרתו מכבי מכשירה מתנדבים שתפקידם להגיע לבתי המטופלים ולסייע להם בהפגת הבדידות. הסיוע ניתן למטופלים המאותרים על ידי צוותים רב מקצועיים במכבי, אשר  מחברים בין המטופל למתנדב. בפרויקט לוקחים חלק מגוון רחב של מתנדבים ממגזרים, שפות ויישובים שונים, כאשר המשותף לכולם הוא האכפתיות והמסירות למען האחר. 

בשבוע שעבר קיימו במכבי כנס לכ- 200 מתנדבים הפעילים בתוכנית מקרית שמונה ועד זיכרון יעקב. המתנדבים נפגשו ליום הוקרה על פועלם למען איכות חיי המטופלים, אשר כלל הרצאה מיוחדת על עולם העבודה החדש, ארגונומיה בבית ומגוון הרצאות עם כלים פרקטיים להמשך פועלם. 

צילום: מכבי שירותי בריאות
ד"ר ליזה כנעני, מנהלת ארצית שירות סוציאלי של מכבי, תמר אלוני, עוסית מחוז צפון של מכבי, ד"ר גלית קאופמן, ראש מחוז הצפון של מכבי, ומיכל פרגו, רכזת תכנית נפגשיםשל מכבי בצפון.
קרדיט צילום: מכבי

בין משתתפי הכנס  היו גם ראש מחוז צפון ד"ר גלית קאופמן, מנהל אגף משאבי אנוש במכבי ארי אור, ד"ר ליזה כנעני ראש תחום עבודה סוציאלית במכבי, ירון כהן מנהל משאבי אנוש במחוז צפון, תמר אלוני עובדת סוציאלית מחוזית של מכבי בצפון ומיכל פרגו, רכזת תכנית "נפגשים" ועוד מכובדים רבים. " מדובר בתכנית שמטרתה היחידה היא להעניק מכל הלב" הדגישה ראש המחוז ד"ר גלית קאופמן, "בשנים האחרונות מכבי הרימה את הכפפה והכשירה צוותים מקצועיים שייתנו מענה הולם  למען מטופלים החשים בדידות מתוך הבנה כי חוסר השתייכות או ריחוק עלולים לפגוע ישירות בבריאותם. אנו רואים בפרויקט נפגשים חשיבות גדולה ומוקירים את הפעילות המדהימה שעושים המתנדבים"

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *