לחיות בתוך אלמוג

חברת פנטון הכריזה על צבע השנה שלה, צבע הקורל. מדובר בצבע ענוג ומלטף שנועד לסייע במשימה סביבתית חשובה: שימור שונית האלמוגים. אנשי סטייל מסבירים איך לשלב את צבע האלמוג

מדי שנה, לקראת סופה, מפרסמת ענקית הצבעים האמריקאית פנטון, הנחשבת לאחת החברות המובילות בייצור צבעים, את הצבע המוביל מבחינתה לשנה הבאה. אמש ולאחר שצללה אל מעמקי האוקיינוס הכריזה פנטון על הצבע של שנת 2019, מדובר בליבינג קורל, צבע האלמוג.

גם הלק. צבע הקורל
(צילום: ג'ון וויט)

באתר האינטרנט של החברה מתואר הצבע כמי ש"מציין את האהבה לחוכמה". עוד לדברי החברה, מדובר בגוון "אפרסקי של תפוז עם נימת זהב, המגלם שובבות, אנרגיה וכמיהה להתחבר מחדש עם הטבע".

 כידוע, "האטלס העולמי של שוניות אלמוגים" של "התוכנית הסביבתית של האו"ם" התריע לא אחת מפני הכחדה של רבות משוניות האוקיינוסים וזאת בשל ההתחממות העולמית ובשל נזקים שגורם האדם. השוניות הן למעשה השלד שעליו מושתתת אוכלוסיית האלמוגים. האלמוג הינו אורגניזם פשוט המוגבל למים חמימים ורדודים והשוניות מספקות את בית הגידול שבו מתרבים ומתפתחים מרבית בעלי החיים הימיים.

"ההשפעה הגדולה השנה הייתה הסביבה", אומר לורי פרסמן, סגן נשיא יחידת הייעוץ הצבעוני של פנטון. "בראש מעייננו בבחירת הצבע החדש עמד היופי עוצר הנשימה שאנו רואים בטבע וכן החשיבות של השמירה על הסביבה. חשוב מאד לשמור על שוניות האלמוגים, הן מספקיות מחסה ומחיה לחיים ימיים והנה אנו צופים בהן נעלמות".

אחת הסיבות העיקריות לתמותת אלמוגים בשנים האחרונות היא, העלייה בטמפרטורת מי האוקיינוסים הקשורה כאמור להתחממות כדור הארץ. ההתחממות פוגעת באצה שחיה בתוך האלמוג ומספקת לו מזון. כתוצאה מכך נפסקת אספקת המזון לרקמות האלמוג והן מלבינות והולכות – עד למותו של האלמוג. האלמוגים נפגעים גם משריפות יער, רובן מעשה ידיו של האדם.

גם לבית. קערה בצבע קורל מבית פוקס הום
(צילום: אפרת אשל)

בבחירתה של פנטון את גוון הקורל היא למעשה מסמנת את מחויבותה לסביבה תוך קריאה להרחיב באופן ניכר את מאמצי השימור של שוניות האלמוגים כדי לתת להן סיכוי לשרוד גם בעתיד. מאמצים אלה כמובן צריכים לכלול, בין השאר, הגבלות חמורות על דיג, הרחבת שטחן של שמורות טבע הכוללות שוניות, ומניעת זיהום מסוגים שונים.

אף רשימה של מגמות וצבעים לא תהיה שלמה ללא נוכחותו של הגוון הקורלי. הצבע הנכון לעונה הקרובה הוא אפרסק מתוק עם רמיזה קלה לכתום, והגוון הייחודי משלב בחן בין אנרגטיות לעדנה נשית ולכן ראוי שיהיה לו נציג בכל מלתחה של אישה.

"הגוון עצמו מזכיר לכל הדעות גוון קייצי אהוב, אפרסק עם נגיעות קלות ומוזהבות. מדובר בגוון אולטימטיבי לאיפור עבור כל אישה" קובע גורו המייקאפ בועז שטיין. "אצל כהות שיער ועור ישמש הגוון כמעין זרקור הארה מתבקש ואילו לבהירות עור ושיער הוא יעניק מראה הרמוני ושליו".

שפתון קורל לבועז שטיין
(צילום: אלון גנון)

חני אטיאס, המדריכה הראשית במותג הלק האמריקאי הלק אמרה השבוע: "גוון לק שכזה נדרש לטעמי בכל מגירת לקים. זהו הגוון המושלם לכל אורך ציפורן ובניגוד ללקים בגוונים כהים העלולים ליצור לבעלות ציפורניים קצרות מראה שאינו מחמיא – דווקא הקורל יספק תוצאה נשית ועדינה חרף היות הציפורניים קצרות. יתרון נוסף לשימוש בגוון זה טמון בהיות הקורל ורסטילי לכל אאוטפיט ולכל גוון שתבחרו ללבוש". 

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

בואי להכיר את הסטנדים וארגוניות האיפור שיעשו לך סדר ויהפכו את העבודה שלך לפשוטה ומהירה יותר!

בואי להכיר את הסטנדים וארגוניות האיפור שיעשו לך סדר ויהפכו את העבודה שלך לפשוטה ומהירה יותר!

ההתפתחות של עולם האיפור מכמה מברשות איפור ופלטת צבעים אחת או שתיים הופך עולם האיפור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *