לכבוד יום הרופא מכבי שירותי בריאות מציינת מסכמת את נתוני 2019 של חברי מכבי בחיפה

מן הנתונים עולה כי חברי מכבי ביקרו כ-600,000 אצל רופאי המשפחה והילדים וביצעו כ-14,000 בדיקות ממוגרפיה ודם סמוי. 10% מתושבי העיר מעשנים ו-38% סובלים מעודף משקל. וגם – בן כמה המטופל המבוגר ביותר?

הנהלת מחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות מסכמת שנה מוצלחת ויצאה לבקר ולהוקיר את הצוותים הרפואיים על פועלם במרחבי הצפון לכבוד 'יום הרופא המצוין מדי שנה. ראש מחוז הצפון, ד"ר גלית קאופמן, וההנהלה הרפואית ד"ר אייל פורמן, ד"ר ריזאן סח'ניני וד"ר יוסף אזולאי יצאו לשטח לבקר את הרופאים במרפאות בעיר כהוקרה על טיפולם המסור ולציין יחדיו את יום הרופא במחוז הצפון. 

לכבוד יום הרופא, מכבי מפרסמת את תמונת הבריאות של העיר חיפה. מן הנתונים עולה כי בשנת 2019 נערכו כ-450,000 ביקורים אצל רופאי המשפחה בעיר ומעל ל-150,000 ביקורים התקיימו אצל רופאי הילדים. כמו כן, בוצעו בעיר כ-6500 בדיקות ממוגרפיה לחברות מכבי לגילוי מוקדם של סרטן השד וכ-7500 בדיקות דם סמוי בצואה שנועדו לגילוי מוקדם של סרטן המעי הגס.

עוד עולה מנתוני 2019 כי בשנה האחרונה בחיפה נולדו 1195 תינוקות, חברי מכבי ונערכו כ65,000 ביקורים אצל רופאי הנשים בעיר. 
גילם הממוצע של חברי מכבי בחיפה עומד על גיל  39, והחבר המבוגר  ביותר חגג השנה לא פחות מ-114 שנים.

מנתונים נוספים שחושפת מכבי ניתן לראות כי בשנת 2019 כ-10 אחוזים מחברי מכבי בעיר מעשנים, כ16 אחוזים מתוכם בגילאי 25-35 וכ-15 אחוזים בגילאי 55-65, עבורם מפעילה מכבי סדנאות לגמילה מעישון, גם במפגשים קבוצתיים, ליווי אישי וגם דרך מוקד טלפוני ייחודי.

 ד"ר גלית קאופמן, ראש מחוז הצפון של מכבי בביקור הרופאים
צילום: מכבי שירותי בריאות

לגבי המשקל של תושבי העיר עולה מהנתונים כי 38 אחוזים מהמבוגרים בעיר סובלים מעודף משקל, מתוכם 51 אחוזים גברים ו-49 אחוזים נשים. מכבי עושה מאמצים לסייע לחבריה לרדת במשקל על מנת לשמור על בריאותם ומפעילה עבורם סדנאות כמו מכבי קל מכבי קל המסייעת בשינוי אורח החיים, בשיפור הרגלי האכילה ובירידה במשקל ומכבי אקטיבי הציעה מרכזי טיפול לילדים עם עודף משקל. 

ראש מחוז הצפון של מכבי, ד"ר גלית קאופמן סכמת, "היום אנחנו מביעים הערכתנו לרופאים המצוינים שלנו הפרוסים על פני המחוז כולו. יום הרופא מסמל עבורנו את ההשקעה האדירה, את המסירות האינסופית ואת הנתינה ללא תנאים של הרופאים שלנו בצפון. ביום זה חשוב לנו להעניק חיבוק גדול ולהודות להם על עבודתם ונאמנותם למאות אלפי מטופלים בצפון שזוכים מדי יום לקבל טיפול אמפתי ומלא בחמלה".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *