למה לי פוליטיקה עכשיו?

חברת המועצה בקרית אתא הילה רובין שלם ביקשה לכנס ישיבה שלא מן המניין ולדון בכמה נושאים בטיחותיים שיצילו חיי אדם. אף אחד מחברי המועצה לא הגיב. סגנית ראש העיר: "מטרת הזימון התרסה והתלהמות". רובין שלם: "מדובר בהפקרת חיי אדם, לא פחות"

הילה רובין שלם
צילום: דורון גולן

בתחילת השבוע שלחה חברת המועצה מקרית אתא הילה רובין שלם, קריאה דחופה לכלל חברי המועצה בעיר, בבקשה לקיים ישיבת מועצה שלא מן המניין, כדי לדון בכמה סוגיות ביטחוניות ובטיחותיות בעיר. כדי לקיים ישיבה שלא מן המניין, רובין שלם הייתה צריכה שש חתימות של חברי מועצה, מאחר ולסיעתה יש שלושה חברים במועצת העיר, היא נזקקה לשלוש חתימות נוספות.

במכתב לחברי המועצה ציינה רובין שלם את הסוגיות שהיא מבקשת לדון בהן. אחת מהסוגיות, היא העצים החולים ברחוב האורן בקרית אתא, לדבריה העצים נראים בריאים, עד שלפתע הם קורסים. גם אתמול נפל עץ נוסף ברחוב. "בפעם האחרונה זה קרה יום לפני יום כיפור והעץ פגע ברכב, אם העץ היה נופל יום אחר כך, ביום כיפור כשהרחוב המה אדם, היה קורה אסון", אמרה רובין שלם.

סוגיה נוספת שביקשה להעלות הם המקלטים ברחובות של אוכלוסייה חלשה, כמו בבן עמי ונווה חן. מדובר בבניינים של עמידר בהם חיים אנשים קשיי יום והמקלטים מוצפים בביוב. "הם חיים בתת תנאים, אבל בגדול מדובר ברכוש פרטי ואנחנו יכולים להתעלם, אבל גרים שם תושבי קרית אתא שנמצאים ברמת סיכון מאוד גבוהה, אז מה, לא נעשה כלום? אפשר לגייס את הרווחה ולמצוא פתרון, כי אין להם כסף והם לא יודעים להתאגד".

נושא נוסף שביקשה רובין שלם להעלות הוא נושא תאונות הדרכים בקרית אתא, רק בחודש האחרון נהרגו שני אנשים בתאונות שהתרחשו בעיר. "אנא אל תתעסקו בפוליטיקה ובהשתקה", כתבה רובין שלם לחברי המועצה, "אנו נבחרי ציבור ואנו צריכים לדאוג לתושבים שבחרו בנו. ויותר מכל אנו דנים בנושא החושב מכל, בחיי אדם. אין להתעסק בנושאים זוטרים ובמשחקים פוליטיים ובאף נושא אחר בשעה זו".

למרות קריאתה של רובין שלם, חברי המועצה התעלמו מהקריאה. פנינו לשניים מחברי המועצה כדי לברר עמם למה בחרו שלא להעלות נושאים אלה לדיון. חבר המועצה ציון אסולין, שלא יושב בקואליציה, ניסה להתחמק, אמר שלא היה באזור תקופה, לא ראה את המייל והוא ידבר עם רובין שלם. כשחזרנו אליה, הבנו שאסולין קיבל את הקריאה גם בהודעת וואטסאפ והוא לא דיבר עם רובין שלם.

סגנית ראש העיר עדנה שטרניק ענתה: "במידה והייתי מאמינה שהבקשה לקיום ישיבה שלא מן המניין, עניינה 'נושאים הקשורים לחיי אדם בעיר קרית אתא', כמובן שהייתי נענית להזמנה. עם זאת כל מטרת הזימון ופועלה באופן כללי של חברת המועצה, אשר זימנה את הישיבה, הינו התרסה והתלהמות, שכן הנ"ל מכהנת מזה כשנה כחברת מועצה ובכל פועלה לא עזרה ולא פתרה בעיה אף לא לתושב אחד בעיר, כל מעשיה מכוונים על מנת להכפיש את אלו אשר פועלים באמת למען תושבי העיר".

הילה רובין שלם מסרה בתגובה: "חמור ועצוב שחברי המועצה ממשיכים לשמור על התרדמת הקואוליציונית שלהם במקום לממש את תפקידם. פה אנו מדברים ביטחון ובטיחות התושבים. אני חושבת שזה נושא מספיק חשוב לדון בו די להתעסק בפוליטיקה קטנה ובהשתקה. מדובר פשוט בהפקרת חיי אדם, לא פחות".

מעיריית קרית אתא נמסר בתגובה: "העירייה עוסקת  בצורה מיטבית בטיפול במגוון רחב של נושאים במסגרת הפעילות השוטפת. כל תלונה של תושב נבדקת לגופה וזוכה למירב ההתייחסות. אל מול עשייה זו, יש כאלה המנסים להמציא נושאים שאין להם רלוונטיות מתוך מטרה לפגוע ולהכפיש את העשייה העירונית. אל מול אותם הכפשות אנו נמשיך במלוא המרץ בעשייה".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *