"למה נטשתם את הבת שלי למות?"

אמה של אידה קרמר, הצעירה שנהרגה ביום חמישי בתאונת דרכים בכפר מנדא, יושבת בביתה בקרית ביאליק ומסרבת להאמין שבתה איננה עוד

בסוף השבוע נהרגה אידה קרמר (22) מקרית ביאליק, בתום מרדף משטרתי בצומת המוביל. על פי החשד, קרמר נסעה עם ידידים מהמגזר הערב, כשנקלעו למרדף משטרתי, בעקבותיו התהפכה המכונית. נוסעי המכונית נמלטו בטרם הגיעו כוחות ההצלה למקום, להם נותר לקבוע את מותה.

לא הראשונה ולא האחרונה. ויקה שטרן ותמר קרמר
צילום: דורון גולן

קרמר נהרגה בבוקר יום שישי בתאונת דרכים, שאירעה בצומת המוביל, לאחר שהרכב שבו הייתה נמלטה מניידת משטרה והתהפך לוואדי סמוך. היא הותירה אחריה אמא תמר, ואחות ויקטוריה. מחקירת המשטרה עולה כי הצעירה שהתה ברכב באזור יער קרית אתא עם שני תושבי כפר מנדא. שוטרים שהיו בסיור בניידת הבחינו ברכב והחלו להתקרב על מנת לבדוק אותו. כשהבחינו נוסעי הרכב בניידת המשטרה החלו להימלט בנסיעה מהירה לכיוון צומת המוביל, כשהניידת מאחוריהם. כשהגיעו לצומת המוביל איבד הנהג את השליטה ברכב מסיבה שאינה ברורה עדיין.
על פי החשד הראשוני, נהג הרכב נמלט מניידת משטרה שסימנה לו לעצור באזור הקריות, תוך שהוא מסכן את משתמשי הדרך בנתיב הנסיעה, חוצה צמתים באור אדום עד לשלב התאונה בצד הדרך, כשלאחריה נמלט הנהג ונוסע נוסף רגלית מהמקום. קרמר, שישבה במושב האחורי של הרכב, נהרגה במקום.
"הרכב התהפך לוואדי סמוך בעומק של כשני מטרים", סיפר הפרמדיק מאיחוד והצלה ניסים זינאתי, "הצעירה שישבה מאחור נהרגה במקום ונאלצנו לקבוע את מותה, עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבלה. עוברי אורח סיפרו לנו כי נוסעי הרכב שיצאו מהרכב בכוחות עצמם נמלטו רגלית לתוך היער הסמוך".
זמן קצר לאחר התאונה הופיע בתחנת המשטרה תושב כפר מנדא, שהציג עצמו כבעל הרכב וטען כי הרכב נגנב ממנו עוד לפני התאונה. לאור הנסיבות והחשדות הוא נעצר לחקירה. בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה והוציא צו איסור פרסום על פרטי החקירה.

״היא והחברה שלה התארחו אצלנו כמה ימים", סיפרה היום אחותה ויקטוריה שטרן. "ביום חמישי בערב הם אמרו שהן יוצאות, כי הן רוצות להתאוורר. דיברתי איתה כמה שעות לפני כן ואמרתי לה שיש לי הרגשה לא טובה, ביקשתי שהיא תבוא הביתה, אבל היא צחקה עלי. למחרת היא התקשרה אלי שעה לפני התאונה וביקשה שנשאיר לה מפתח ושנוציא את הכלב שלה לטייל, אמרה שבתוך שעה היא תגיע הביתה. אחרי כמה שעות, שלא הצלחנו ליצור איתה קשר, התחלנו לחפש אותה".

לדברי שטרו, אחת מחברותיה של קרמר צלצלה וסיפרה להם שהייתה תאונה בצומת המוביל, בה נהרגה בחורה צעירה. "התקשרנו לבית חולים ולמשטרה, אבל לא קיבלנו שום מידע, אז נסענו למשטרה ושם הודיעו לנו שאידה נהרגה. עד לאותו רגע היינו בטוחים שהיא מותחת אותנו ועובדת עלינו, כי היא הייתה ילדה כזו, בעבר עשתה לנו מתיחות כאלה".

היו לה תוכניות. קרמר ז"ל
צילום: עצמי

שטרן ואמה תמר התייחסו לעובדה שקרמר הייתה מיודדת עם צעירים מהמגזר הערבי ודחו את התגובות ברשתות החברתיות שהאשימו את קרמר ביחסים עם המגזר הערבי. "ידענו שהיו לה ידידים מכפר מנדא ומהמגזר הערבי, היא הכירה אותם וסמכה עליהם. הבית שלנו תמיד היה פתוח לכולם. אנחנו לא אנשים גזענים וזה החינוך שאידה קיבלה. היא אהבה את כולם ללא הבדל דת גזע ומין, ככה הייתה הילדה שלי", אמרה אמה תמר. "קשה לנו לקרוא את הטוקבקים עליה, על כך שמה שקרה לה בתאונה מגיע לה, כי היא הלכה עם ערבים. מי שכותב את הדברים האלה הוא מפלצות ולא בן אדם, כל מיני אנשים הזויים כותבים לנו דברים מכוערים, כולנו בני אדם".

לדברי השתיים, אין להם כעס על המשטרה, להיפך, המשטרה קשובה ועוזרת להן. "עד כמה שידוע לנו המשטרה לא אשמה בתאונה שקרתה. חברה שלה סיפרה לנו, שאידה שלחה הודעה קולית וצחקה שהיא כביכול במרדף, אבל עד היום לא מצאו את הטלפון שלה. אני מבקשת ממי שהטלפון אצלו, שיחזיר אותו, כי כל התמונות של אידה זה כל מה שנשאר לנו ממנה. אנחנו לא יודעות מה הסיבה שבגללה הם נמלטו מהמשטרה, הם היו בשדרה בה הם יושבים בדרך כלל, שתו ועישנו, עשו מה שצעירים עושים, אין לנו מושג מה באמת קרה שם שהוביל לתאונה. לדעתנו זה אירוע טיפשי שיצא משליטה. יש לי שאלה לאלה שהיו איתה ברכב, למה נטשתם את הבת שלי למות? אולי אם לא היו בורחים ונותנים לה עזרה רפואית, אולי הבת שלי הייתה בחיים. הנהג היה שיכור, הוא שתה ונהג ונהגים שיכורים, מקומם בבית סוהר. לצערי הבת שלי לא הראשונה ולא האחרונה".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *