למכירה: אחד משבעת המופלאים

לפני 17 שנים נתפסה הספינה קארין איי, עליה עשרות טונות של אמצעי לחימה, ביניהם, נמצאו גם שבעה אופנועים מצוידים בנשק, אחד מהם מוצע למכירה

לפני 17 שנים, באחד המבצעים היותר מפורסמים של לוחמי הקומנדו הימי, נתפסה הספינה קארין איי,  סמוך לשארם א-שייח' שבחופו המזרחי של חצי האי סיני. על הספינה היו עשרות טונות של אמצעי לחימה שהיו מיועדים להגיע לידי ארגוני טרור ברצועת עזה.

מבצע ההשתלטות כונה "תיבת נוח" ובעת שהספינה שייטה בין ערב הסעודית לסודאן, מסוקים של חיל האוויר הגיעו אל מעל הספינה ומתוכם השתלשלו לוחמי שייטת 13. תוך שבע דקות השתלטו הלוחמים על הספינה ואנשי צוותה.

הספינה הובלה למפרץ אילת, שם התגלה כי היא מלאה באמצעי לחימה שונים במשקל של כ-50 טון נשק, שנועדו על פי החשד לשימושם של הפלסטינים ברצועת עזה. המטען הכיל בין היתר: 62 רקטות 122 מ״מ, 283 רקטות 107 מ״מ, 700 פצצות מרגמה 120מ״מ, 686 מרגמות 81 מ״מ, 30 רובי צלפים מסוג "דרגונוב" ו-212 AK-47 קלאשניקוב, טילי רעד, מטולי R.P.G ו-211 מוקשים.

בין אמצעי הלחימה הרבים היו גם שבעה אופנועי שטח של הונדה מדגם XR שחלקם כבר היו מצויידים במתקנים ייעודיים לכלי נשק שונים. הם היו מאוכסנים במשך שלוש שנים עד שעברו תהליך רישוי מטעם המדינה והוצאו למכירה במכרז לקהל הרחב. האופנועים נרכשו על ידי קבוצה של רוכבי שטח מהדרום.

אחד משבעת המופלאים שנתפסו על ספינת הנשק קארין איי
צילום: אריק הראל

עד מהרה זכו שבעת האופנועים לכינוי "שבעת המופלאים" בקרב רוכבי השטח בארץ ובמהלך השנים חלקם נהרסו וחלקם נמכרו הלאה וגורלם אינו ידוע. אחד מאותם "שבעת המופלאים" שעדיין נמצא במצב תקין נמצא אצל אריק הראל ממושב מאור שבימים אלו החליט להוציא אותו למכירה אחרי שנסע רק כ-9300 קילומטרים.

הראל רכש אותו לפני כשמונה שנים בעיקר בגלל ההיסטוריה שלו וגם בגלל שהוא עצמו רוכב שטח כבר כעשרים שנה. "זה אופנוע מיתולוגי" מספר הראל "זה אופנוע שקניתי כדי לשמור עליו כי זה לא אופנוע רגיל, זה אופנוע שיש לו סיפור והיסטוריה".

את ההחלטה למכור את האופנוע קיבל הראל בעקבות אירוע טרגי שבו נהרג חבר הילדות שלו בתאונת אופנוע לפני כשנה. "מאז אני לא נוגע באופנוע ולא רוכב. זה היה משבר קשה עבורי וקיבלתי על עצמי לא לרכוב יותר על אופנועים". מאז נמצא האופנוע בסלון ביתו של הראל, כחלק מהריהוט, שמור ונקי.

הראל מתכוון למכור את האופנוע רק למי שמתחייב לשמור עליו למען ההיסטוריה. "זה לא אופנוע לקחת לשטח ולקרוע אותו" אומר הראל "מי שרוצה לקנות אותו צריך להבין את החשיבות שיש לו ואת מה שהוא מסמל".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *