"לנבחרי הציבור קשה להתמודד עם ביקורת"

סגן ראש העירייה דוד עציוני מחק מהפייסבוק את תגובותיהן של חברת המועצה סופי נקש ומספר 8 ברשימתו שני קפון, מפוסט שקרא לתושבים להגיב. למרות פניות חוזרות ונשנות מעציוני לא נמסרה כל תגובה

סופי נקש (צילום: דורון גולן)
לא להיות ועדת קישוט. סופי נקש
(צילום: דורון גולן)

לקראת יום העצמאות שחל בשבוע שעבר, פרסם סגן ראש העיר חיפה עו"ד דוד עציוני, פוסט בדף הפייסבוק שלו, הקורא לתושבים להגיב ולכתוב היכן היו רוצים שהעירייה תתלה דגלים.

חברת מועצת העיר מקרית חיים סופי נקש החליטה להגיב לו על משהו אחר והופתעה מתגובתו. "כתבתי לו שעדיף שיטפל בנושאים מהותיים יותר מלתלות דגלים ברחבי העיר, שהרי הוא נבחר לשרת את התושבים ולא להיות ועדת קישוט", מספרת נקש, "מיד לאחר מכן גם שני קפון הגיבה לתגובה שלי, ותוך כמה דקות התגובות שלנו נמחקו, מסתבר שלנבחרי הציבור הקיימים קשה להתמודד עם ביקורת והם פשוט מוחקים מה שלא נראה להם".

הפוסט שנמחק
צילום מתוך פייסבוק

שני קפון (34) מקרית חיים היא פעילה פוליטית וחברתית, לה הייתה הכרות שונה עם עציוני. "התחברנו דרך חברים משותפים שיודעים שעסקתי בפוליטיקה הארצית, זה עבר מפה לאוזן", אמרה קפון. "שודכתי לדוד כי באמת האמנתי בו, הייתי לצידו למשך כל קמפיין הבחירות ומצדי הכל היה בהתנדבות מלאה, האינטרס היחיד שלי היה שבאמת יהיה מקום שכיף לחיות בו. אני באה מקרית מוצקין המטופחת ורציתי לחוות את אותה ההרגשה גם בקרית חיים. בנינו מצע ודוד היה מחויב לקרית חיים, וכשהוא התאחד עם קליש הייתי בין היחידות בסיעה שהתנגדו, אבל המשכתי איתו מתוך אמונה שלמה שגם בתור סגן הוא יעזור, ידעתי שהשינוי יכול לקחת גם זמן".

החלטתי לפוצץ את הכל. שני קפון
(צילום: עצמי)

לדבריה, הכל השתנה כשהתפרסם התקציב שהוקצה לקרית חיים, העומד על אפס שקלים. "כשהתפרסם התקציב הייתי בשוק, על אחת כמה וכמה כשהוא יו"ר ועדת הכספים. לפני שהתקציב פורסם ביקשתי מהיועץ שלו לדעת מה הנתונים והוא אמר שזה חסוי, רק לאחר מכן שהבנתי שאין תקציב וכל מה שתכננו לא היה שווה כלום. אפילו כשרשמתי לו הודעה בנושא, הוא תירץ שקרית חיים היא לא עצמאית ולכן אי אפשר לתת לה תקצוב עצמאי".

קפון, מספר 8 ברשימה של עציוני, לא האמינה שסגן ראש העיר ימחק את תגובתה. "הייתי יד ימינו וניהלתי את המטה בקרית חיים, הבאתי אנשים למטה. עד עכשיו השפלתי מבט, כי גם אני בעצמי לא קיבלתי תשובות, עכשיו כשהוא מחק תגובה שלי מבחינתי כלו כל הקיצים. החלטתי לפוצץ את כל העניין בפוסט בפייסבוק ולהסיר אחריות, הפוסט שפרסמתי גרר אחריו תגובות מדהימות, אנשים אומרים לי ברחוב 'שני, אנחנו איתך', אני הולכת לפעול להיפרדות של קרית חיים מחיפה, זה הדבר הנכון והמתבקש לעשות ובגלל זה כל כך הרבה אנשים מסכימים איתי".

למרות בקשות חוזרות ונשנות, לא התקבלה כל תגובה מצד סגן ראש העיר עציוני.

אודות אבירם פישר

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

תגובה אחת

  1. יהונתן ברבי

    מוזר שהתקציב סודי…
    כשקליש היתה באופוזיציה היא סרקה את התקציב והעלתה אותו לרשת שכל הציבור יראה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *