מאמאשיק: הדור הבא

קבוצה הפאשניסטיות שכבר מזמן חצתה את 35 אלף החברות, השיקה היום קבוצת בת לצעירות, עד שהן הופכות לאמהות. "הקבוצה הפכה לתופעה", אומרות מייסדות הקבוצה עידן רגף ושירי אופיר

עידן רגף ושירי אופיר כבר מזמן הפכו לשם נרדף למאמאשיק, קבוצת פייסבוק נשים המונה לא פחות מ-35 אלף אימהות שיקיות. הן השיקו את הקבוצה כי חיפשו בית לאופנה, התחילו מחמישים נשים ובטח לא ציפו להפוך לתנועה ארצית של ממש. היום הן השיקו את קבוצת הילדות.

מאמאשיק הפכה לתופעה. רגף
צילום: אורית יאשקין, סטודיו במיה

רגף ואופיר נפגשו אחרי הצבא, כששתיהן ייבאו בגדים לישראל. הם החליפו ביניהן מידע, נתנו טיפים אחת לשנייה ונשארו חברות. לפני ארבע שנים, כשילדו במקביל, החליטו לפתוח את הקבוצה. "פתחנו את הקבוצה בזמן שהיו בעיקר קבוצות של אימהות וחיתולים, ואנחנו רצינו לדבר על אופנה. נכון שאנחנו אימהות, אבל לפני כן אנחנו נשים", אמרה רגף.

השנה האחרונה עברה על הקבוצה בהמון קמפיין ומעורבות חברתית, כשעוד ועוד אמהות, מכל הגילאים ומכל רחבי הארץ מצטרפות, מקבלות או מעניקות השראה אופנתית ופאן להם במקסימום.

"הקבוצה הפכה לתופעה", אומרת רגף, "הפכה לקהילה. פעם היינו קבוצה, ניסינו להגיד את הדברים שלנו, אני ושירי היינו על הבמה כדי ללמד את השפה העיצובית, אבל היום זה באמת עובד והשיח הוא אמיתי ואנשים מבינים איך לעשות בעצמם, כי הפכנו לקהילה. אין לנו קהל, כולם נמצאים בקהילה וכולם תופסים את אור הזרקורים, כשרוצים לעשות משהו טוב וחשוב לסביבה וכמובן שאנחנו נפגשות".

במאמאשיק אנו מדברות את השפה. אופיר
צילום: אורית יאשקין, סטודיו במיה

לפני כשנה התקיים אירוע אביב של מאמאשיק, מעין יריד שהתרחש בוילה כרמל בחיפה ועלה על כל הציפיות, כשלאירוע הגיעו מאות נשים מכל רחבי הארץ. "ראיתי פרצופים שהכרתי מהפייסבוק, הכרתי את הפרופיל שאני פוגשת ומכירה די טוב, אבל מהפייסבוק והיה מטורף. נשים הגיעו מכל הארץ לראות אחת את השנייה בלייב, וזה משהו שלא קורה בשום קבוצה. אנחנו לא ענקיות אבל אנחנו גדולות ואנחנו מדברות את השפה וזו נישה".

למרות שהקבוצה גדלה מאוד ועברה כבר את ה-35 אלף נשים, רגף אומרת שהיא ואופיר לא מפסיקות להיות מופתעות. "אנחנו מופתעות מהבנות שנכנסות לקבוצה, יש את המגיבות הראשיות ומעלות הפוסטים הראשיות ויש גם את אלה שרק באו לראות. העליתי פוסט שאני מנקה את הקבוצה לפסח, כלומר מנפה בנות לא פעילות וקיבלתי רצף של הודעות מנשים שמבקשות לא למחוק אותן, כי הקבוצה זה הדבר הראשון אליו הן נכנסות בבוקר, וזה כל הזמן מפתיע"

אופיר ורגף לא מפסיקות לקבל פידבק חיובי על הקבוצה והבינו שהן עושים משהו טוב, שאפילו מעצים את הנשים בקבוצה."התחלנו לעשות קמפיינים, לרוב עם עשר המובילות של הקבוצה, לפי הנתונים של הפייסבוק, שאנו נותנות להן את היכולת לככב בקמפיין, בנוסף ליום שלם של ביוטי, סטיילינג וצילומים שמתנוססים במגזין מאמאשיק. רוב הקמפיינים שלנו חברתיים".

קמפיין "עוז והדר לבושות" 
צילום: אורית יאשקין, סטודיו במיה

באוקטובר האחרון החליטה רגף לעשות קמפיין חברתי, בשיתוף קבוצות הפייסבוק "אבא פגום" ו"הצודקת" להעלאת המודעות לסרטן השד. "החלטנו לעשות את זה מהצד של הגברים, שכתבו איך זה להתמודד עם אישה חולה, או כל דבר אחר שעלה על דעתם לכתוב. החלטנו שכולן ילבשו ורוד באוקטובר וזה יצא לחלוטין מהקבוצה והשתלט על כל הפייסבוק, זה הקמפיין הכי גדול שעשינו, חודש שלם. כמובן שבאותו חודש, כל אירוע בקבוצה שתומך במכירת בגדים, נתרם לטובת נשים שמחלימות מסרטן השד. אוקטובר הקרוב צפוי לנו קמפיין המשך לזה".

חברת הקבוצה אסתר בר מוחא, שלאחרונה נוספה לצוות הניהול של הקבוצה, יזמה קמפיין נוסך בנושא הצניעות. "מאמאשיק לא מזדהה עם מגזרים, אבל לקחנו את הקמפיין 'בעוז והדר לבושות', עם הסטיילינג שלה וכל אחת יכולה להשתתף. כשאת פאשניסטה, את מתלבשת עם יותר בגדים, כי אלו המילים שלך וככה את יכולה להגיד יותר. זה היה הקמפיין שהיה מאוד לבוש, יצא לזה אתגר והיו שם נשים שלקחו את זה למקום שלהן והיה מדהים".

קמפיין נוסף שהצליח לשגע את הרשת היה קמפיין מתולתלות מהחיים, בו כל מתולתלת ממאמאשיק סיפרה על האופי שלה, הרי מתולתלת זה אופי. בקבוצה התפתח שיח בנושא והרבה מאוד מתולתלות הרגישו בטוחות להשליך את המחליקים ולהחזיר את התלתלים.

מתוך צורך סביבתי חברתי ומתוך הצורך שעלה מקהילה עצמה לפתוח ארון ולמכור בגדים, הן העלו את פרויקט "מאמאשיק פותחת ארון". "הבנו את הצורך ופתחנו את הקונספט בכל פעם במקום אחר, נתנו חוקים, שמבחינתנו, זה לקדם קיימות ואיכות סביבה למחזור. אם בנות מצליחות למכור ולהתפרנס מזה, בכלל טוב. הכי יפה הוא שכמעט כל יום שישי יש מכירה כזו בכל מקום בארץ והן תורמות 10 אחוזים, בכל פעם למטרה אחרת, למשפחות פרטיות, לאופק נשים, לנשים ששורדות את מעגל הזנות, לזק"א לילדים. התרומה החברתית והסביבתית של הפרויקט הזה מדהימה אותי כל יום מחדש, וזה אפילו הגיע כאטרקציה לקניונים".

הפרויקט שהושק היום, הוא קבוצת בת של מאמאשיק, שתהיה תומכת בבנות. "אנחנו נהיה המאמות של הקבוצה, לבנות הצעירות. אחרי שילדו, יעברו למאמאשיק. אני חושבת שיכול להיות אחלה שיק מהאינסטגרם אלינו, להמשיך את השיק אבל למשוך אלינו. אני כבר צופה את ההפתעות שזה יביא, אבל כמו בקהילה, צריך להתמיד".

ומה הלאה? השתיים מאוד רוצות להגדיל את הקבוצה עוד, אבל גם להתחיל לארגן טיולים אטרקטיביים לחו"ל, טיול שופינג לחברות הקבוצה ליעדים שונים.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

אוברולים לתינוקות

אוברולים ממותגים לתינוקות – הלהיט שמחמם את החורף!

אנחנו אומנם מתקרבים לתקופת האביב ועדיין מזג האויר הוא מתעתע, בעיקר בבקרים ובערבים ולכן כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *