מאסר בפועל לתושב הקריות שהשתמש ברשתות חברתיות לביצוע עבירות מין בקטינות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר שמונה שנות מאסר בפועל  על שרלי ביטון, תושב קרית חיים (46), לאחר שהרשיע אותו בביצוע עבירות מין בילדות בנות 10-13, שאותן הכיר דרך הרשתות החברתיות. כתב האישום נגד ביטון הכיל עבירות של גרימת מעשה אינוס, גרימת מעשה סדום, סחיטה באיומים, מעשים מגונים והטרדות מיניות.

החקירה נגד ביטון התנהלה ביחידת הסייבר של המחוז הצפוני במשטרה לאחר שאמה של אחת הנערות ראתה את מה שמופיע בטלפון הסלולארי של הבת שלה והגישה תלונה במשטרה. במהלך החקירה התברר שביטון יצר קשר עם קטינות בנות 13-10 דרך הרשתות החברתיות כגון ווטסאפ, סקייפ ואינסטגרם. הוא שלח לקטינות תמונות של נער נאה, תוך שהוא טוען כי הוא בן 15-13.

כתב האישום נגדו מעלה כי חלק מהקטינות נענו לבקשותיו ושלחו לו תמונות כשהן ללא בגדים וחלקן אף שלחו לו תמונות כשהן מבצעות מעשים מיניים בעצמן. התמונות ששלחו הקטינות לנאשם נעשו בהתאם להוראות המפורשות שהוא נתן להן, כשבחלק מהמקרים הנאשם אף איים וסחט את הקטינות לשם ביצוע מעשים אלה. ביטון היה מודע לגילן של הקטינות, ניצל את תמימותן ותלותן, שלח להן תמונות של איבר מין גברי חשוף והתבטא כלפיהן בצורה מבזה ומשפילה. הוא אף הפציר בחלק מהקטינות להיפגש עימו וניסה לשדל חלקן לבצע עבירות בילדות אחרות.

באחד המקרים הורה לילדה לצלם את חברותיה שהיו עימה בטיול, למרות שהילדה אמרה לו שמדובר בילדות מהמגזר החרדי. הנאשם הורה לאחת הילדות לבצע מעשים בעלי אופי מיני בזמן ששהתה בבית הספר. המעשים נמשכו פרק זמן של כארבעה חודשים. הנאשם אף ניסה לגרום לקטינה לצלם עבורו את אחותה הקטנה. במקרה זה מואשם ביטון בעבירות של גרם מעשה אינוס, גרם מעשה סדום, גרם מעשה מגונה, ניסיון לגרום מעשה מגונה בקטינה וכן בעוד רשימה ארוכה של עבירות מין כלפי כל הקטינות ובנוסף סחיטה באיומים והחזקת פרסום תועבה עם דמות קטין. ביטון הורשע ב-18 מקרים. הוא ביקש מהקטינות לשלוח לו תמונות אינטימיות שלהן, בזמן ששלח להן תמונות של איבר מין גברי וסרטונים שמציגים תכנים בוטים.

המשטר נדון בפני הרכב שופטי בית משפט המחוזי, בראשות סגן הנשיא אליקים רובינשטיין,  ובנוסף לעונש המאסר בפועל נגזר על ביטון  מאסר על תנאי ותשלום פיצויים לכל אחת מהילדות שנע בין 6,000 ל-25 אלף שקל.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

איפה מתגרשים? מה סמכות בית הדין הרמי או בית המשפט לענייני משפחה

איפה מתגרשים? מה סמכות בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה

האם יש שוני בין הערכאות בבדיני גירושין בין בית הדין לענייני משפחה לבין בית הדין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *