מאסר עולם לתושב חיפה שהורשע ברצח

בית המשפט המחוזי בחיפה, בפני הרכב שופטים בראשות נשיא בית המשפט המחוזי, רון שפירא, גזר לפני זמן קצר,  מאסר עולם ועוד שבע שנות מאסר במצטבר , על  רפעת עודה, 61, תושב חיפה, אשר הורשע ברצח המנוח ח'ליל מחרום, וניסיון לרצח בנו של המנוח, ראזי מחרום.

מעובדות כתב האישום שהגיש עו"ד  צחי נמירובסקי עולה כי בתאריך 21/10/14 סמוך לשעה  20:10 הגיע בנו של הנאשם לפיצוצייה ברחוב המגינים ותקף את בנו של המנוח, ראזי באמצעות את חפירה, וזאת בעקבות קטטה בין ראזי  לנכדו של הנאשם. אנשים שהיו בפיצוציה הפרידו בין הצדדים.

סמוך לשעה 21:24 הגיע הנאשם לאזור הפיצוציה כשהוא מצויד באקדח בקוטר 9 מ"מ  והחל להתעמת עם המנוח. בחלוף מספר שניות, סובב המנוח את גבו אל הנאשם והחל מתרחק ממנו. בשלב זה שלף הנאשם את האקדח, החל מתקרב אל המנוח, וירה מטווח קצר, לפחות כדור אחד  לעבר ראשו של המנוח, שהיה עם גבו אליו.  קליע אחד פגע בראשו של המנוח וגרם למותו.

בית המשפט ציין בגזר הדין כי  "מדובר ברצח בנסיבות מחמירות למשל בשל יצירת סכנה ממשית לחייו של אדם אחר נוסף על המנוח, כוונת המחוקק היא שהכלל יהיה עונש של מאסר עולם חובה ורק במקרים חריגים ויוצאי דופן לא ייגזר מאסר עולם כעונש חובה ואין זה המקרה שלפנינו. לטעמי דרגת אשמתו של הנאשם חמורה ומצדיקה עונש של מאסר עולם בגין רציחתו של המנוח, וגם אם לא הייתה חובה להטיל עונש שכזה, מאסר עולם הוא העונש המתאים בגין רצח המנוח". הרכב השופטים החליט פה אחד לגזור עליו מאסר עולם בעבירת הרצח ועוד שבע שנים במצטבר בעבירה של ניסיון לרצח.
כמו כן,  נקבע כי הנאשם ישלם פיצוי בשיעור של 258 אלף שקלים לעיזבון המנוח ופיצוי  של 14 אלף שקלים לראזי מחרום.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *